Real Housewives of New Jersey Sezoni 14, Episodi 8 Përmbledhje

Klea

Real Housewives of New Jersey Sezoni 14, Episodi 8 Përmbledhje

Hidhni vetes një gotë të gjatë Johnnie Walker Blue Label, sepse ky uiski i pafajshëm aktualisht po kap të gjitha llojet e urrejtjes në Garden State. Duke folur për GHatorades, Jennifer dhe Danielle duhet të kenë thithur, sepse më Amvise të vërteta të Nju Xhersit Sezoni 14, Episodi 8, “Trouble in Tulum”, këta të dy tani po luftojnë … përsëri. Gjërat erdhën me të vërtetë në krye gjatë një feste në Terezën, duke e thyer më tej këtë kastë tashmë shumë të ndarë. Këtu janë të gjitha pikat e ndyra që qëndrojnë pas kësaj përmbledhjeje të madhe, përmes përmbledhjes së sezonit 14 të RHONJ, Episodi 8.

Thithat janë futur, tensionet nuk janë ende jashtë

Në hollin e një qendre shërimi, Tereza bie në dashuri me një kokë Buda që nuk është në shitje. Duke kanalizuar kripën Veruca, Teresa i thotë pronarit se do të ishte perfekt për festën e saj. “Quhet e çuditshme dhe Tulum … është në oborrin e shtëpisë, kështu që doja ta vendosja pranë xhakuzit,” shpjegon ajo me sy të hapur dhe shpresëdhënës.

Fatmirësisht, Dolores dhe Jennifer mbërrijnë, dhe Tereza heq dorë nga kontakti me sy. Tereza i përqafon dhe u kërkon të mbërrijnë me “sa më pak rroba” në festën e saj. Dolores qesh.

Melisa po qesh gjithashtu, rrugës për në bankë. Zilia ndodhet afër trafikut “joreal” me këmbë tani dhe po lulëzon. Pra, Melissa është duke bërë një sfilatë. Ajo gjithashtu do të shkojë me më pak atmosferë, duke i thënë menaxherit të saj se “thithat janë futur” dhe se shfaqja e saj duhet të jetë “super seksi”.

Kthehu në hapësirën e shërimit, një instruktor i kërkon Terezës, Xheniferit dhe Dolores të përqëndrohen në tensionet e tyre. Montazhet shfaqen, duke shfaqur secilin prej konflikteve të tyre të brendshme me radhë. Seanca e tyre përfundon, duke mos e ndihmuar fare Doloresin, por ajo dëshiron të blejë një pjesë të artit të kësaj qendre. Është një pemë që është “e lidhur me bollëkun”, e cila është e përkryer për biznesin e saj të ri Eco Electric me Paulie.

Pasi e zbuti mungesën e një unaze të Dolores në dhomën e rrëfimit të saj, Jennifer i thotë Terezës se humbi një festë të çrregullt të strehimit. Dolores pajtohet, duke shpjeguar se Joe e hodhi kartën e saj në zjarr. Tereza e quan Xhoin e imët.

Më pas, Dolores zbulon se John po luante gjithashtu. Ai vuri në dukje të pranishmëve se ai ishte arrestuar kur ishte i ri, si në moshën e Gia Giudice, kështu që Tre duhet të lërë të shkuarën e tij të shkojë. Paç fat Xhon, sepse përmendja e fëmijëve të Tre nuk ndihmon asgjë.

KURRË.

Gjithashtu, Jennifer nuk i pëlqen Danielle dhe Dolores nuk po e ndjen Jackie-n, e cila e quajti atë një slob.

