Rachel Fuda në lidhjen 'zhgënjyese' me Jenn Fessler

Klea

Rachel Fuda në lidhjen ‘zhgënjyese’ me Jenn Fessler

Gjatë sezonit 13 të Real Housewives of New Jersey, bashkë-yll Rachel Fuda dhe Jenn Fessler goditi atë. Miqësia e tyre dukej e fortë dhe autentike. Pastaj Sezoni 14 i RHONJ u fut në qytet dhe çrrënjosi të gjithë dinamikën e marrëdhënieve. Papritur, Jenn dhe Rachel ishin në dalje.

Rachel dhe Jenn nuk kanë folur për disa muaj

Jenn foli më parë për grindjen e saj me Rachel. “Pra, nëse Rachel dhe unë do të ishim në një situatë ku nuk do ta shihnim më njëri-tjetrin, nuk e di që njëri prej nesh do ta bënte domosdoshmërisht këtë”, tha ajo. Ajo shtoi se do të ishte “shumë e trishtuar për këtë”.

Pra, çfarë ndodhi me prishjen e kësaj miqësie? Gjatë premierës së sezonit 14, Teresa Giudice solli thashethemet në internet për bashkëshortin e Rachel, John Fuda. Ajo e quajti atë “tregtarin më të madh të drogës në Bergen County”. Natyrisht, Rasheli u mërzit. Por kur pa Jenn duke u shoqëruar dhe duke folur me Terezën, ajo u tërbua.

“Patjetër që ndihem i tradhtuar. Ne nuk kemi më miqësi”, tha Rachel më parë për Jenn. Më pas, në rilançimin e linjës Boujie Kidz të Danielle Cabral, Teresa dhe vajza e saj, Gia Giudice, u ankuan që John fliste për Gian. Sigurisht, Jenn u hodh në dramë.

Ajo i siguroi ata se Gjoni nuk po thoshte asgjë keqdashëse. Më pas, kur Xheni u shpjegoi Rachel, Margaret Josephs dhe Melissa Gorga se si e kishte mbrojtur Gjonin, Rachel u zemërua. Më parë ajo i kërkoi Jenn-it të mos fliste për të apo për burrin e saj me Terezën.

Sipas Bravo, miqësia mes Jenn dhe Rachel ka përfunduar – tani për tani. “Nëse më kishe dhënë një kartë bingo, asnjë nga këto nuk ishte në të për sezonin 14,” tha Rachel. “Marrëdhënia ime me Jenn Fessler ishte befasuese… umm… zhgënjyese dhe diçka që vërtet nuk e prisja.” Ajo shtoi, “Ne nuk kemi folur për gati pesë muaj.”

Për Jenn, është e rëndësishme të jesh në gjendje të mbrosh një mik ndërkohë që dëgjon ndjenjat e tjetrit. Për të gjithë të tjerët në kastin e RHONJ? Jo aq shumë.

“Dëgjo, unë i uroj vetëm gjëra të mira Rachel dhe gjithë familjes së saj. Ajo nuk ka qenë aq e këndshme, aq bujare domosdoshmërisht me mua në shtyp dhe kjo është në rregull”, tha Jenn. “Nuk po dorëzohem. Shpresoj se mund të kthehemi së bashku në një farë kapaciteti.”

Unë do të doja atë. Më pëlqeu miqësia e Jenn dhe Rachel sezonin e kaluar. Nëse Messy Fessy mund të ndalonte së futuri në të gjithë dramë, dhe Rachel do të ishte pak më e kuptueshme, ndoshta kjo mund të ndodhte. Gishtat e kryqëzuar, njerëz!

Sezoni 14 i Real Housewives of New Jersey vazhdon çdo të diel në 8/7c në Bravo.