Pyetjet që kemi pas trailerit të mesit të sezonit RHOSLC

Klea

Pyetjet që kemi pas trailerit të mesit të sezonit RHOSLC

Traileri i mes-sezonit për sezonin 4 të Amvise të vërteta të Solt Lake City u publikua të martën, më 17 tetor dhe fansat po gumëzhinin me pyetje në lidhje me kulmin e fshehtë. Çfarë tha Meredith Marks për t’i bërë vajzat ta kthenin atë? Pse po qante Monica Garcia në udhëtimin e Bermudës? Dhe PSE zonjat RHOSLC mbanin mbulesë në një skenë???

Këtu janë mendimet dhe teoritë tona në lidhje me trailerin e mesit të sezonit RHOSLC dhe atë që do të vijë këtë sezon.

Çfarë ndodhi në udhëtimin e Bermudës nga Ferri?

Prodhuesit kanë ngacmuar udhëtimin e vajzave shpërthyese në Bermuda që nga premiera e sezonit 4 të RHOSLC. Në minutat e para të premierës, producentët treguan një fragment nga udhëtimi i vajzave, në të cilën një Heather Gay e panikuar i thotë dikujt në telefon: “Si mund ta bënte ajo këtë për ne?” dhe “Si e kemi dashur të gjithë ne?” Në atë kohë, ne nuk e dinim se kujt i referohej Heather. Megjithatë, traileri i mes-sezonit e bën të duket se Meredith është fajtori.

Në trailerin e ri, Monica shihet duke qarë dhe duke vrapuar drejt banjës. Ajo ndiqet nga afër nga bashkë-yllja Lisa Barlow, e cila e pyet: “Pse do ta bënte këtë me ty?” Traileri më pas kalon në një rrëfimtar të Meredith-it, duke thënë: “Ai arrin në një pikë ku akuzohesh për diçka pa pushim. Ju gjithashtu mund ta bëni atë.” O ZOT I MADH.

Meredith duhet të ketë bërë ose thënë diçka për të tradhtuar Monikën, gjë që duket e çuditshme duke pasur parasysh se Monica i ka rikthyer në mënyrë të përsëritur Meredith-it këtë sezon, pavarësisht se mezi e njihte atë.

Për çfarë është informacioni ‘shkatërrues’ i Heather?

Presley Ann/Bravo përmes Getty Images

Në një vështrim të fshehtë, Heather i thotë Meredith-it se ajo mori disa informacione shkatërruese. Natyrisht, ne kemi kaq shumë pyetje. Për çfarë mund të bëhet fjalë? Familja e Heather? Familja e Meredith? A mund të jetë ndoshta për Jen Shah? Nuk e dimë, por po vdesim ta zbulojmë.

Pse gratë veshin mbulesë?

Bravo/YouTube

Mirë, padyshim që duhet të flasim për atë skenë ku gratë kanë veshur…kapo? Duhet të dimë më shumë.

Ngjarjet me kostum janë një element kryesor i ekskluzivitetit të Real Housewives dhe ato gjithmonë krijojnë disa pamje mjaft qesharake. Nuk është çdo ditë që shohim Ramona Singer duke u përleshur me gratë ndërsa është e veshur si Britney Spears e viteve 2000 ose Lydia McLaughlin e veshur si Charlie Chaplin. Është gjithmonë argëtuese të shohësh femrat të nxehen për shkak të dramës së vogël ndërsa veshin kostume qesharake.

Duke gjykuar nga traileri i mes-sezonit, duket se zonjat e RHOSLC do t’i japin një shenjë modës koloniale këtë sezon.

Pse Meredith ishte e lidhur me një IV?

Bravo/YouTube

Në një kthesë tronditëse të ngjarjeve, traileri i mes-sezonit përfundon me një pamje nga afër të Meredith-it të shtrirë në shtrat, e lidhur me një IV, me një vështrim të keqardhjes së thellë në fytyrën e saj. Natyrisht po pyesim se çfarë ndodhi që mund të kishte çuar në këtë moment. A mund të jetë dehidratuar në Meksikë? A mund të jetë për shkak të pirjes së tepërt në udhëtimin e vajzave? Nuk e dimë ende…

A është Meredith super zuzari i ri i shfaqjes?

Bravo/YouTube

Meredith po merr vërtet një modifikim të keq këtë sezon dhe sinqerisht, ne e duam atë. Nga zhurma e saj e “thashethemeve dhe neverisë” në Palm Springs e deri te kërcënimet e saj të paqarta për ekspozimin e sekreteve të yjeve të saj, nëna e dy fëmijëve u shfaq në punë këtë sezon.

Meredith ishte një e preferuar e hershme e fansave, por ajo u zhduk në sfond sezonin e kaluar. Ajo u lëndua dukshëm nga momenti i nxehtë i mikrofonit të Lizës në fund të sezonit 2 dhe për këtë arsye, u shfaq shumë më e ruajtur në sezonin 3. Këtë sezon, ne po marrim një Meredith krejtësisht të re. Dizajneri i bizhuterive duket i fokusuar në hakmarrje dhe ne jemi në bord. Dua të them, ajo ishte plotësisht ylli i trailerit të mes-sezonit.

Bazuar në trailerin, ne po supozojmë se Meredith zbuloi disa informacione të ndjeshme për yllin e saj Monica, por ajo që çoi në këtë tradhti është një mister për ne. Në këtë pikë, Monica është ndoshta aleati numër një i Meredith-it, kështu që pse ta kundërshtoni atë? Çfarë mund të kishte ndodhur? Dhe pastaj është Lisa Barlow nga të gjitha. Meredith ka bërë një përpjekje për të riparuar miqësinë e saj me Lizën këtë sezon, por traileri i fundit na ka bërë të pyesim veten… a ishte e gjitha një dredhi hakmarrjeje? Nëse po, kjo është diçka e errët Meredith, por faleminderit që bëtë TV të shkëlqyer.