Real Housewives of Dubai Sezoni 2, Episodi 3

Klea

Real Housewives of Dubai Sezoni 2, Episodi 3

Mirë se vini përsëri në shkretëtirën e veshur me diamante! Është koha për Amvise të vërteta të Dubait Përmbledhje e sezonit 2, episodi 3. Në episodin e kësaj jave, të titulluar “Mos e kaloni linjën e Caro-së”, Stanbury dhe Brooks më në fund flasin, ndërsa Sara përpiqet të ringjallë jetën e saj të dashurisë. Ja gjithçka që sapo ra në dunat e rërës me shkëlqim të sezonit 2 të RHODubai, Episodi 3.

Të jesh, apo të mos jesh … akt*n

Stanbury dhe Sergio më në fund po lëvizin. Michael, më i miri i Stanbury-t, është i emocionuar për të rimarrë hapësirën e tij. Aq i emocionuar sa po organizon një “Good Riddance Party” dhe të gjitha “vajzat po vijnë”.

Ndërsa bënte paketimin, Stanbury vëren se pas largimit nga festa e Taleen, gjërat ndodhin. Skena kthehet tek Chanel, duke i thënë Stanbury-t se “Ajo [Brooks] ju quajti një emër të keq, të keq.” Stanbury supozon saktë. Brooks e quajti atë një “c*nt”.

E gjithë situata ngatërron Chanel-in dhe mua. Sa i përket Stanbury-t, ajo bën shaka se sjelljet e Brooks e bëjnë atë të dëshirojë të ndalojë së piri. Ajo më pas duhet t’i shpjegojë një Sergio të hutuar se ajo nuk e thotë këtë. Ishte “vetëm një metaforë”.

Hypnoterapisti i Stanbury-t mbërrin, duke e vendosur atë në një ekstazë. Me sa duket, ajo po bëhet nëna e saj. Sepse ajo po i “luan mamit” Serxhios.

Ajo hap sytë, duke thënë se nuk do ta menaxhojë më Serxhin. Cue Sergio, i cili ecën duke buzëqeshur. Stanbury i thotë se ajo nuk mund të rregullohet brenda natës, kështu që ndalo.

Më vonë, Brooks, Sara dhe Taleen mblidhen së bashku. “Ayan më thirri dhe më tha që e quajta Caroline ac*nt”, qesh Brooks. Miqtë e saj duken të zhgënjyer. Por, Taleen nuk e mban mend këtë, kështu që ajo pyet një producent në rrëfimin e saj nëse është regjistruar. Ishte.

Taleen ka mbaruar së foluri për hemisferën e saj jugore, dhe ajo mendon se problemi është diçka më e thellë se rrota e saj e vogël. Lesa pranon dhe pyet Brooks nëse miqësia e Chanel dhe Stanbury është faji. Brooks thotë jo. Në rrëfimin e saj, Brooks lë të kuptohet se Lesa është ajo që është shkaktuar nga kjo, jo ajo.

Brooks pranon të thërrasë Stanbury-n, i cili “nuk është i çuditshëm. Megjithatë, ajo është ab*tch.”

Shpëtim i mirë, shumë herë

Sara për amvise reale të Dubait Sezoni 2

Fillon festa e daljes dhe më në fund takojmë Sabën, shoqen e Talinit. Ajo duket argëtuese, ndryshe nga Sergio, të cilin Sara e tërheq mënjanë. Ai i thotë se ndihet i padukshëm në sytë e gruas së tij. Sara e përqafon dhe ai përkulet deri në fund.

Në një cep të errët, Saba bashkohet me një Sarë dhe Sergio që qeshnin, duke u thënë atyre se pamja e Chanel është “mbi krye” dhe se ky “nuk është lloji i njerëzve të saj”. Më në fund, Stanbury hyn. Ajo shkon në këndin tjetër, duke iu afruar Taleen dhe Chanel. Cica e Stanbury-t shfaqet këtu, dhe Taleen bën shaka për ironinë që tregon trupin e të gjithëve.

Ka një mungesë të dukshme. Është Brooks. Stanbury e paftoi atë. Kostarët e saj janë edhe një herë të mërzitur nga kjo thyerje e trishtuar.

