Real Housewives of New Jersey Sezoni 14, Episodi 2 Përmbledhje

Klea

Real Housewives of New Jersey Sezoni 14, Episodi 2 Përmbledhje

Mirë se vini përsëri në Amvise të vërteta të Nju Xhersit Përmbledhje e sezonit 14, episodi 2, ura ime e vogël dhe më e mira e tunelit. Javën e kaluar, ky kast luftoi për dildo të dyanshme dhe drogë, të gjitha gjatë festimit të ditëlindjes së Jen-it. Në episodin e kësaj jave, të titulluar “Kulla mbi tortën e trurit”, argumentet e javës së kaluar janë ende të pranishme, duke kërcënuar të prishin një tjetër festë nga ana tjetër. Ky serial është me të vërtetë dhurata që vazhdon të na japë të njëjtën dhuratë të saktë, pa pushim, me disa kthesa shtesë, siç shihet në Sezonin 14 të RHONJ, Episodi 2.

Pelena dhe ndarje

Edhe një herë, gjërat fillojnë mjaft të urta në New Jersey. Faleminderit Bravo që na furnizove të gjithëve me të paktën 3.2 minuta paqe. Së pari, ne shohim Rashelin duke i ndërruar pelenën vajzës së saj, pak para se kamerat t'i binin Melisës. Ajo po ndjek qenin e saj Niko me një pelenë të tijën.

Në të gjithë qytetin, Jennifer po bën blerje online për mjetet shkollore të vajzës së saj, ndërsa vajza e Danielle, Valentina, pozon para kamerave. Ajo ka nevojë për fotografi të reja pas nënshkrimit nga një agjenci, sepse karriera e saj është më e mrekullueshme se shumica e jona. Boujie Kids, biznesi i Danielle-s, po lulëzon, duke fituar një vend në Javën e Modës në Nju Jork. Në një tjetër shënim pozitiv, Nate po feston vitin e gjashtë të lulëzimit, pasi i është hequr një kist nga truri.

Prandaj, ajo do t'i organizojë një festë, dhe me mend çfarë? Të gjithë janë të ftuar. Çfarë mund të shkojë keq?

Në një notë më pak pozitive për Danielle, ajo tani është e ndarë nga dy anëtarë të familjes së saj. Ne e dinim tashmë për vëllain e saj nga sezoni 13. Por tani, babai i saj është një tjetër, pasi ai nuk arriti të mbrojë Danielle me një tjetër incident që përfshin vëllain e saj. Fatmirësisht, Nate dhe fëmijët e saj janë ende duke komunikuar me babanë e saj dhe ajo “nuk do t'ua heqë kurrë këtë”.

Sa për Dolores, ajo po kthehet në pasuri të paluajtshme. Ajo është gjithashtu e emocionuar që të shkojë në Jersey Shore për të festuar Nate.

Kthjelltësia dhe Gënjeshtarët

Teresa dhe Luis më në fund shfaqen. Babai i Luisit është i matur dhe po bën një festë. Por ndërsa Tereza kupton se Gabriella është gati të largohet nga foleja e saj, lotët e saj fillojnë, me një mini-montazh të ëmbël për të nisur. Teresa më pas sjell festën e ardhshme të Nate, duke u fokusuar te Margaret.

“Ka gjëra që nuk mund t'i them, sepse përfshin çështje ligjore dhe ka të bëjë me Margaret Josephs. Por mezi pres që bota të shohë se çfarë gënjeshtare është ajo”, shprehet me humor Teresa, duke shtuar: “Ne morëm përgjigjet tona”.

Interesante.

Eksplorimi i tërshërës

Duke folur për fëmijët që po largohen për në kolegj, Antonia gjithashtu do të nisë. Për ditëlindjen e saj të 18-të, klani Gorga, përfshirë motrat e Melisës, takohen për një darkë të këndshme. Këtu, Melissa i thotë vajzës së saj se dëshiron që ajo “të eksplorojë tërshërën e saj të egër”. Motrat e saj i thonë shpejt se ajo ka përdorur thënien e gabuar këtu.

