Real Housewives of Dubai Sezoni 2, Episodi 5 Përmbledhje

Klea

Real Housewives of Dubai Sezoni 2, Episodi 5 Përmbledhje

Mirë se vini përsëri për tonën Amvise të vërteta të Dubait Përmbledhja e sezonit 2, episodi 5, ku drama mes Brooks dhe Taleen vjen në një mendje të stiluar mirë. Në episodin e kësaj jave, të titulluar “Një shtëpi e re dhe lojë telefonike”, djali i mirë i Sarës, Akin, mbërrin në qytet, duke na bekuar të gjithëve me … gjithçka të tij. Ndërkohë, Stanbury organizon një festë në shkretëtirë, por drama që pason shkatërron atmosferën paqësore të ngjarjes së saj. Këtu është gjithçka që sapo u shfaq në sezonin 2 të RHODubai, Episodi 5.

Ndoshta foshnjat e Dubait

Stanbury dhe Sergio Carrallo janë në shtëpinë e tyre të re, të cilën qeni i tyre e pagëzoi në Episodin 4. Chanel mbërrin si vizitori i tyre i parë, duke më bërë të buzëqesh, sepse këta të dy kanë ardhur deri tani. Natyrisht, ajo arrin në glam të plotë.

Ndërsa Chanel merr turneun madhështor, ata mbërrijnë në çerdhen e ardhshme të Caroline. Chanel pyet: “Si do të jetë fëmija në këtë dhomë kur dhoma juaj është lart?” Stanbury qesh, duke shpjeguar se fëmija i saj i ri do të jetë “si çdo fëmijë i vetëm që kam pasur ndonjëherë”, duke fjetur në një dhomë tjetër.

Sergio ndërhyn, duke thënë: “Fëmija duhet të jetë me ne, zemër.” Cue Chanel, duke bërë shaka “Djema. Ne duhet të diskutojmë situatën tuaj të foshnjës, por mua më pëlqen dhoma.” Chanel gjithashtu “beson se nëse Caroline nuk i jep Sergio “fëmijen argëtuese” të tij të dëshiruar, atëherë “martesa e tyre nuk do të funksionojë”.

Në të gjithë qytetin, Taleen shkon në park me familjen e saj. Në një stol, ajo i thotë të shoqit se kishte një ëndërr për një djalë me sy blu. Ndërsa kjo e emocionon burrin e saj, Taleen është ende në gardh. Tashmë filxhani i saj është i mbushur me “afërsi”, por burri i saj dëshiron një djalë, kështu që, po.

Gjithashtu, kush do t’u thotë këtyre burrave se “foshnjat argëtuese” dhe gjinitë specifike janë gjëra të vështira për t’u garantuar? Apo nuk janë ata, dhe unë jam thjesht i varfër?

Probleme telefonike

E urreja atë lojën e thyerjes së akullit me telefon si fëmijë. Dhe ja ku po shfaqet në Dubai, Ja ku shkojmë.

Taleen fillon, duke i thënë burrit të saj se ajo po merrte telefonata nga Brooks, dhe një nga këto erdhi menjëherë pasi mbaroi darka e mbretëreshës së Chanel. Në këtë, Brooks dyshohet se i tha Taleen se “ajo dëgjoi Caroline Stanbury t’i thoshte Lesës, nuk e di pse Tal më tërhoqi nga tavolina. Ne nuk jemi miq të tillë. Dhe pastaj ajo thotë, Tal, a nuk e kupton, Stanbury nuk të pëlqen.

Natyrisht, Taleen e telefonon Stanbury-n më pas, por Stanbury shpjegon “jo, nuk e thashë”. Pra, atëherë, Stanbury telefonon Lesa. Lesa shpjegon se “i thashë në mënyrë specifike Brooks [that] Stanbury ishte gjithashtu i hutuar se pse Taleen kishte nevojë ta tërhiqte atë në anën. Kjo ishte ajo.”

Në përgjithësi, Taleen mendon se Brooks po e trazon tenxheren. Kjo po e vendos Taleen në një vend të keq, kështu që burri i saj dëshiron që ajo t’i thotë Brooks-it të mos i tregojë gjërat e saj. Ai gjithashtu vëren se gruaja e tij duhet të “zgjidhë [her] fjalët” mirë në këtë bisedë, në mënyrë që Brooks të mos zemërohet.

