Real Housewives of New Jersey Sezoni 14, Episodi 6 Përmbledhje

Klea

Real Housewives of New Jersey Sezoni 14, Episodi 6 Përmbledhje

Mirë se vini përsëri për Amvise të vërteta të Nju Xhersit Përmbledhja e sezonit 14, episodi 6, ku Namaste nuk është më. Në episodin e kësaj jave, të titulluar “Margs & Marriage”, miqësitë dhe marrëdhëniet vihen njëlloj në provë. Si rezultat, tani do të na duhen disa tutorë që të shkojnë në zonën më të madhe Tenafly, sepse asnjëra prej këtyre 'anijeve nuk po kalon. Pra, vazhdoni dhe derdhni vetes një kafe të ftohtë me thumba të mëdha në një gotë vere, për t'ju ndihmuar të rijetoni siç duhet të gjitha gjërat RHONJ Sezoni 14, Episodi 6.

Ajo tha, tha ajo

Antonia Gorga telefonon në shtëpi, duke u thënë prindërve të saj se ajo është diplomuar në Menaxhim Biznesi. Kur Melissa bën shaka për planet e mundshme të vajzës së saj për të marrë ekskluzivitet Envy, Antonia refuzon të komentojë. Joe qesh.

Më pas, Melisa i thotë Joe se është e lodhur. E shihni, paradite e javës së kaluar Bougie ishte “dramatike”, dhe ajo e ka kaluar atë. Përveçse janë të inatosur me Terezën dhe Jenniferin, ata po stresohen edhe për Jackie-n, pasi ajo po bëhet mike me palën tjetër.

Duke folur për Terezën, Jackie del pranë dhe në kuzhinën e Terezës, ata bëjnë shaka për vendosjen e njerëzve. Megjithatë, këtu nuk ka hije. Ata po flasin për djalin e Jackit dhe vajzën e Terezës.

Tek Melissa, ajo i thotë Xhoit se Tereza është këtu vetëm për Jackie-n, sepse Jackie po e kthen në Marge. “Ju e dini se thënia është, çfarë mund të bëni për mua kohët e fundit,” përgjigjet Joe poetikisht.

Sa për Terezën, ajo i thotë Jackie se është e lumtur që më në fund po qëndron në fuqinë e saj.

Ndërkohë, Margaret telefonon nga Charleston, e etur për të mësuar se si shkoi mëngjesi. Rakela i derdh me gëzim Margaretës pak hçaj verbal, duke qeshur se si Tereza e quajti Gjonin një punonjës parkimi. Me këtë, Marge thotë: “A nuk është burri i saj i papunë, duke u larguar nga ajo?”

Oop.

Oh jo, Paulie

Dolores dhe Paulie janë të radhës, dhe gjërat duken të tensionuara këtu. Ata urdhërojnë dhe Dolores ngre shqetësimet e aktorëve të saj se kur këta të dy do të fejohen. Paulie i thotë asaj se edhe nëse divorci i tij ndodh tani, kjo nuk do të thotë se ai do t'i propozojë menjëherë.

Dolores i thotë se ajo mund të mos jetë në gjendje të presë, dhe këtu, Paulie bëhet “e keqe”. Ai nuk është adhurues i këtij presioni dhe i thotë asaj të bëjë gjithçka që duhet të bëjë. Këto mund të jenë copëzat e para që shohim në marrëdhënien e Dolores dhe Paulie. Të gjithë duhet të mbajnë mend, kjo lloj gjëje është normale; një e ardhme e lumtur mund dhe shpresojmë se është ende përpara për të dy.

Golfing dhe gabbing

Dolores Catania dhe Rachel Fuda në Real Housewives of New Jersey Sezoni 14, Episodi 6

Margaret organizon një ngjarje bamirësie me “të dashurat e saj më të mira që janë punëtorë”. Kjo do të thotë Rachel, Melissa dhe Dolores. Pasi u servirin mocktail lojtarëve, ata ulen për të biseduar. Në të gjelbër, Melisa i thotë grupit se po ecën përpara me Xheniferin.

