Punonjësja e restorantit SUR i nënshtrohet një operacioni për heqjen e tumorit në tru

Klea

Punonjësja e restorantit SUR i nënshtrohet një operacioni për heqjen e tumorit në tru

Në fund të fundit, gjithçka që mund të bëjmë është të përpiqemi të ndihmojmë njëri-tjetrin. Derisa të mund të përmirësojmë sistemet rreth nesh, mënyra më e mirë për të përmirësuar veten është t’u shërbejmë të tjerëve. Tani, dikush afër dhe i dashur për fansat e Vanderpump Rules ka nevojë për atë shërbim më shumë se kurrë.

Më 3 dhjetor, faqja në Instagram SUR Restaurant bëri një postim, duke shpjeguar situatën e pasigurt shëndetësore të një prej punonjësve të tyre, Jesse Montana. Në postim thuhej: “Xhesi ka qenë pjesë e familjes sonë SUR për shumë vite. Aktualisht po lufton për jetën”. Thuhet se natën e 27 nëntorit në orën 6 të mëngjesit, Jesse pati tre konfiskime dhe u dërgua në spitalin Cedars Sinai.

Postimi në Instagram vazhdoi: “Nuk mund ta besonim kur na thanë se Jesse ishte në kujdes intensiv me një tumor në tru, pasi ai po u shërbente mysafirëve një natë më parë, me gëzim dhe dashamirësi si zakonisht.” Që nga nata e konfiskimeve të tij, Jesse është duke u rikuperuar. Sot, më 4 dhjetor, Xhesi ka një operacion për heqjen e tumorit.

Si mund ta mbështesni Jesse Montanën tani

Postimi i SUR përfundonte, “Dashuria e tij për jetën, bujaria e tij, entuziazmi i tij do ta kalojnë atë në këtë kohë të vështirë. Ju e keni këtë Jesse! Ne jemi me ty ?” Fatkeqësisht, siç pritej, faturat mjekësore të Jesse do të jenë marramendëse. Megjithatë, ka një mënyrë për ta ndihmuar atë.

Një GoFundMe është krijuar për Jesse-n, me synimin prej 100,000 dollarësh për shpenzimet mjekësore të Jesse. Në kohën e shkrimit, ka pasur 982 donacione me një total prej 85,176 dollarësh të mbledhur deri më tani. Me Jesse-n tani kaq afër qëllimit, çdo donacion ndihmon.

Donacionet variojnë nga 10 dollarë deri në 20,000 dollarë anonime (ndoshta nga Lisa Vanderpump ose një drejtuese tjetër e SUR). TMZ raportoi se yjet dhe producentët e tjerë të VPR-së kanë dhuruar për kauzën e Jesse-së, me Ariana Madix-in me 9,000 dollarë.

GoFundMe i Jesse është i mbushur me mesazhe pozitive nga donatorët, veçanërisht ata që e kishin atë si server në SUR. “Unë ende u them njerëzve edhe sot se ai ishte më i ëmbël dhe kishte energjinë më të mirë,” shkroi një donator. Një tjetër tha: “Nuk e mendoja kurrë se mund të të merrja kur hyra në sur, por ishte gjithashtu një nga netët më të mira të jetës sime, kryesisht falë teje.”

Edhe një herë, ju mund të dhuroni për shpenzimet mjekësore të Jesse këtu.

JU LUTEM NDIHUR TË LIRË TË LËNI NDONJË DËSHIRË TË MIRË PËR XHESI NË SEKSIONIN E KOMENTEVE MË POSHTË.