Një diagnozë e dramës

Margaret ndalon në shtëpinë e Rashelit me një dhuratë në dorë për vajzën e Rakelës, Xhulianën. Kjo vogëlushe e ëmbël sapo kishte bërë procedurat e lidhjes së buzëve dhe gjuhës, dhe tashmë, ajo po sheh një përmirësim të dukshëm. Në të njëjtin shënim të brishtë mjekësor, Margaret’s Joe ka edhe disa probleme shëndetësore që po ndodhin. Me të tijën, fjala e frikshme e kancerit fshihet, duke më bërë ta urrej edhe më shumë këtë sëmundje të ndyrë.

Duke folur për sëmundjet, Margaret i thotë Rachelit se Jackie është duke u bërë një “goditje mashtruese” tani. Natyrisht, ky kast po lufton, pasi partia e ngjashme me hedonizmin e Tre-së është në pritë. Sa i përket Terezës, ajo e ndjen dramën që po vjen, por gjithashtu nuk mendon se ndonjë nga këto zënka është aq e madhe sa të mund t’i interesojë. Në mendjen e saj, e vetmja gjë e keqe që luan këtu është Margaret.

Teresa pyet Dolores: “Kush kujdeset për Jackie?” para se të thotë se ajo thjesht ka nevojë që ajo ta rrëzojë Marxhin. Në rrëfim, Teresa thotë “karma është një kurvë”, dhe diku, JoJo Siwa është duke u rrëmbyer.

Shpërthejnë tensionet në Tulum, NJ

Përmbledhje e sezonit 14, Episodi 8 i Real Housewives of New Jersey

Festa e Terezës fillon dhe shihen vetëm pamje të vogla cicash. MTV kjo nuk është. Jackie mbërrin, duke bërë që Danielle dhe Dolores të largohen për një pije. Në rrethin e Jackie-t, urrejtja e Margaretës vazhdon, gjë që mërzit Jenn Fessler, e cila gjithashtu largohet nga kjo treshe.

Duke folur për rrëmujën, Luis nuk ka veshur mbathje.

Në lajme më të mira, Jackie dhe Dolores flasin. Jackie dëshiron të luftojë për miqësinë e tyre, por Dolores nuk e bën.

Përtej lëndinës, Danielle kontrollohet me Terezën, për të parë nëse janë mirë. Ata janë. Danielle e siguron Terezën se kur ajo shoqërohet me të tjerët, nuk është e mbushur me komente turpëruese të Terezës. Pasi pastron këtë pjesë të ajrit, Danielle shkon te Jennifer më pas.

Megjithatë, Jennifer nuk paloset. Në vend të kësaj, ajo akuzon Danielle se ka paguar veten nga donacionet e ngjarjes së saj bamirëse. Danielle i kujton Jennifer-it se ajo ka një ton para, ndryshe nga ajo vetë, kështu që ajo duhet të marrë një prerje për ta ndihmuar atë të paguajë për shpenzimet.

Më pas, Jennifer akuzon Danielle se ka “sabotuar” fotosesionin e parukierit të saj. Danielle jep kontekstin dhe zbulon se Jennifer i kthen gjërat përreth. Jennifer vazhdon të qëndrojë e vendosur, duke pretenduar se Danielle i trajton keq “njerëzit e saj”.

Vajzat e quajnë njëra-tjetrën gjëra të ëmbla, si “çantë e poshtër” dhe “copë sh*t”. Pastaj, Jennifer e shtyn Danielin, kështu që Danielle përgjigjet menjëherë duke i rrahur pijen e saj në anën e kokës së Jennifer-it. Për fat, ishte një filxhan plastik; jo xhami që u raportua shumë shpejt pas xhirimeve.

“Gruaja jote është ab*tch,” i bërtet Daniela Bill-it ndërsa ajo largohet nga festa. Ngadalë, Bill ngrihet për të ngushëlluar Jennifer-in, e cila as nuk mund të kujtojë se WTF sapo ka ndodhur.

Shënoni fjalët e mia. Vdekja e këtij kasti aktual sapo ka filluar.

Real Housewives of New Jersey Sezoni 14 vazhdon çdo të diel në Bravo në orën 8/7c.