Raporti: Janelle do të ribashkohet me Kody për të filmuar 'Aftermath' of Suicide

Klea

Raporti: Janelle do të ribashkohet me Kody për të filmuar ‘Aftermath’ of Suicide

Tragjedia goditi familjen Brown dhe fansat e Sister Wives kur Garrison Brown mori jetën më 5 mars. Djali i Kody Brown dhe ish-gruas së tij Janelle BrownGarrison ishte vetëm 25 vjeç kur ndërroi jetë.

“Ai ishte një pikë e ndritshme në jetën e të gjithë atyre që e njihnin”, shkruan Kody dhe Janelle në rrjetet sociale. Duke shtuar dhimbjen e situatës, trupi i Garrison u zbulua nga vëllai dhe shoku i tij i dhomës, Gabriel Brown. Mund të imagjinohet vetëm se si duhet të jetë e pikëlluar familja.

Megjithatë, ndoshta shikuesit nuk do të duhet ta imagjinojnë rreptësisht, pasi burime pranë TLC kanë sugjeruar se rrjeti planifikon të filmojë ‘pastjet’ e vdekjes së Garrison. Lexoni për të parë se si rrjeti e ka justifikuar këtë vendim.

Burimi i TLC thotë se familja Brown është “gjithmonë duke filmuar”

Një burim i brendshëm i Sister Wives tha për Radar Online, “Sado e trishtueshme që të jetë, vdekja e tij e papritur erdhi gjatë kohës së xhirimeve.” Burimi shtoi: “Familja zakonisht është gjithmonë duke filmuar – qofshin kamerat aktuale apo në telefonat e tyre”.

Një tjetër i brendshëm foli me The Sun, duke thënë, “TLC do të dëshirojë të vazhdojë historinë dhe fansat do të presin të dinë se çfarë i ndodhi atij.” Ata shpjeguan më tej, “Nuk mund ta imagjinoj që asnjë nga këto të mos filmohet. Unë thjesht nuk e di se sa larg do të shkojë kjo dhe sa thellë do të jetë familja.”

Sa i përket planeve të funeralit, një burim i afërt me familjen tha se Browns “nuk i lënë njerëzit të pushojnë të qetë. Është gjithmonë një festë e madhe e bukur nëntë herë nga 10.” Ata gjithashtu u shprehën: “Unë thjesht shpresoj që të gjithë të bashkohen.”

Në të vërtetë, funerali i Garrisonit qoftë një festë e jetës së tij, pa drama. Duke folur për dramën, është mjaft e vështirë të mos e shohësh vendimin e TLC për të filmuar këto ngjarje si asgjë tjetër veçse shfrytëzuese. Nëse ata duhet të filmojnë, këtu shpresojmë që familja Brown të ​​mund të pikëllohet siç duhet, pavarësisht nga kamerat.

Nëse ju ose dikush që njihni po mendon të bëjë vetëvrasje, ju lutemi kontaktoni Linjën e Vetëvrasjes dhe Krizës duke telefonuar 988. Ju gjithashtu mund të shkruani “FORCË” në linjën e tekstit të krizës në 741741 ose vizitoni 988lifeline.org.