Shannon Beador

Klea

Qeni i Shannon Beador, Archie, SULM BRUTALISHT!

Qeni i Shannon Beador, Archie, SULM BRUTALISHT!

Shannon Beador's qeni i dashur, Archiepërjetoi një incident të frikshëm gjatë një daljeje të fundit.

Shannon Beador

Amvisat e vërteta të Orange County ylli, 60 vjeç, ndau sprovën më duke postuar foto të Archie me një hundë të lënduar të hënën, 10 qershor.

Shannon Beador

Archie u kafshua nga një qen tjetër kur dolëm në shëtitje sot. Beador mbishkrimi i fotove, duke treguar pasojat e sulmit. “Qeni ishte i mbyllur në oborrin e tij të përparmë, por filloi të lehte dhe nxori fytyrën për të kafshuar Archie-n përmes çarjeve në gardh.”

Shannon Beador

Shannon e përshkroi incidentin si ndodhi “brenda sekondave” dhe detajoi përpjekjet e saj për të tërhequr Archie nga qeni tjetër. Ajo shtoi, “Pronari tha se ndoshta kam ecur shumë afër gardhit të tij. Archie nuk ka qenë kurrë në një luftë qensh në të gjitha 8 vitet e tij!!”

Në përfundim të postimit të saj, Beador ofroi një paralajmërim për pronarët e tjerë të qenve në Corona del Mar, Kaliforni. “Disa qen mund të sulmojnë qentë tuaj përmes gardhit të tyre. Archie është kontrolluar nga veterineri dhe po merr antibiotikë për plagët. Ai do të jetë në rregull. Duaje atë përtej!!! 🥰🥰🥰.”

Shannon Beador

Postimi përfshinte imazhe nga afër të Archie i shtrirë në dysheme me një feçkë të përgjakur, duke treguar gërvishtjet dhe prerjet që kishte. Fansat vërshuan shpejt komentet me mesazhe mbështetjeje për Archie's rikuperimi.

Shannon Beador miratuar Archie në vitin 2016 pasi një fans i postoi asaj një foto të qenit, duke e pyetur nëse familja e saj po kërkonte të adoptonte.

“Ai u rrit në San Francisko në hotelin Four Seasons sepse ata kanë rezidenca atje lart. Dhe njerëzit punonin, kështu që qeni ishte vetëm në shtëpi gjatë gjithë kohës. Por po, ai është rritur me fantazmë,” kujton ajo në një 2019 Bravo video. “Ai është shumë argëtues dhe kaq mbrojtës. Ai ka këto veçori të vogla të ëmbla dhe ne të gjithë jemi të dashuruar.”

Shannon Beador

Archie bëri bujë vitin e kaluar kur Beador u arrestua për një aksident me vrap dhe ngarje nën ndikim.

Në shtator 2023, ajo hipi në një pronë banesore dhe goditi një shtëpi, pas së cilës doli nga makina me Archie dhe pretendoi se po e ecte atë ndërsa policia mbërriti.

Shannon Beador

Kontrolli i kafshëve u përfshi në hetim që nga ajo kohë Archie ishte në makinë gjatë ngjarjes. “Ne po shqyrtojmë nëse ka pasur ndonjë çështje apo mizori në lidhje me qenin e saj.” Steve Oberon tha nga Departamenti i Policisë së Newport Beach Us Weekly.

Shannon Beador

“Nuk ka ligje për rrezikimin e kafshëve, por ka ligje për mizorinë e kafshëve dhe ne po e shikojmë atë.” Hetimi thuhet se u pushua një muaj më vonë.

Shannon u përball me akuza për dy akuza për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit dhe një akuzë për goditje me vrap me dëmtim të pronës. Ajo u dënua me tre vjet lirim me kusht, iu kërkua të paguante gjoba të shumta, të përfundonte një program nëntë-mujor alkooli dhe të kryente 40 orë shërbim në komunitet. “Jam mirënjohës që askush tjetër përveç meje nuk u lëndua në këtë incident. Shannon thuhet në një deklaratë. “Kam mësuar aq shumë nga gabimi im i tmerrshëm atë natë dhe e kuptoj se ngasja në çdo distancë kur jam i dëmtuar është shumë larg.”

Shannon Beador

Duke u kthyer në Amvisat e vërteta të Orange County për sezonin 18, Beador's BDI pritet të jetë një temë kryesore në mesin e kastit. Traileri për sezonin e ri, premierë më 11 korrik, lë të kuptohet për tension, me Gjyqtari Tamra duke deklaruar, “Shannon nuk po merr përgjegjësi për atë që ka bërë” dhe Shannon duke u përgjigjur: “Çfarë duhet të ndaloj? Zbulimi i demave tuaj – t.”