Brielle Biermann

Klea

Range Rover i Brielle Biermann u rifitua pasi problemet financiare rriten për familjen e Kim Zolciak

Range Rover i Brielle Biermann u rifitua pasi problemet financiare rriten për familjen e Kim Zolciak

Vështirësitë financiare të e Kim Zolciak familja është përshkallëzuar, me vajzën e saj, Brielle Biermannduke e humbur Range Rover-in e saj për shkak të mospagesës.

Brielle Biermann

Si fëmija më i madh i Kim Zolciak, Brielle's Humbja e makinës së saj luksoze u konfirmua nga dokumentet e fundit të gjykatës të shqyrtuara nga The Blast. Ky zhvillim pason një padi kundër Brielle dhe nënës së saj në lidhje me pagesat e automjetit.

Dokumentet e gjykatës zbuluan se Ally Bank iu dha e drejta për të rimarrë Range Rover më pas Kim Zolciak dhe Brielle Biermann dështoi në kushtet e marrëveshjes së shitjes. Urdhri gjyqësor kërkonte dorëzimin e mjetit model të vitit 2019, i drejtuar kryesisht nga Brielle, në një të mërkurë të caktuar. Ky vendim erdhi tre muaj pas veprimit ligjor të Ally Bank kundër dyshes në dhjetor për mosrespektimin e planit të pagesës mujore prej 1,903 dollarësh për makinën.

Brielle Biermann

Këtë e pretendonte padia e bankës Kim dhe Brielle kishte një bilanc të papaguar prej 83,969,35 dollarësh në automjet, duke përkeqësuar vështirësitë financiare me të cilat përballej familja e reality TV. Ylli i “Don't Be Tardy”, së bashku me bashkëshortin e saj të larguar Kroy Biermann, janë përfshirë në beteja të ndryshme ligjore dhe janë nën vëzhgim nga IRS.

Ky incident vjen pas një humbjeje të mëparshme të një makine të nivelit të lartë nga familja Zolciak-Biermann, me Kroy Biermann që duhej të kthente Rolls-Royce-n e tij për shkak të mospagesës për makinën luksoze, me vlerë 400,100 dollarë.

Brielle Biermann

Briellesi nëna e saj Kim, ka hasur në vështirësi të konsiderueshme financiare, veçanërisht me American Express. Kompania e kartave të kreditit filloi procedurat ligjore kundër saj për një bilanc të papaguar në kartën e saj Delta SkyMiles Reserve American Express. Dokumentet e gjykatës zbuluan se Brielle i detyrohej 12,870,25 dollarë, me një pagesë minimale të kërkuar prej 1,381,88 dollarë deri më 27 qershor. Moszbatimi i kushteve të pagesës bëri që American Express të ngrinte një padi për shumën e plotë të detyrimit.

Brielle's Përfaqësuesit iu përgjigjën situatës, duke deklaruar se ajo synonte të shlyente plotësisht borxhin, duke sugjeruar aftësinë e saj për të mbuluar shpenzimet. U ngritën spekulime se fondet e nevojshme mund të ishin nxjerrë nga fitimet e “Biermann's Closet”, uebsajti i familjes, i njohur për shitjen e sendeve të tyre të nivelit të lartë.

Kim Zolciak

Kroy Biermann ka ndërmarrë veprime ligjore, duke kërkuar një pjesë të të ardhurave nga shitja e artikujve të stilistëve nga gruaja e tij e larguar, Kim Zolciak-Biermann, në mes të divorcit të tyre në vazhdim. Ai pretendoi se edhe pse Kim ka likuiduar asete nga veshjet e tyre të përbashkëta, ai nuk ka marrë asnjë pjesë të të ardhurave.

Theksohen dosjet gjyqësore e Kroit shqetësimet: “I padituri ka dhe është në proces shitjeje të një pjese të pasurisë personale. Nuk dihet se çfarë ka bërë e paditura me fondet që ka marrë nga shitja e sendeve.” Ai theksoi se të ardhurat nga këto shitje nuk po përdoren për të lehtësuar barrën financiare të pasurisë së tyre.

Brielle Biermann

Me çiftin që përballet me një borxh të raportuar prej 1.1 milionë dollarësh nga IRS dhe padi të shumta bankare, Kroy e përshkroi gjendjen e tyre financiare si “të tmerrshme”. Ai i kërkoi gjykatës që t'i lejonte atij një pjesë të të ardhurave nga shitjet e mallrave të dizajnit.

e Kroit pranimi ligjor theksoi nevojën për “një ndarje të drejtë të pasurive bashkëshortore duke përfshirë shtëpinë dhe pronën personale të fituar gjatë martesës, por aktualisht në posedim të vetëm” të Kim.

Brielle Biermann

Kroy vlerësuar Zolciakut koleksioni i stilistëve në qindra mijëra dollarë, duke pohuar se pjesa më e madhe e tij është fituar gjatë martesës së tyre 11-vjeçare. Nisur nga kjo, ai kërkoi llogari financiare prej saj për pasurinë e grumbulluar.

Ish-lojtari i NFL kërkoi që ylli i reality TV, Kim, ta kompensojë atë për shpenzimet ligjore dhe shpenzimet e tjera që ka akumuluar në ndjekjen e çështjes gjyqësore kundër saj. Kjo kërkesë u bë në mes të trazirave të vazhdueshme financiare dhe ligjore të familjes.

Kroy Biermann

Kjo betejë ligjore u shpalos pak para se vajza e madhe e Kim, Brielle, të shpallte fejesën e saj me lojtarin e bejsbollit të ligës së vogël, Billy Seidl. Brielle ndau lajmin e fejesës në Instagram, e ndjekur nga Kim duke shprehur gëzimin e saj disa ditë më vonë.

Muajin e kaluar, Kim theu heshtjen e saj Brielle's angazhim me një postim të përzemërt. Ajo ndau tre foto nga propozimi romantik në Instagram, ku e para e kapte Billy-n në një gju, ndërsa ai shtronte pyetjen e madhe, ndërsa e fejuara e tij dukej e pushtuar nga emocionet e saj.

Brielle Biermann

Brielle's shprehja e gëzueshme vazhdoi në rrëshqitjen e dytë dhe të tretë, ku ajo nxorri në pah unazën e saj të fejesës. Në foto, 27-vjeçarja e emocionuar ishte në një video-telefonatë me Kim, e cila dukej e befasuar këndshëm nga blerja e re e vajzës së saj.

Brielle Biermann

Nëna krenare ndau gëzimin e saj në mbishkrimin e postimit, duke shkruar: “Jam shumë e lumtur për @briellebiermann @bseidl21. Asgjë nuk më bën më të lumtur sesa të shoh fëmijët e mi të lumtur!? Është ndjesia më e mirë EVER!! Të dua deri në hënë dhe mbrapa, dhe pres me padurim për të gjitha vitet që do të vijnë.”