Zgjerimi i kohës 3

Real Housewives of Dubai Sezoni 2, Episodi 5

Lesa po zgjeron linjën e saj. Ajo dëshiron të jetë një dyqan me një ndalesë për nënat, gjë që jasss. Gjithashtu, kremrat e saj mund të përdoren në shumë fusha. Edhe “thimthat e tua”.

*Rrathët e lënë gjilpërë, duke pëshpëritur, “shitur”.

Burri i ri i Sarës, Akin është më në fund në Dubai. Ai takohet me Sarën dhe Maktoumin, djalin e saj, për kafe. Maktoum e quan Akin një “joshje karamel”, sepse ky burrë i vogël po flet për mua tani. Është e qartë të shohësh se Mak dhe Sara e adhurojnë Akinin, por kur djali i saj e pyet Akinin se kur do të bëhet babi i tij i ri, unë qava.

Maktoum, nëse Akin është një bust, të gjithë do të hipim në agim.

Duke folur për zgjerimin e familjeve, Stanbury dhe Sergio shkojnë te mjeku. Ata po debatojnë për surrogatinë, por ajo është ende e paligjshme në Dubai. Megjithatë, Sergio e dëshiron këtë fëmijë në barkun e Caroline, duke thënë “Unë duhet ta kem atë”. Doktori u thotë atyre se nëse Stanbury do ta bëjë këtë, atëherë ata kanë vetëm një vit të mbetur.

i shoh njerez te vdekur problemet që dalin së shpejti.

Zhurmat e Ramazanit

Caroline Brooks, foto e hedhur për Real Housewives të Dubait Sezoni 2

Është Ramazani, kështu që Chanel, Sara, Saba, Brooks dhe Akin takohen për Iftar, një darkë e agjërimit. Zonjat janë po aq të dashura për Akin sa unë. E piqen në skarë dhe kjo i pëlqen Sarës.

Më vonë, Brooks takohet me Taleen për një pije. Taleen është e shqetësuar për Brooks, sepse ajo po bëhet më e dobët nga dita në ditë. Megjithatë, Brooks është më i shqetësuar për festën e ardhshme të Stanbury në shkretëtirë.

Taleen më pas bën lëvizjen e saj, duke i thënë Brooks se ajo “nxiton prapa skenave”. Ajo përdor lojën telefonike (të ndihmuar nga rikthimet) si provë, duke thënë se Brooks është “mbretëresha” e kësaj. Brooks nuk pajtohet, duke shpjeguar se ajo është “duke qenë e drejtpërdrejtë”, jo duke e trazuar një tenxhere. Ajo është e çmendur, kështu që Taleen pyet nëse ata mund të ecin përpara, por muret e Brooks tashmë janë ngritur, duke thënë “Unë jam mirë”.

Dramë në shkretëtirë

Fotoja e aktorëve të Sezonit 2 të Real Housewives of Dubai

Në drekën e Stanbury me bazë në shkretëtirë, çdo pjesëtar i kastit vjen i veshur siç duhet. Minus Chanel. Ajo është me një fustan ballore. nuk mundem.

Ata ndahen dhe futen në makinën e tyre sportive të zgjedhur, duke u nisur për në faqen e tyre. Taleen dhe Brooks nuk ngasin së bashku, dhe kjo vihet re. Në duna, Brooks vë në dukje se Lesa duket “xheloze” për sa i afrohen Stanbury dhe Chanel. Por është udhëtimi i saj shërues që hyn në bisedë më pas.

Chanel pyet: “Si arritët në këtë vend, ku jeni kaq i qetë?” Siç mendon Brook’s, Taleen thotë “ajo nuk është aq e qetë”, duke shtuar “U futa në një grindje të vogël [with Brooks].” Brooks shfaqet për të thënë se kjo nuk ishte një grindje, ishte thjesht komunikim. Gjërat tensionohen dhe Taleen lë të kuptohet se ndoshta nuk janë aq afër sa kishte menduar ajo.

“Kjo është mirë,” përgjigjet Brooks, ndërsa çdo femër që shikonte psherëtiu. Gjërat nuk janë aspak mirë.

Real Housewives of Dubai Sezoni 2 vazhdon të martën në Bravo në orën 9/8c.