Real Housewives of New Jersey Sezoni 14, Episodi 4 Përmbledhje

Klea

Real Housewives of New Jersey Sezoni 14, Episodi 4 Përmbledhje

Mirë se vini përsëri në Amvise të vërteta të Nju Xhersit Përmbledhje e sezonit 14, episodi 4, ku zonjat kanë lënë pas bregun, por jo mangësitë e njëra-tjetrës. Javën e kaluar, festa e ditëlindjes së Joe u ul dhe Jenn u ngrit për Terezën. Në episodin e kësaj jave, të titulluar “A League of their Own Worst Enemy”, Jenn më tej e mban veten kur sfidohet nga aktorët e saj anti-Tre, por më pas, ata të gjithë kthehen për bamirësi nëpërmjet një loje nxitëse të softballit, kështu që ju merrni e mira, merr të keqen dhe ja ku ke, faktet e Nju Xhersit. Le t'i përmbledhim të gjitha tani me një lojë të vogël nga këto epoka sportive të grave, siç shihet në sezonin 14 të RHONJ, Episodi 4.

Lëvizja dhe rënkimi

Në Gorga dhe Giudice McMansions, foshnjat e tyre të lidhura në universitet janë ende duke u përgatitur për të fluturuar nga foletë e tyre. Në anën tjetër të jetës, Margaret dhe Joe janë në motoçikletën e tyre, duke rrëmbyer burgers. Ndërsa “mbush” “fytyrën e saj të vogël të trashë”, Marge i thotë Joe se është e trishtuar. Njerëzit kanë pushuar së kontrolluari atë, tani që ka kaluar një vit nga vdekja e ish-it të saj Jan Josephs.

Xho e përqafon ndërsa ajo fillon të qajë. Ai “nuk do të shkojë askund”.

Në një kafene (ndoshta) aty pranë, Rachel dhe Jenn u takuan për kafe. Jenn ofrohet të ndajë porosinë e saj, duke treguar se ajo “po bën më të mirën përpara”. Ndërsa kamarierja largohet, Rasheli shpërthen në lot. Ajo dëshiron që Jenn t'i japë Terezës “zero” nga koha e saj, pasi Teresa ka lënduar familjen e saj.

Megjithatë, në nivelin e trishtimit të Rachel për miqësitë aktuale të Jenn, Jenn thjesht nuk llogarit. Megjithatë ajo lotohet. Kjo e bën të ditur Rachelin se ajo ende kujdeset. Vajzat përqafohen, por ky është Nju Xhersi, kështu që të gjitha bastet janë ende të humbura për këtë miqësi.

Ditëlindja “b*tch” e biskotave

Është koha për një festë tjetër. Megjithatë, kjo është për Biskotën, qenin e Aydinit. Dolores merr pjesë me një nga qentë e saj. Jo ajo “koka e shtrembër”, ajo e reja, Zonjë. Sa për Xhenin, ajo sjell një dhuratë, por jo një qen.

Po kështu edhe Jackie solli dhurata, si dhe të ftuarit e fundit, Teresa dhe Gia Giudice. Fillon sfilata e organizuar e Olivia Aydin për qentë. Biskota fiton, natyrisht. Por gjithashtu, këto “b*tches” të gjithë të vrarë.

Duke folur për “b*tches”, një ngjarje bamirësie e Danielle's, që disa nga zonjat kishin “kaluar më shumë” në pjesëmarrjen dhe ndarjen në rrjetet e tyre sociale, do të përmendet më pas. Bashkë me një të rastësishme të quajtur Lina, një parukiere me lidhje me këtë kast, Lina tregon se asaj iu kërkua të largohej nga ky event. Pasi i bëri flokët Danielle, ajo u mërzit që Danielle nuk u hodh për ta ndihmuar, pasi rojet e sigurisë po i jepnin kërcim.