Në të gjithë qytetin, Jennifer dhe Jenn takohen për Margaritën. Këtu, Jennifer gjithashtu i thotë Jenn-it se ajo dhe Melissa po ecin përpara. Natyrisht, Jenn është kurioze se si kjo po e bën Terezën të ndihet. Jennifer i thotë se Tereza është mirë, por thellë brenda, ajo është e sigurt se ka të ngjarë të thumbojë.

Në ngjarjen e bamirësisë, Dolores i tregon grupit për luftën e saj me Paulie. Margaret i thotë se ajo u martua menjëherë pasi boja e saj u tha, kështu që Paulie duhet të ndalojë së luajturi.

Gjatë golfit, Paulie u tregon djemve edhe për këtë çështje. Joe shkon në rrëfimin e tij, duke bërë shaka se divorci i tij po zgjat kaq shumë, sepse Paulie nuk është një mendimtar i madh për asgjë. Më pas, burrat vendosën një maullë në të çarën e prapanicës së John-it për gjuajtjen e tyre të ardhshme.

Dritat, kamera, moda

Nate Cabral dhe Melissa Gorga në Real Housewives of New Jersey, Sezoni 14, Episodi 6

Linja e veshjeve të Danielle më në fund del në pistat e Javës së Modës në Nju Jork. Melisa mbërrin me kushëririn e saj dhe ajo vërshon se sa e madhe është kjo për Danielën. Ajo është krenare për aktorin e saj dhe është “e lumtur ta mbështesë”.

Në prapaskenë, Danielle është duke u stresuar. Fatmirësisht, spektakli i saj shkon mirë, dhe nëse më pyesni mua, modelet e saj të vogla e bënë atë. Më pas, Daniela qan me lot gëzimi, duke na thënë të gjithëve “ëndërroni sa më shumë që të mundeni dhe mos lejoni askënd t'ju shuajë shkëlqimin”.

Këtë po ia them burrit tim. Ai nuk do të më lejojë Uber një fetë tortë në shtëpinë tonë tani.

Data e dyfishtë nga ferri

Teresa Giudice në Real Housewives of New Jersey, sezoni 14, Episodi 6

Në “Fuda”, Gjoni i thotë Rakelës se dëshiron një falje të duhur nga Tereza. Ai shpreson ta marrë këtë në darkë, pasi këta dy çifte tani do të takohen. Çfarë mund të shkojë keq?

Ata takohen dhe Tereza tregon një dhuratë që ajo i ka sjellë vëllait të saj, të cilën ajo do të donte që Xhoni ta dorëzonte në emër të saj. Xhoni pohon me kokë, dhe më pas ai e nxjerr në pah shitësin e drogës. Tereza përpiqet të shpjegojë se ajo po fliste për të kaluarën e tij, por Gjoni dhe Rasheli janë ende të çmendur që kjo histori u bë publike.

Tereza kërkon falje, por Xhoni nuk mendon se është e vërtetë. Më tej, ai u tregon atyre historinë e tij, dhe më pas përsërit se ka nevojë për falje.

Epo, tani edhe Tereza do një të tillë, sepse Gjoni hodhi grushtin e parë, duke folur keq për biznesin e Luis sezonin e kaluar. Është e qartë se asnjëri nuk tërhiqet. Të zemëruar, Xhoni dhe Rasheli e justifikojnë veten nga tavolina, ndërsa Xhoni bërtet, “Ti je fëmija i posterit për mashtrimin e hipotekës”, duke shtuar, “kur të më duhet të lahen paratë e mia, do të të telefonoj.”

Tereza e fton me ëmbëlsi, duke i thënë “Shihemi John Fugazi!” Ajo gjithashtu i thotë se nuk është ajo me të cilën duhet të ngatërrohet, por Gjoni është aktivizuar, duke i kujtuar asaj se i pëlqen një luftë e mirë, ndaj sille. “Tregtar droge,” i bërtet Teresa të pasmeve të tij që tërhiqen, si e para VAZHDON e sezonit ndez ekranin…

Real Housewives of New Jersey Sezoni 14 vazhdon çdo të diel në Bravo në orën 8/7c.