Pse veshja Pickleball e Robyn Dixon nuhat dëshpërim

Klea

Pse veshja Pickleball e Robyn Dixon nuhat dëshpërim

Kjo nuk mund të mohohet Robyn Dixon po kalon një sezon tjetër të vështirë Amvise të vërteta të Potomac, kryesisht për shkak të bashkëshortit të saj skicativ, Juan Dixon. Gjatë një episodi të fundit, Karen Huger mori përsipër të përpiqej të qetësonte tensionet brenda grupit të miqve, duke vënë në dukje: “Dikush duhet ta bashkojë këtë grup. Ne të gjithë kemi nevojë për shërim dhe turshi mund të na bashkojë.” Megjithatë, gjithçka bëri ishte t’i jepte pjesës tjetër të grave një platformë për të zgjedhur Robyn dhe martesën e saj të dyshimtë.

Tifozët e RHOP-it shikuan veshjen e Robyn’s Pickleball

Në ndoshta një nga veshjet më qesharake të vitit, fansat (dhe unë) patëm një reagim të jashtëzakonshëm ndaj veshjes atletike të Robyn. Sinqerisht, nuk mendoj se e kam gabim në mendimin se dollakat ishin thjesht shumë, veçanërisht sepse Robyn rrallë vesh veshje kaq tronditëse.

Gjithnjë e më shumë yje të Bravo po harrojnë të veshin pantallona me veshjet e tyre, por Robyn merr tortën. Ajo hodhi vals në fushën e turshive me zero goditje të dhëna. Guxoj të them se veshja ndihej paksa mosrespektuese edhe për gratë e tjera, pasi nuk jam i sigurt se dikush ishte i lumtur që Robyn kishte të pasmet e saj të ekspozuara për të gjithë. Sinqerisht, fajësoj Paige DeSorbo për këtë trend të modës Bravo, dhe duhet të ndalet.

Megjithatë, dukej se kishte një kuptim më të thellë në veshje. Ishte pothuajse sikur Robyn mendoi me vete: “Si mund ta shpërqendroj nga çështjet reale?” Veshja ishte jashtëzakonisht ekstra dhe dukej sikur ajo thjesht po përpiqej që Juan të interesohej për të mes thashethemeve për mashtrime. Veshja e Robyn-it duket se është një mënyrë tjetër për t’u larguar nga thashethemet për burrin e saj. Për fat të keq, kjo nuk është hera e parë që ajo bën të pamundurën për të mbuluar Juan.

Robyn vazhdon të justifikohet për Juan

Unë e kuptoj dëshirën për të kthyer bashkëshortin tuaj, por ndonjëherë, duket sikur Robyn po mbron verbërisht Juan, duke krijuar qartë arsye të egra për vendndodhjen e tij. Është e vështirë të dëgjosh “historitë” e Juan-it pasi disa ndihen kaq të sajuar. Është e vështirë të besohet se një grua e rritur vazhdon të bjerë në të njëjtat gënjeshtra. Ka pasur shumë herë që Juan ka qenë mosrespektues dhe shpërfillës ndaj ndjenjave të Robyn gjatë viteve.

Disa që vijnë në mendje ishin kur Robyn e telefonoi Juan-in gjatë pushimeve, gjë që përfundoi me atë që e quajti atë “budallaqe”. Sezoni më i fundit madje tregoi Juan duke shpjeguar pse u pa me ndihmës trajnerin e tij në një sallon thonjve, duke i thënë gruas së tij: “Trajneri Bre është një grua e bukur dhe tërheqëse”. Nuk do të isha e lumtur me burrin tim nëse ai do të fliste për një grua tjetër kështu. Por Robyn thjesht u përpoq ta qetësonte Juanin dhe dukej se ishte dakord me çdo fjalë të tij.

Ajo është duke e zhytur kokën në rërë, duke u përpjekur të shmangë problemet. Megjithatë, mbrojtja e vazhdueshme e Juan-it dhe përpjekja për të tërhequr vëmendjen me taktika si veshja e saj me topin e topit, padyshim që vetëm sa i përkeqësojnë gjërat.

A i mungon Robyn përgjegjshmëria?

Duke u shfaqur me veshje të ndezura, të deklaratave duket të jetë një shembull i Robyn-it që shpërqendron veten nga çështjet reale në fjalë. Por ka një ndikim negativ në më shumë se një mënyra. Gjatë një episodi të fundit, Karen në thelb e tërhoqi zvarrë Robyn për mungesën e llogarisë së saj, por kjo veçori mund të jetë thjesht që Robyn përpiqet të pretendojë se jeta e saj nuk po bie rreth saj.

Zonjat vendosën të bënin një ndërhyrje të improvizuar për Robin, e cila as e donte dhe as e kërkoi një moment të tillë. Është e vërtetë që Robyn po përpiqet të mbajë afër rrëfimin në lidhje me pabesinë e Juanit. Shembulli kryesor i kësaj ishte kur ajo zbuloi mashtrimin e tij në podkastin e saj dhe jo në shfaqje, gjë që i shqetësoi shumë nga bashkë-yjet e saj. Duke bërë këtë, ajo duket se po i largon miqtë e saj.

Për një moment, Robyn u prish, duke lejuar miqtë dhe shikuesit e saj të shihnin pas velit. “Vërtet!?”, bërtiti ajo. “A e dini se çfarë kam kaluar? Unë kam kaluar nëpër tortura fyese.” Thelbi i çështjes qëndron në faktin se Robyn ka gënjyer për pjesën më të madhe të vitit dhe më pas pret që miqtë e saj të heshtin. Edhe pse ajo mund të mendojë se fshehja e informacionit po ndihmon familjen e saj, duket se thjesht shkakton shfaqjen e dramave dhe tregimeve.

Robyn po vë në dyshim besimin e saj

Veshja e topit është vetëm një mënyrë për të mbuluar faktin se vetëbesimi i Robyn-it është mposhtur. Robyn ka qenë gjithmonë e bukur, por asaj i mungon siguria se burri i saj e konsideron atë tërheqëse. Fatkeqësisht, përpjekja për të tërhequr vëmendjen e Juan me veshjet e saj nuk është mënyra më e shëndetshme për të riparuar martesën e saj. Veshja e topit vetëm për të vërtetuar se edhe Robyn nuk e beson plotësisht atë që po përpiqet të portretizojë me zgjedhjen e veshjes joshëse.