Ajo dhe Tre mund të kenë më shumë të përbashkëta nga sa mendojmë të gjithë…

Më pas lotët fillojnë të rrjedhin edhe brenda kësaj familjeje. Melisa falënderon emocionalisht familjen e saj që ishte aty për ta, ndërsa Joe fillon të përlotet. Ai vëren se familja e tij mungonte atë natë, por në familjen e Melisës, ata kanë gjetur mbështetje.

Pickleball dhe gomarët (jo)pucrra

Danielle dhe Jennifer shkojnë në kështjellën e Terezës për një seancë të vogël Emsculpt më pas. Duhet të ngrihem lart dhe ngushtë për Jersey Shore, apo jo? Ndërsa makinat e tyre masazhojnë gomarët e tyre të papuçrra, nuk duhet të ketë dramë zero. Për tani.

Në të gjithë qytetin, Margaret, Melissa dhe Rachel po luajnë Pickleball. Por gjithashtu, pse ky sport po merr përsipër të gjitha seritë e mia të preferuara televizive të realitetit?

Kthehu tek Tereza, të qeshurat po vazhdojnë. Danielle bën shaka se do të bënte një dildo të dyanshme me Terezën, duke sjellë përsëri rrëmujën e javës së kaluar me John.

Duke u kthyer në gjykata, zonjat po bëjnë një pushim. Natyrisht, bregu del lart. Por gjithashtu, ditëlindja e Joe është po atë fundjavë. Prandaj, Melisa do të bëjë edhe një festë të vogël gjatë ditës për bashkëshortin e saj.

Danielle është kthyer në ekran, duke i thënë Terezës se ajo po qëndron në shtëpinë e Rachel ndërsa ata janë në breg. Ajo e pëlqen Rashelin, pavarësisht nga grindjet e saj me Tre. “Dëshironi të jeni miq me Rachelin, Zoti e bekoftë,” përgjigjet Teresa.

Duke folur për Rachel, ajo nuk i ka kaluar drogat dhe dildot e javës së kaluar. Në vend të kësaj, ajo është e mërzitur që e kaluara e Gjonit po përdoret si një armë kundër të tashmes së tij. Ajo u sigurua gjithashtu të vinte në dukje se një ish-kriminel ishte ai që fshihej pas këtij thashetheme.

Fjalë luftarake.

Ji i qete. Mos jini të çuditshëm.

Të gjithë kanë filluar të mblidhen së bashku në Jersey Shore. Jen më në fund është kthyer në ekranet tona, duke i thënë Rachel se festa e saj javën e kaluar u vra. Minus “zënkën e Terezës”. Megjithatë, Jen refuzon të ndërpresë lidhjet me shoqen e saj, duke theksuar se “sa më poshtë të shkosh, aq më poshtë shkon ajo”, kështu që askush nuk është i pafajshëm.

Daniela mbërrin në shtëpinë e Rakelës më pas. Ajo dëshiron që të gjithë të jenë të lezetshëm në festën e Nate.

Në festën e Natit, buzëqeshjet kthehen shpejt për të mbyllur gojën sapo Tereza të arrijë. Melisa i bën shaka një përshëndetje kunatës së saj nga përtej lëndinës, ndërsa Margaret i thotë asaj të shhhh. Teresa më pas e tërheq Jen mënjanë, duke kërkuar përgjigje për planin e ribashkimit të grupeve të sezonit 13. Jen i tregon Tresë atë që di, duke qenë përtej drejtësisë për të gjitha palët e përfshira.

Teresa gjithashtu i thotë Xhenit se ajo e di se John është një person i mirë tani. Jen e quan Tren një person të mirë dhe gjithçka është mirë.

Bëj shaka.

Rachel nuk është këtu për miqësinë e Xhenit me Terezën. Dhe ka të ngjarë të dëgjojmë shumë më tepër për këtë ndërsa sezoni 14 i RHONJ vazhdon.

Real Housewives of New Jersey Sezoni 14 vazhdon çdo të diel në Bravo në orën 8/7c.