Rachel Fuda ndjehet 'e tradhtuar' nga Jenn Fessler

Klea

Rachel Fuda ndjehet 'e tradhtuar' nga Jenn Fessler

Kasti i Real Housewives of New Jersey duket, deri tani, më i fiksuari në besnikëri, në krahasim me Real Housewives. Ndoshta kjo tregon se sa e gjallë është bërë marrëdhënia mes Teresa Giudice dhe Melissa Gorga. Sepse kasti ka zgjedhur fort anët, dhe madje të flasësh me yllin origjinal të RHONJ është një arsye për të ndërprerë lidhjet.

Natyrisht, Teresa nuk i bën kurrë favore vetes duke përsëritur atë që dëgjon për preferencën e supozuar seksuale të yjeve të saj “në mediat sociale”. Ajo solli edhe arrestimin e mëparshëm të John Fuda në mënyrë luftarake.

Pra është e kuptueshme që Rachel Fuda do të kishte roje të saj. Dhe kur Jennifer Fessler i foli sinqerisht Terezës për ndeshjen para ribashkimit të sezonit 13 në shtëpinë e Margaret Josephs, nëna e tre fëmijëve nxitoi të vinte në dyshim qëllimet e Jennifer-it.

Jennifer vazhdoi miqësinë me Terezën pavarësisht se u cilësua si “jo besnike”

“Patjetër që ndihem e tradhtuar”, tha Rachel ekskluzivisht për Entertainment Tonight për bisedën mes Terezës dhe Jenniferit.

“Ne nuk kemi më miqësi,” zbuloi ajo.

Pas ribashkimit të sezonit të 13-të, shumica e aktorëve ishin dakord për largimin e Terezës dhe bashkëshortit të saj, Luis Ruelas nga rrethi shoqëror. Pretendimet e Luis për punësimin e një hetuesi privat ishin katalizatori.

Jennifer i tha Rashelit se kishte mbaruar me Terezën. Kështu mund të kuptohej konfuzioni i Rashelit për ndryshimin e mendjes, aq më tepër që koha përkoi me kamerat që filmonin sezonin e ri.

“Fjalët dhe veprimet e saj nuk janë të njëjta,” shpjegon Rachel. “Thuaj atë që do të thuash dhe thuaj atë që thua. Nëse nuk doni të jeni pranë këtyre njerëzve, atëherë mos u bëni pranë tyre. Por nëse ju pëlqen vërtet, sinqerisht dhe dëshironi të jeni pranë saj? Kjo është mirë me mua, dhe… [if] kjo ishte ajo që ajo më thoshte, por nuk ishte.”

Dhe çfarë po thoshte Jennifer? Sipas një interviste rrëfimtare, ajo tha: “Teresa është një person i mirë”.

Në të vërtetë, traileri i sezonit tregon se Jennifer do të vazhdojë të ushqejë një miqësi me Bravolebrity, në dëm të atyre me pjesën tjetër të kastit.

“Më pëlqen ajo. Ndoshta kjo më bën të pabesë, por nuk mund të ndihmoj! Po, më pëlqen ajo. Më falni!” Jenn u tha producentëve.

“Unë jam mirë,” tha Rachel për statusin e saj aktual me Jennifer

Ndërkohë, Rachel zbuloi saktësisht se sa u afruan ajo dhe Jennifer pasi filmuan sezonin e tyre të parë RHONJ vitin e kaluar.

“Unë nuk i lejoj njerëzit të hyjnë,” reflektoi ajo. “Unë jam shumë – nuk kam ftohtë, por jam shumë i veçantë për atë që kam lënë në jetën time dhe me të vërtetë e lashë Jenn-in. Ajo ishte në shtëpinë time gjatë pushimeve. Ajo kaloi kohë rreth fëmijëve të mi. Ishim shumë, shumë afër, si në telefon katër herë në ditë. Më shumë po flisja me Jenn sesa me familjen time.”

Në fund, Rachel vendosi t'i jepte fund miqësisë me Jennifer-in, diçka që ajo tha se e bëri të ndihej konfliktuale.

“Një pjesë e imja është e trishtuar për këtë, dhe pjesa tjetër e imja është e mirë, sikur unë jam mirë,” shpjegoi ajo. “Prioriteti im nr. 1 është familja ime, burri im dhe fëmijët e mi, dhe për sa kohë që e kam këtë, kam gjithçka. Nuk kam nevojë për askënd dhe asgjë. Kjo është gjithçka që më duhet në jetën time dhe po ec me kamion.”

Kapni The Real Housewives of New Jersey të dielave në 8/7c në Bravo.