Erika Jayne jep një përditësim mbi takimin me viktimat e supozuara

Klea

Real Housewives Side Hustles

Për shumë Amvise të vërteta yjet, të kesh një punë anësore që ndihmon në pagimin e faturave është normale. Ndërsa shikuesit po mësojnë, falë Lëvizja e Bethenny Frankel për të krijuar një bashkim, Bravo nuk e ka paguar gjithmonë mirë talentin e tyre. Kjo ka detyruar shumë nga amvisat të kërkojnë të ardhura diku tjetër. Megjithatë, disa yje kanë punuar gjithmonë dhe kanë ndërtuar një karrierë solide për veten e tyre. Këto janë nxitimet anësore më interesante të Real Housewives.

Erika Jayne

Foto nga Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic

Kur Erika Jayne nga Real Housewives of Beverly Hills tregoi për herë të parë se ishte një këngëtare pop, fansat dhe bashkë-yjet menduan se ajo thjesht po qetësohej nga burri i saj i pasur, Tom Girardi. Por rezulton se Erika, e njohur si Pretty Mess, kishte mjaft ndjekës. Kënga e parë e Erikës, Rollercoaster, goditi top listat e Billboard Hot Dance Club në vendin e parë. Erika hyri në top listat e muzikës elektrike përmes Billboard me dy këngë, PAINKILLER dhe Get It Tonight. Pozicioni i saj më i lartë në tabela ishte deri në 20.

Gjatë gjithë kohës së saj në RHOBH, Erika ka ecur përpara në karrierën e saj edhe në mes të pengesave të saj të shumta. Ndjekësit e kanë parë performancën e saj në shfaqje dhe madje kanë nisur turneun e saj të titulluar, Erika Jayne Presents: The Pretty Mess Tour. Tani, bjondja po luan në rezidencën e saj në Las Vegas të quajtur Bet It All on Blonde. Një gjë është e sigurt—Erika ka vazhduar të ngutet dhe është gati për këtë përparim në karrierë.

Kandi Burruss

(Foto nga Paras Griffin/Getty Images)

I preferuari i tifozëve të Real Housewives të Atlantës, Kandi Burruss, di të fitojë para pothuajse për çdo gjë. Megjithatë, një nga nxitimet e saj anësore më kreative ndodh të jetë rritja e linjës së saj të lodrave seksi.

Si CEO i Pleasure Products, ajo lançoi Bedroom Kandi. Shikuesit panë një pamje nga sytë e shpendëve të artikujve gjatë një sezoni të mëparshëm. Kandi mori një vendim të shkëlqyeshëm për të maskuar vibratorët e fortë si sende të përditshme femërore si buzëkuq apo kompakte blush. Kandi gjithashtu kishte planin e biznesit për të qenë në gjendje të organizonte festa të ngjashme me Tupperware në Bedroom Kandi, në mënyrë që ajo të shiste sa më shumë njësi të jetë e mundur.

Lisa Rinna

Lisa Rinna
(Foto nga Gotham/WireImage)

Aktorja e telenovelës është e gjitha për të vënë në punë shartim për t’i fituar familjes së saj një brumë shtesë. Shikuesit u befasuan kur mësuan për një sezon të Real Housewives of Beverly Hills që Lisa Rinna shpesh shihej si mbretëresha e QVC.

Koleksioni Lisa Rinna në rrjetin e blerjeve televizive është një nga aktivitetet më të mira anësore të Real Housewives. Koleksioni i saj përfshin pulovra dhe dollakë prej lëkure artificiale. Lizës i pëlqente të kërcente në orët e hershme të mëngjesit, ndërsa kishte veshur pluhurin e saj dhe t’i bindte fansat të bënin blerjen, por hej, funksionoi!

Luann de Lesseps

Luann de Lesseps
(Foto nga Jason Mendez/Getty Images)

Luann de Lesseps është një fitues i të gjitha profesioneve, pasi jo vetëm që ka luajtur në Real Housewives të New York City, por ajo bëri edhe një mini karrierë si këngëtare kabare. Ndërsa ne do të jemi të parët që do të pranojmë se ajo nuk ka vokalin më të mirë, ajo ka një ndjekës të fortë, falë ushtrisë së saj Bravo.

Prej pesë vitesh, Luann argëton publikun e saj me këngë dhe kundërhelm. Nëna e tre fëmijëve ka pasur gjithashtu shumë të ftuar specialë, duke përfshirë Sonja Morgan, Lance Bass nga N*SYNC dhe yllin e Saturday Night Live, Rachel Dratch. Kontesha Kabare përfshin një natë gjithëpërfshirëse të kompletuar me një segment pyetjesh dhe përgjigjesh.

Vicki Gunvalson

Vicki Gunvalson
Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

OG i Real Housewives të Orange County është gjithashtu OG i nxitimeve anësore. Vicki Gunvalson ka qenë gjithmonë një punëtore dhe ka siguruar që shikuesit dhe anëtarët e kastit ta dinin. Si CEO i Coto Insurance, Vicki kaloi orë të tëra në zyrë duke shpresuar të zgjeronte biznesin e saj dhe shkoi në udhëtime për t’u takuar dhe shoqëruar me agjentë të tjerë sigurimesh. Karriera e sigurimeve të Vickit filloi në vitin 1991. Siç e dinë shikuesit, ajo punonte jashtë shtëpisë së saj, duke dhënë seminare disa herë në vit.

Kompania e Vickit nuk ofron vetëm sigurime, por përfshin gjithashtu menaxhimin e pasurisë, planifikimin e daljes në pension, planifikimin e taksave, menaxhimin e rrezikut dhe sigurimin, zgjidhjet e korporatave dhe ekzekutive, dhe këshillimin e biznesit. Vicki po jeton ëndrrën, me fansat që tani pyesin nëse RHOC është bërë ngutja e saj anësore teksa po shfaqet në sezonin e ri më të ri.