Raquel Leviss

Klea

Raquel Leviss fshin faljen për Ariana Madix nga Instagram mes thashethemeve se ajo ka paditur Bravo

Raquel Leviss fshin faljen për Ariana Madix nga Instagram mes thashethemeve se ajo ka paditur Bravo

Raquel Leviss nuk tërhiqet. Thashethemet po qarkullojnë se ajo mund të përgatitet për një përballje ligjore me të Andy Cohen dhe Bravo.

Raquel Leviss

I mëparshmi Rregullat e Vanderpompës ylli së fundmi hoqi një falje nga Instagrami i saj, i postuar fillimisht më 8 mars, drejtuar koleges së saj, Ariana Madix.

Zbulesa vjen pas zbulimeve për përfshirjen e saj me Tom Sandoval u bënë tituj. Pavarësisht faljes publike, Rakelës lë të kuptohet se ajo dhe Ariana nuk ishin kurrë aq afër sa besonin fansat.

Raquel Leviss

Raquel Leviss, 28 vjeç, bëri më shumë se thjesht një rregullim të vogël dixhital këtë verë. Pasi bëri një pushim të shkurtër nga rrjetet sociale, ajo u rikthye jo vetëm me një profil më të pastër, por edhe me një biografi të rifreskuar në Instagram. Duket sikur Rakelës po përqafon një kapitull të ri!

“Të bëhesh njeri më i mirë… një ditë në një kohë”, shkruhet në biografinë e ish-princeshës së konkursit.

Raquel Leviss

Ish-diva e realitetit duket se po kuron një imazh të ri për veten. Së bashku me faljen e saj publike, fotot e kaluara shfaqin Tomish i fejuari i saj, James Kennedy, dhe anëtarët e tjerë të kastit nga seriali i realitetit Bravo, janë zhdukur nga burimi i saj. Duket se ajo po kthen një fletë të re dixhitale.

Raquel Leviss

Javë pasi bëri postimin e zërit të saj Rregullat e Vanderpompës ribashkimi i sezonit 10, i diplomuar në Universitetin Shtetëror Sonoma, Rakelës, hedhin më shumë dritë mbi situatën “Skandovale”. Më 16 gusht, ajo u bashkua Bethenny Frankel në podkastin e saj, Vetëm B me Bethennyduke ofruar një pasqyrë më të thellë në përvojat dhe gjërat e saj.

Raquel Leviss

Ndërsa distancohej nga autorja e “Single AF Cocktails”, Rakelës e përshkroi marrëdhënien e tyre si dy “të njohur që u afruan më shumë gjatë shfaqjes”, në vend të miqve më të mirë.

“Ajo ka qenë gjithmonë dikush që ka qenë shumë i ëmbël me mua. Ajo do të ngrihej për mua dhe do të më inkurajonte që të ndiqja çfarëdo që të isha, nuk e di … të ndiqja,” i tha ajo alumit Real Housewives të Nju Jorkut. “Dhe kjo ishte e gjitha e mrekullueshme. Por nuk kemi pasur kurrë një bisedë të thellë që do të bëja me një mik më të mirë.”

Raquel Leviss

Ariana, Tom, James, Lala Kent, Katie Maloney, Tom Schwartzdhe Scheana Shay janë gati të rikthehen për sezonin e ri. Megjithatë, e Rakelës mungesa është e vështirë të humbasë.

Javët e spekulimeve kanë kulmuar me Rakelës në dukje duke u larguar nga Rregullat e Vanderpompës. Pas përfshirjes së saj qendrore në “Scandoval” famëkeq të sezonit 10 – drama e tradhtisë që e rriti shfaqjen në vlerësime të paprecedentë dhe i dha dy çmime Emmy – Rakelës më në fund ka thyer heshtjen e saj në lidhje me rolin e saj në sezonin e ardhshëm të 11-të të serialit, i cili filloi xhirimet më 28 qershor.

Raquel Leviss

Gjatë paraqitjes në Bethenny’s podcast, Rakelës zbuloi se pavarësisht rolit të saj qendror në “Scandoval” – ajo nuk mori asnjë kompensim shtesë. Në mënyrë intriguese, ajo përmendi se “pothuajse u kthye” në shfaqje.

“Unë nuk kam parë asnjë qindarkë,” tha ajo. “Nuk eshte e drejte. Dhe ndihem si një fëmijë i vogël që thotë: ‘Nuk është e drejtë’. Por në të vërtetë nuk është. Dhe ndihem sikur jam portretizuar si zuzari i fundit. Gabimet e mia që kam bërë në kamera jetojnë përgjithmonë. Dhe ju përmendët diçka në lidhje me varësinë e të bërit TV realitet dhe mënyrën se si ata gjithmonë e varin atë karotë para jush, si, ‘Epo, ju duhet të tregoni anën tuaj të historisë përndryshe do të shkruhet për ju.’ Dhe kjo është e frikshme. Kështu që pothuajse u ktheva, e di vetëm për këtë.”

Ribashkimi i Rregullave të Vanderpump

Pas xhirimeve të ribashkimit më 23 mars, ku shokët e saj të aktorit nuk u ndalën të ndanin mendimet e tyre për të, fansat kanë spekuluar se Rakelës mund të jetë ligjërisht duke shkuar pas Bravo dhe Andy Cohen — veçanërisht pasi ajo hyri në një institucion trajtimi të shëndetit mendor dhe bëri pretendime mallkimore gjatë intervistës së saj me Bethenny Frankel.

Raquel Leviss

Rakelës po synon veçanërisht ish-shefin e saj, Andy Coheni cili sugjeroi se ajo ishte “mjekuar” gjatë Rregullat e Vanderpompës Ribashkimi i sezonit 10.

Pas një ribashkimi të vështirë me tre pjesë ku Rakelës u përball me kritika të rënda nga ish-shokët e saj për marrëdhënien e saj me Tom Sandoval, Andy Cohen komentoi se shkëputja e saj në dukje mund të ishte për shkak se ajo ishte “me të vërtetë e mjekuar ose me të vërtetë jashtë kontaktit me rolin e saj në gjithçka”. Ai më vonë pranoi të tijën Radio Andi audiencë që ai ndoshta nuk duhet të kishte spekuluar.

Ribashkimi i Rregullave të Vanderpump

Kur Rakelës u shfaq në Bethenny Frankel’s podcast, fansat ngritën vetullat, duke qenë se i pari RHONY ylli ka qenë në një përplasje ligjore me Bravo dhe Andy Cohendhe duke marrë parasysh pretendimet Rakelës po bën kundër Cohen, ka spekulime në rritje se ajo po përgatitet për një betejë ligjore me rrjetin.

Bethenny Frankel

Tom dhe Ariana u ndanë më 3 mars pas zbulimit të lidhjes së tij me Rakelës. Vetëm pesë ditë më pas, Rakelës adresoi situatën, duke u kërkuar falje publike si fansave të saj ashtu edhe kolegut të saj të kastit.

“Dua t’i kërkoj falje për veprimet dhe zgjedhjet e mia, para së gjithash, Arianës, miqve të mi dhe fansave të investuar kaq shumë në marrëdhëniet tona. Nuk ka asnjë justifikim, nuk jam viktimë dhe duhet të zotëroj veprimet e mia dhe më vjen shumë keq që e lëndova Arianën”, shkruante ajo në atë kohë. Raquel më pas pranoi se po “reflektonte” për zgjedhjet e saj dhe mësoi për “modelet e saj të varësisë dhe varësisë ndaj të qenit dhe ndjenjës së dashurisë”.