Real Housewives Celebrity Doppelgängers - Reality Tea

Klea

Real Housewives Celebrity Doppelgängers – Reality Tea

Me kalimin e viteve, anëtarët e kastit të Amvise të vërteta ekskluzivitet janë bërë të famshëm në të drejtat e tyre. Por shumë shikues pyetën: “Pse ajo duket kaq e njohur?” për vite më parë. Shih Lisa Vanderpump, e cila krahasohet me bukuroshet ikonike britanike si Elizabeth Hurley, Jacqueline Bisset dhe Jane Seymour. Ngjashmëri të tjera të famshme duket se janë vetëm iluzionet e amvisave. Për shembull, jam shumë i sigurt se Wendy Osefo është e vetmja që mendon se burri i saj Eddie është binjaku i Idris Elbës.

Ne kemi grumbulluar Amvise Reale me doppelgängers të famshëm që na bëjnë të pyesim, kush është kush? Më njoftoni nëse po shihni gjithashtu dyfish në komente. Ose, nëse më duhet të kontrolloj sytë.

Kyle Richards dhe Kacey Musgraves/Karen Huger dhe Beyonce

Ngjashmëria e Kyle Richards me Kacey Musgraves u bë sërish virale në Grammy Awards 2024. përdorues Twitter @feistyfrank gjithashtu vuri në dukje ngjashmërinë e Beyonce me Real Housewives të Grand Dame të Potomac, Karen Huger. Të dyja zonjat kohët e fundit preferojnë flokë të gjatë, bjonde platin. Dhe shikuesve të RHOP iu kujtuan menjëherë veshjet e vetë Karen me temë perëndimore, kur krahasoheshin me ansamblet e Beyonce për albumin e saj të ri.

Sigurisht, Kyle po vishet edhe më shumë country western këto ditë. Duket se është ndikimi i këngëtarit të Kacey-t, Morgan Wade. Por Kyle dhe Kacey kanë qenë të njohur për disa kohë. Kur Kacey veshi një parukë bjonde në Met Gala, fansat vunë re gjithashtu ngjashmërinë e saj me mbesën e famshme të Kyle, Paris Hilton.

Kyle ka disa doppelganger të famshëm, duke përfshirë motrat e saj të famshme. Disa shikues të RHOBH shohin gjithashtu një ngjashmëri me Demi Moore. Të dyja aktoret kanë gjithashtu zëra të ngjashëm të përgjakshëm. Së fundi, do të isha i pakujdesshëm nëse nuk do të përmendja një mikeshë doppelganger të Real Housewives, Lisa Barlow. Kyle dhe ylli i Real Housewives of Salt Lake City kanë flokë të lëmuar ngjyrë kafe çokollatë, nofulla perfekte dhe sy kafe të thellë.

Ashley Darby dhe Doja Cat

Ashley Darby bëri që fansat e RHOP të shihnin dyshe kur ajo vishej si Doja Cat për Halloween. Siç përmendi ajo në mbishkrim, të dyja zonjat kanë një sens humori për atë që Candiace Dillard do ta quante ballin e tyre më të madh. Ashley, natyrisht, ka zhytur edhe gishtat e këmbëve në muzikën pop. Por është e sigurt të thuhet se “Coffee and Love” nuk përputhet me hitet e Dojës si “Say So”.

Monica Garcia dhe Vanessa Hudgens

Unë nuk kam qenë në gjendje të shoh ngjashmërinë midis Monica Garcia dhe yllit të muzikës së mesme Vanessa Hudgens që kur u theksua më Cicëroj. Mos ngurroni të adhuroni pjesën tjetër të zonjave RHOSLC për filmin Reality Von Tease në komente!

Dorinda Medley dhe Edie Falco

Shikuesit e RHONY kanë vënë re prej kohësh një ngjashmëri të fortë mes Dorinda Medley dhe Edie Falco. Më duhet të imagjinoj që “Carmella Soprano” e Edie kishte një “E bëra bukur!” shkrirje në të paktën një episod të The Sopranos. Po kështu, ish-i i Dorindës, John Mahdessian, është krahasuar me bashkëshortin e Edi në ekran, James Gandolfini. Do të shohim nëse ndjenja e modës e Dorindës do të fillojë të pasqyrojë trendin e “gruas së turmës”. Estetika e fundit e TikTok është frymëzuar shumë nga personazhi ikonë i Edie.

Gizelle Bryant dhe Vanessa Williams

Një grimë e gjatë në mesin e fansave të RHOP është se, kur bëhet fjalë për modën, Gizelle Bryant nuk shërben kurrë. Siç tha në mënyrë të paharrueshme Karen Huger, është mirë që Gizelle është kaq e bukur, sepse pamja e saj largon vëmendjen nga ato veshje famëkeqe. Dhe sa bukuroshe është me të vërtetë Gizelle, pasi i ngjan shumë bukuroshes Vanessa Williams.

Ashtu si bashkë-ylli i saj i sfiduar nga moda, Ashley, Gizelle u vesh si doppelganger-i i saj i famshëm për Halloween. Edhe kritikët më të mëdhenj të Gizelle-s mund ta pranojnë se ajo e bëri këtë pamje. Kostumi i bëri nder të përkryer fitores historike të Miss America të saj të famshme doppelganger.

Brynn Whitfield dhe Mandy Moore

Kur Brynn Whitfield bëri debutimin e saj në sezonin 14 të The Real Housewives of New York, shikuesit kishin dy pyetje kryesore. Një, a tha ajo me të vërtetë “Më bëj të çmendur, dhe unë do të takohem me babin tënd”? Dhe dy, cilin personazh të famshëm na kujton ajo?

Ndërsa disa thonë se Brynn duket si Meghan Markle, unë personalisht mendoj se ajo ka një ngjashmëri më të madhe me Mandy Moore. Kushdo që mendoni se është doppelganger-i i saj, të gjithë mund të pajtohemi se Brynn është një zonjë shumë e bukur.

Kenia Moore dhe Beyonce

Dyshoj shumë se ylli i vjetër i Real Housewives of Atlanta, Kenya Moore, ngatërrohet me Beyonce çdo ditë. Por asnjë listë e njerëzve të famshëm të Real Housewives nuk do të ishte e plotë pa këmbënguljen shumëvjeçare të Kenias se ajo është binjake e Mbretëreshës Bej. Kenia qeshi e fundit, natyrisht, kur Beyonce iu referua modeleve të saj ikonike RHOA me një rresht.