Rachel Lindsay dhe Bryan Abasolo jetojnë "Jetë të ndryshme"

Klea

Rachel Lindsay dhe Bryan Abasolo jetojnë “Jetë të ndryshme”

Ish Beqare yll Rachel Lindsay dhe burri i saj te Bryan Abasolo marrëdhënia filloi shumë publikisht. Ata u takuan, u dashuruan dhe u fejuan në sezonin 13 të The Bachelorette në 2017. Gjithçka u shpalos në televizion, por që atëherë ata janë më të kujdesshëm për të mbajtur jetën private private.

Që nga dasma e tyre, anëtarët e Bachelor Nation janë pyetur shpesh për statusin e marrëdhënies së tyre. Por as Rachel dhe as Bryan nuk postojnë shumë në rrjetet sociale. Ata ndanë aq shumë nga jeta e tyre gjatë miqësisë dhe dasmës së tyre, saqë e ndjenë se ishte koha të jetonin jetën e tyre për njëri-tjetrin pa gjykimin e vazhdueshëm të fansave.

“Ne nuk e vendosim veten fare atje,” i tha Rachel Nick Viall më 21 dhjetor, ndërsa ishte i ftuar në podcast-in e tij The Viall Files. “Ndoshta [for] një përvjetor apo një festë… Por mendoj se e bëra këtë sepse njerëzit ishin kaq kritikë ndaj nesh kur dolëm nga shfaqja.”

“Unë dua ta mbajmë këtë për veten tonë”

Rachel ishte një avokate me bazë në Teksas kur u shfaq për herë të parë në sezonin e Nick të The Bachelor në 2016. Ajo përfundoi e treta në shfaqje dhe u emërua si Bachelorette e ardhshme, duke bërë histori si kryesuesja e parë e ekskluzivitetit me ngjyrë. Një kryesues që nga dita e parë, Bryan propozoi në finalen e sezonit 13, i cili u transmetua më 7 gusht 2017. Ata u martuan në 2019.

Pasi u shfaq në dy reality show të njëpasnjëshëm, Rachel ishte gati për pak privatësi. “Unë [just wanted] ta mbajmë këtë për vete”, vazhdoi ajo. “Martesa ka ulje dhe ngritje, por kurrë nuk e di se kur jemi mirë apo kur nuk jemi, sepse nuk e nxjerrim kurrë atë. Dua ta mbaj në atë mënyrë, kështu që kur dua të ndaj diçka, e bëj.”

Këto ditë, Rachel punon si podkaster, prezantuese televizive dhe autore. Bryan është një kiropraktor dhe zotëron Qendrën e Terapisë së Diskut dhe Laserit në Beverly Hills në Beverly Hills, Kaliforni.

Duke pasur karriera kaq të ndryshme, çifti bëjnë një jetë profesionale shumë të ngarkuar. “Bryan është një praktikues i vetëm, [and] ai largohet nga shtëpia në 8, “shpjegoi Rachel. “Ai vjen në shtëpi në orën 9:00 … 9:30 [at night] ndonjëherë … kam shumë më tepër kohë të lirë … Jam kthyer në modalitetin e nxitimit duke u përpjekur të gjej një punë të dytë, kështu që shkoj në ngjarje. Pra, ne jemi vetëm në dy vende krejtësisht të ndryshme.”

“Nuk ka shumë kohë për të bërë foto me njëri-tjetrin,” qeshi ajo.

A mund të zgjerohet së shpejti familja e tyre?

“Ne po punojmë për të pasur një fëmijë,” tha ajo, duke i thënë Nick se ka ethe “të mëdha” të foshnjës. “Ndonjëherë kjo nuk është aq e lehtë sa mendoni. Ju mendoni, ‘OK, kur të jem gati, do të ndodhë’ dhe pastaj nuk ndodh. Pra, edhe kjo ka qenë pak e vështirë.”

Bryan dhe Rachel po presin me padurim të kalojnë pushimet në Dallas me familjen e saj. Duke shpresuar për një fillim të ri në Vitin e Ri, ajo po imagjinon një “buton rivendosjeje”. Nëse gjithçka shkon mirë, ëndrra e saj do të realizohet dhe ata do të kenë disa lajme për bebe për ne në të ardhmen e afërt.