Pse xhinset e Jenna Lyons në Ribashkimin RHONY nuk janë një punë e madhe

Klea

Pse xhinset e Jenna Lyons në Ribashkimin RHONY nuk janë një punë e madhe

Kur fotot e para të ribashkimit të sezonit 14 u publikuan në fillim të kësaj jave, fansat e Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut rindezja ishin në një tronditje. Jo, nuk ishte sepse Brynn Whitfield dukej se ishte veshur si një guvernate seksi viktoriane. Ishte ajo – gulçim –Jenna Lyons kishte veshur xhinse! Ansambli u bë menjëherë i diskutueshëm, por ne jemi këtu për të. Le të shpjegojmë këtë qëndrim të nxehtë (apo duhet të themi haute?).

Jenna Lyons ka një stil ikonik nënshkrimi

JP Yim/Getty Images për Tonic.xyz

Në botën e modës, Jenna ishte tashmë e famshme përpara se t’i bashkohej Real Housewives të Nju Jorkut. Ri-imagjinimi i saj i guximshëm i J. Crew ringjalli markën dhe është arsyeja pse ajo ka ende një reputacion të lezetshëm dhe klasik deri më sot. Syzet e saj, buzët e kuqe, flokët e tërhequr mbrapa dhe rrobat e saj elegante kanë qenë të gjitha nënshkrime të njohura prej vitesh.

Që nga dalja e saj nga J.Crew, Jenna vazhdoi të bënte valë në tapetet e kuq dhe kopertinat e revistave, duke veshur pamje mahnitëse dhe të guximshme që disi vetëm ajo mund t’i tërheqë. Ajo u bë një ikonë e tillë e Nju Jorkut sa çoi në një rol aktrimi në “Girs” të HBO. Krijuesja dhe ylli i spektaklit, Lena Dunham, madje u vesh si Jenna në Met Gala.

Kur bëheni të famshëm për ndjenjën tuaj të stilit, mendojmë se është më se e drejtë të vishni çfarë të doni në një event të tillë. Në fund të fundit, Jenna veshi xhins në Met Gala një vit dhe e bëri atë të funksionojë. Ne do të merrnim një vështrim elegant, por jo të rastësishëm mbi disa nga ansamblet vërtet të frikshme që kemi parë në ribashkimet e kaluara të Real Housewives.

Jenna veshja e xhinseve në fakt nuk është aq e papritur

Cindy Ord/Bravo nëpërmjet Getty Images

Edhe nëse nuk keni qenë të njohur me karrierën e saj të modës, pamja e ribashkimit është mjaft në përputhje me veshjet e Jenna-s në shfaqje deri tani. Më parë ajo kishte veshur xhinse në premierën e RHONY. Sinqerisht, ne preferojmë veshjen e diskutueshme të ribashkimit të Jenna-s sesa bluzën e trëndafilit në këtë foto.

Jenna i qëndroi besnike vetes edhe me pamjen e saj rrëfimtare, duke zgjedhur fustane të mprehta dhe xhaketë në vend të temave dhe fustaneve dramatike. Dhe ajo kishte veshur një veshje shumë të ngjashme në Watch What Happens Live with Ubah Hassan. Sinqerisht, do të kishte qenë më tronditëse nëse ajo do të shfaqej me një fustan ballore.

Xhirimi i Ribashkimit zgjat përgjithmonë

Jenna Lyons
Clifton Prescod/Bravo nëpërmjet Getty Images

Kemi dëgjuar herë pas here se ribashkimet e xhirimeve janë rraskapitëse. Pse Xhena nuk duhet të jetë rehat ndërsa është ulur me orë të tëra?

Përveçse kërkojnë kohë, ribashkimet e Real Housewives mund të jenë edhe emocionalisht takuese. Ne imagjinojmë se ribashkimi RHONY do të përfshijë disa pyetje të vështira nga Andy Cohen. Ata gjithashtu do të ndjekin ngjarjet nga sezoni, si koha kur gratë RHONY u bashkuan me Jenna-n nga askund. Plus, Jenna ka të ngjarë të përballet me Erin Lichy për mashtrimet e saj me dy fytyra. Nëse veshja e xhinseve e bën atë të ndihet rehat dhe e sigurt, kush jemi ne për të gjykuar?

Në fakt, ne tashmë e dimë se sa Jenna i jep përparësi atyre ndjenjave. Ajo ka qenë shumë e hapur për t’u përballur me pasiguritë që vijnë me çrregullimin e saj gjenetik. Dhe ajo në mënyrë famëkeqe zgjodhi të merrte një fluturim më të hershëm për këto arsye, si dhe për të shmangur fluturimin me autobus.

Nuk kishte Koordinim Midis Kastit RHONY

Nuk është sikur Jenna ka anashkaluar një kod veshjeje. Disa qytete të Real Housewives koordinojnë pamjet e tyre për ribashkimet çdo vit. Për shembull, anëtarët e kastit të Real Housewives të Potomac veshin gjithmonë fustane në të njëjtën ngjyrë. Por zonjat e reja të RHONY morën qasjen e kundërt për vitin e tyre të parë.

Siç theksoi llogaria e fansave Bravo By Betches, të gjithë në kast duken sikur janë veshur për një rast tjetër. Me Brynn në kadife dhe Erin me një fustan koktej, ata nuk duken as të veshur për të njëjtën klimë.

Është më mirë se disa pamje të tjera xhins RHONY të sezonit 14

Sai De Silva RHONY
Bravo/YouTube

Na vjen keq Sai De Silva, por kjo pamje e rrëfyer me busti xhins është ende një nga veshjet më të këqija të gjithë sezonit. Sai mund të jetë një influencuese e modës, por ajo nuk mund të konkurrojë me shijen e Jenna-s në xhins. Nuk mundet as Erin, e cila këtë sezon ka veshur xhins dopio për një nga dukjet e saj rrëfimtare.

Jenna nuk është një shtëpiake tipike – dhe kjo është një gjë e mirë

Jenna Lyons
River Callaway/WWD nëpërmjet Getty Images

Jenna ka qenë një frymë e freskët gjatë gjithë sezonit. Ajo kurrë nuk duket sikur po përpiqet shumë, gjë që nuk mund ta themi për të gjithë aktorët e saj. A nuk është veshja e xhinseve në ribashkim pikërisht lloji i lëvizjes për të cilën fansat u dashuruan me të në radhë të parë?

Natyrisht, disa kanë argumentuar se të kesh një personalitet shumë jo-shtëpiak mund ta bëjë Jenna një përshtatje të keqe për ekskluzivitetin në planin afatgjatë. Por tani për tani, ne po e shijojmë atë, xhinse të ribashkimit dhe të gjitha.