Rachel Leviss zhytet në lëvizjet 'Manipulative' të Tom Sandoval

Klea

Rachel Leviss zhytet në lëvizjet ‘Manipulative’ të Tom Sandoval

Është një situatë interesante kur Rachel Leviss komente në lidhje me veprimet “manipuluese” të ish-dashnorit të saj në podkastin e saj, Rachel Goes Rogue. Ajo i përgjigjet lajmeve për Tom Sandoval si në kohë reale, ashtu edhe me atë që transmetohet në sezonin 11 të Vanderpump Rules.

Gjatë episodit të së martës, 27 shkurt të podcast-it të saj, Rachel komentoi komentet e fundit të bëra nga Sandoval. Në veçanti, të shurdhërit për George Floyd.

Rachel po përpiqet të qëndrojë në realitet

Ish-Bravolebrity zbuloi përpjekjet e Sandoval për të komunikuar me të ndërsa ajo kërkonte trajtim në një institucion vullnetar të shëndetit mendor. Rakela i quajti ata asgjë më shumë se “manipuluese”.

Sandoval kishte supozuar se ai dhe Rachel do të rifillonin përpjekjet e tyre pasi ajo të kthehej në LA. Ai madje jetonte i matur. Por pavarësisht thirrjeve të shumta telefonike, përfshirë publicistin e saj, Rachel e bllokoi Sandoval nga jeta e saj.

“Ajo asnjëherë nuk më mbylli, ishte vërtet e vështirë. Ende më shqetëson”, tha ai për The New York Times Magazine.

Ndërsa Sandoval është në viktimizimin e tij, Rachel pikturon një fotografi të dikujt që përdor taktika për të marrë atë që dëshiron.

“Ai me të vërtetë po përpiqej të më merrte në telefon dhe tha se kishte informacione të rëndësishme dhe do t’i ndante ato vetëm nëse do të isha në telefon,” tha ajo në podkastin e saj. “Natyrisht që është manipuluese dhe ajo bisedë ishte e egër, por unë nuk u përgjigja sepse po përpiqem të qëndroj në realitet dhe e di që prioritetet e tij janë shfaqja.”

“Madje u bë shumë konfuze për mua kur po rrija me të”, shtoi Rachel për kohën e tyre së bashku.

Ajo vazhdoi të sugjeronte se fansat po bëhen më të ndjeshëm se si të qenit në Vanderpump Rules ka “ndikuar Tomin dhe realitetin e tij”.

“Tani ata po thonë si, ‘Oh, Tom duhet të marrë një vit pushim. Ai duhet ta përpunojë këtë, dhe unë jam sikur, po, njerëz të tillë, prandaj nuk u ktheva”, shpjegoi Rachel. “Por unë mendoj se edhe njerëzit e tjerë kanë filluar ta shohin këtë.”

Kapni rregullat e Vanderpump, të martën në 8/7c në Bravo.