Rachel 'Raquel' Leviss pas skadovalit: Si po e përballon ajo

Klea

Rachel ‘Raquel’ Leviss pas skadovalit: Si po e përballon ajo

Aktualisht askujt nuk i vjen keq Rachel ‘Raquel’ Leviss pasi mësoi se çfarë ishte pjesa e saj në Scandoval. Por që kur mbaroi sezoni 10 i Vanderpump Rules, Rachel ka ndërmarrë hapa për të rimarrë kontrollin mbi jetën e saj. Rachel ‘Raquel’ Leviss pas skadovalit ka pasur vështirësi, por ajo po ia del mbanë.

Përveç Scandoval, gjatë sezonit të 10-të, Rachel përqafoi anën e saj zuzare teksa luftonte me Lala Kent për një lidhje në Las Vegas, pyeti Ariana Madix-in për jetën e saj seksuale dhe rrëzoi natën e një djali. Ndërsa ish-modelja pretendonte se po përqafonte vetëm jetën e saj beqare, ishte e vështirë të injorohej se ajo po shkonte në një rrugë të vetëshkatërrimit.

Për vite me radhë, fansat dhe anëtarët e kastit nuk e shihnin Rachelin si një kërcënim, por më shumë si një vajzë të butë që dilte me James Kennedy. Mjerisht, tradhtia e saj tregoi se Rakela ishte e aftë të bënte shumë më tepër se sa kushdo që i dha asaj meritën. Tani, ajo po përpiqet të gjejë një rrugë të re, e cila shpresojmë të mos përfshijë Tom Sandoval.

Ndryshimi i Emrit

(Foto nga Jon Kopaloff/Getty Images për DIRECTV)

Gjatë kulmit të Scandoval, fansat mësuan se emri i vërtetë i konkursit të bukurisë ishte Rachel dhe se ylli e ndryshoi atë në shkollë të mesme sepse kishte një bollëk Rachels në klasën e saj.

Mjerisht, informacioni çoi në ditë, nëse jo javë, trolling. Rachel vendosi të rimarrë pushtetin e saj, sipas një burimi të ET i cili zbuloi, “Pas muajsh terapie, Rachel vendosi që donte të vazhdonte me emrin e qeverisë së saj duke ecur përpara.”

Qëndroni në Institucionin e Shëndetit Mendor

Raquel Leviss
(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Menjëherë pasi afera u shfaq në ciklin e lajmeve, Rachel vendosi të tërhiqej në Arizona, ku u strehua në një institucion të shëndetit mendor, The Meadows, në prill. Pas dy muajsh terapi intensive, Rachel u largua dhe u kthye me prindërit e saj, pasi ajo kishte nevojë për një sistem të fortë mbështetjeje.

I njëjti burim ndau se “Raquel dhe familja e saj vendosën disa muaj përpara se lidhja të zbulohej, se ajo kishte nevojë për trajtim të shëndetit mendor dhe përfundimisht vendosi se do të hynte në një institucion vullnetar për këshillim për shëndetin mendor”, përmes E!

Rachel përpiqet të kërkojë falje

Foto nga Santiago Felipe/Getty Images

Gjatë ribashkimit intensiv të Vanderpump Rules të sezonit 10, Rachel dukej si një dre në fenerët ndërsa ishte ulur pranë Tomit dhe u bombardua me urrejtje të brendshme nga Ariana. Gjatë një momenti të shkurtër kur ajo kishte fjalën, Rasheli foli me Arianën, duke thënë: “Dua t’i kërkoj falje për veprimet dhe zgjedhjet e mia, para së gjithash, Arianës dhe miqve të mi dhe fansave të investuar kaq shumë në marrëdhëniet tona. Nuk ka asnjë justifikim, unë nuk jam viktimë dhe duhet të zotëroj veprimet e mia dhe më vjen shumë keq që lëndova Arianën.”

Rasheli vazhdoi duke thënë: “Më vjen shumë turp dhe siklet saqë jam në gjendje ta mbaj këtë sekret nga dikush që ka qenë në këndin tim që nga fillimi. Ariana me vjen shume keq qe te tradhetova. As që mund ta kuptoj dhimbjen që të kam shkaktuar. Dhe unë kam qenë plotësisht egoist dhe, keni të drejtë, egoisti nuk është fjala e duhur sepse as që fillon të përshkruaj gjendjen shpirtërore në të cilën kam qenë. Ishte një gabim.”

Kërkimi i faljes ra në vesh të shurdhër pasi shumica e aktorëve vazhduan të sulmonin Rachel dhe Tom.

Rachel nuk është duke filmuar

aquel Leviss, Faith Stowers, Lala Kent, James Kennedy dhe Jesse Montana
(Foto nga Mindy Small/FilmMagic)

Ka pasur thashetheme rreth faktit se familja e Rashelit nuk dëshiron që ajo të marrë pjesë në shfaqje, veçanërisht pas gjithë ankthit që i shkaktoi. Vetëm këtë javë, TMZ raportoi se kasti i Vanderpump Rules ishte i bindur se Rachel nuk do ta kthente serialin për Sezonin 11.

Xhirimet tashmë kanë filluar dhe kanë përfshirë një udhëtim të aktorëve në Liqenin Tahoe, por Rachel ka munguar dukshëm. Bravo i riktheu kamerat në qershor, me Rachel që nuk merrte pjesë në skena solo apo grupore. Tani producentët janë të shqetësuar se nuk do të jenë në gjendje ta integrojnë atë në skenën e historisë.

Nëse është i saktë, vendimi për të mos u kthyer në Vanderpump Rules ka kuptim të plotë për Rachel dhe shërimin e saj. Sa më gjatë të qëndrojë jashtë vëmendjes, aq më shpejt shikuesit do ta harrojnë atë, gjë që do t’i lejojë yllit të fillojë të jetojë një jetë më normale. Çdo terapist që ia vlente në ar do ta kishte këshilluar Rachel-in të kalonte në shfaqjen e realitetit televiziv. Por edhe pse po bën çmos për të përballuar pasojat, ajo mund të shfaqet shumë mirë në orën e 11-të për të filmuar anën e saj të historisë.