Njoftoni një Jennifer të ulur në rrëfim, duke ngacmuar, “Ka pasur gjëra që kanë qenë duke u përgatitur me Danielle, të cilat njerëzit në këtë grup mund të mos i dinë.” Është e qartë se ajo është e emocionuar që Lina e ka ndarë këtë çaj.

Më pas Jennifer u thotë zonjave se ajo e ftoi Margaretën në këtë festë dhe Tereza përpiqet të bëjë shaka se cilin qen do të sillte Joe: “Margaret apo qeni i tij i vërtetë?” Askush nuk qesh. Më pas, Messy Fessy tregon se Rachel kishte lënë jashtë në këtë festë për shkak të Terezës.

Megjithatë, Jackie është e lumtur. Ajo i do miqësitë e saj tani. Ndërkohë, Dolores është në një nivel konfuzioni “Zona e muzgut”, sepse këto miqësi vazhdojnë të ndryshojnë shumë shpejt.

Dita e lëvizjes

Melissa dhe Joe më në fund po transferojnë Antonia Gorga në konviktin e saj në Delaware. Konviktet janë të bashkuar dhe Joe është i shqetësuar. Dhe i imët.

“Do të heq një faqe nga libri i Luis. Mora hetuesit që ta ndiqnin kudo”, bën shaka ai. Xhoi u thotë gjithashtu disa djemve që ndihmojnë se Antonia nuk është e interesuar për djemtë.

Më në fund, konvikti i Antonias është përgatitur dhe gati, dhe është koha që prindërit e saj të largohen. Pason një montazh i çmuar. Ashtu si të gjithë lotët.

Kaos bamirësie

Loja vjetore e bamirësisë softball e Dolores është këtu, duke bashkuar të gjithë kastin për herë të parë dhe të vetme në këtë episod. Në një shënim pozitiv, para se të fillojë loja, 125,000 dollarë janë mbledhur për kancerin. Nga këtu gjërat shkojnë drejt greminës.

Në Brooklyn, kasti fillon të mblidhet për disa sporte. Në dhomën e zhveshjes, Danielle pyet Jackie-n se si ajo bëri një ftesë në festën e këlyshëve të Jennifer-it. Jackie shpjegon se ajo është shoqe me Jennifer-in dhe se i vetmi person në këtë kast me të cilin nuk është shoqe është vetë Danielle.

Marge ndërhyn, duke i thënë Jackie se ajo nuk mund të marrë një “ofendim personal” të tillë në dramë. Kjo bën që Jackie të ankohet se Margaret nuk merr kurrë anën e saj. “Çfarë ke bërë ndonjëherë për mua?” Margaret duartroket përsëri. Jennifer po shikon, duke bërë shaka se ajo nuk e kishte “atë në kartën time të bingos” për këtë vit.

Më në fund, familjet Gorga dhe Giudice janë ballë për ballë më në fund. Melisa nxit djalin e saj Xhoin [Gorga] të shkojë të përqafojë tezen, gjë që e bën. Xhoi dhe kushërira e tij Gia pastaj përqafohen, dhe oh zot, pse këto familje nuk mund t'i bëjnë të mirë tashmë? Sa i përket Gias, ajo zgjodhi të injorojë tezen dhe xhaxhain e saj.

Ndërsa loja fillon, Dolores vëren se ajo po luan për Guerdy Abraira mahnitëse, e cila në atë kohë po luftonte me kancerin. Në fushë, Margaret i thotë më tej Xhenit se miqësia e saj me Terezën është shqetësuese. Jenn nuk i intereson.

Bill dhe Joe kanë një bisedë të mirë. Jennifer nuk e pëlqen këtë. Më pas Melisa i afrohet asaj, duke i kërkuar një bisedë të sinqertë dhe të hapur. Për këtë, Jennifer thotë “në rregull”.

Më në fund, ne i përfundojmë gjërat me një notë pozitive. Ekipi RHONJ fitoi dhe mbi 200,000 dollarë në total u mblodhën për bamirësi.

Real Housewives of New Jersey Sezoni 14 vazhdon çdo të diel në Bravo në orën 8/7c.