Duke folur për trishtimin, Yasmine, vajza e Stanbury-t, i bashkohet Sergios, duke i thënë atij se ai është “pak i lidhur” me nënën e saj. “Kjo është sepse unë e dua atë,” shpjegon ai, duke u dukur sikur kishte nevojë për një tjetër përqafim të Sarës. Një tortë hapet dhe Yasmine kafshon kokat e topave të ngrënshëm Stanbury dhe Sergio. Më pas ajo ribashkon kokën e Sergios me figurën e veshur me fustanin e nënës së saj.

“Ju mund të realizoni ëndrrën tuaj të përjetshme për të veshur një fustan,” bën shaka ajo. Fytyra e Sergios bie më tej. Në vend që t’i ofrojë një përqafim, Sara e shtyn atë në pishinë. Pantallonat e bardha të Sergios bëhen krejtësisht të tejdukshme pasi lagen, dhe tani, më duhet një minutë.

Sara devijohet, ndërsa nëna e Lesës kurbet

Real Housewives of Dubai Sezoni 2, Episodi 3

Në fund të fundit, Sara po takohet me mikun e Taleen, Danielin. Por ajo nuk po e etiketon atë si një takim. Madje akoma, djali i saj i vogël është i trishtuar, sepse beson se të gjithë burrat janë të këqij. Zemërthyer, Sara shpjegon se jo të gjithë meshkujt janë të këqij dhe se ajo do të bëjë zgjedhje të mira, jo vetëm për të, por edhe për të.

Lesa dhe mamaja e saj shkojnë në Dubain e Vjetër, ku dyqanet e erëzave dhe pëlhurave më kanë gjelbëruar nga zilia. Pas blerjeve, ata ulen për një drekë të freskët deti. Në tavolinë, Lesa e pyet se kur do të shkojë në Dubai. Më pas ajo tregon në një rrëfim se babai i saj kishte një familje të dytë në Kanada, e cila kur u zbulua, padyshim e pa atë duke u larguar prej tij.

Dreka përfundon me nënën e Lesës që më në fund thotë se do të shqyrtojë një lëvizje në Dubai.

Mos takimi i Sarës është i dyfishtë, me Taleen dhe Rafin. Danieli vjen vonë dhe merret në pyetje sapo të ulet. Për rekord, arabishtja e tij është e keqe, ai nuk ka qenë në burg, madje as në gjykatë, dhe po, ai beson në alienët. Megjithatë, Sara nuk e ndjen vërtet këtë, sepse ai është një Peshore.

Lëreni të shkojë, lëreni gooooooo

Përmbledhje e sezonit 2 të Real Housewives of Dubai, Episodi 3

Stanbury dhe Brooks ulen për një bisedë shumë të nevojshme. Brooks arrin 26 minuta me vonesë, gjë që Stanbury e thërret. Brooks fajëson biznesin e saj. Por Stanbury thotë “ne të gjithë kemi gjërat tona”.

Ata urdhërojnë. Edhe një herë, Brooks sjell komentet e Stanbury mbi muffin e Taleen. Stanbury mendon se ajo po tregohej qesharake, dhe ndërsa Taleen ka ecur përpara, edhe Brooks duhet ta bëjë këtë. Në rrëfimin e saj, Stanbury fajëson për këtë rrëmujë miqësinë e saj në zhvillim me Chanel dhe Lesa.

Sigurisht, në rrëfimin e saj, Brooks më në fund pranon se ajo nuk bëri gjë tjetër veçse u ngrit për Stanbury kundër Chanel dhe Lesa vitin e kaluar. Madje ajo e ndërpreu miqësinë me Lesën. Në këmbim, ajo nuk ndihet sikur Stanbury ka bërë të njëjtën gjë. Ndërsa Stanbury tani po afrohet me këto gra, Brooks po ndjen një rast masiv të WTF.

Madje, ata pranojnë se kanë punë për të bërë. Më pas ata e quajnë njëri-tjetrin kokëfortë, pa e ngritur zërin, teksa kreditet rrokullisen në Episodin 3.

Real Housewives of Dubai Sezoni 2 vazhdon çdo të martë në Bravo në 9/8c.