Pse Udhëtimi në Barcelonë i Sezonit 13 RHOBH është tashmë një fatkeqësi

Klea

Pse Udhëtimi në Barcelonë i Sezonit 13 RHOBH është tashmë një fatkeqësi

Udhëtimi i madh i aktorëve RHOBH të sezonit 13 është këtu! Historikisht, Amvisat e vërteta të Beverly Hills udhëtimet e aktorëve nuk kanë shkuar aq mirë. Udhëtimi në Amsterdam ishte një fatkeqësi legjendare dhe udhëtimi i sezonit të kaluar në Aspen çoi në largimin e Lisa Rinna dhe Kathy Hilton.

Në fillim, udhëtimi në Barcelonë dukej se po shkonte mirë. Pasi premtuan se do të fillonin rishtas, Annemarie Wiley dhe Sutton Stracke shkuan mirë. Miqësia surprizë e Erika Jayne dhe Garcelle Beauvais po shkonte e fortë. Por gjërat morën një kthesë në darkë (sigurisht), dhe pas kësaj, udhëtimi shkoi shpejt nga e keqja në më keq. Ata kanë qenë fjalë për fjalë atje një ditë, dhe udhëtimi i sezonit 13 të RHOBH është tashmë një fatkeqësi.

Shtëpia është e përhumbur

Pothuajse menjëherë pasi zonjat mbërritën në Spanjë, drejtuesi i Airbnb paralajmëroi se shtëpia gjigante ishte e përhumbur nga “fantazmat e njerëzve të vegjël”. Gratë menjëherë u tërbuan dhe Garcelle ishte aq e frikësuar sa flinte në dhomën e më të mirës Sutton. A e prishi një fantazmë dollapin e Dorit Kemsley-t, duke e ditur se kjo është mënyra për të arritur tek ajo?

Gjithashtu, siç e pamë me Sutton në dhomën e Crystal Kung Minkoff, shtëpia ka dyer konfuze. Kushdo që e pa Dorinda Medley të bllokohej në dhomën e saj në Real Housewives Ultimate Girl’s Trip, e di se kjo është një ogur i keq.

Annemarie vs Crystal është në lëvizje të plotë

Fillimisht, mëkati më i madh i Annemarie në udhëtimin RHOBH në Barcelonë dukej se ishte sasia qesharake e bagazheve që ajo solli. Por sigurisht, në darkë, asaj iu desh t’i bënte gjërat të sikletshme. Annemarie pranoi komentet e saj për Sutton dhe kërkoi një falje të pakënaqshme për ato komente “të vetme dhe të vetmuara”. Pastaj ajo u kthye nga ezofagu i Sutton-it te armiku i saj i ardhshëm i harkut – Kristali.

Annemarie u përpoq të kthente të gjithë kastin kundër Crystal duke pretenduar se ajo i quajti ata “të paarsimuar” dhe “të cekët” dhe mendonte se ishte e vetmja socialiste e vërtetë. Gruaja që foli pafund për ezofagun e Sutton tha gjithashtu se Crystal duhet ta falënderojë atë që “a bëri gomarin tuaj të rëndësishëm”. Është e qartë se Annemarie-t i mungon vetëdija, siç e quajti edhe veten të sjellshme.

Kjo skenë e darkës tregon edhe një herë pse Annemarie nuk është një shtëpiake e shkëlqyer. Ashtu si obsesioni i saj i ezofagut, kjo përballje dukej e detyruar. A do ta kalojë ajo vetëm pjesën tjetër të udhëtimit në Barcelonë duke zgjedhur secilin nga aktorët e RHOBH për të marrë më shumë kohë para ekranit?

Frika shëndetësore e Crystal

Traileri i sezonit 13 të Crystal Kung Minkoff në The Real Housewives of Beverly Hills

Në fillim, thjesht dukej sikur Crystal ishte i sëmurë me makinë. Por sapo vuri re se po i dilnin venat, ishte e qartë se kjo ishte diçka më serioze. Për disa arsye, të dy Kyle Richards dhe Annemarie e konsideruan këtë si karma për Crystal duke vënë në dyshim profesionin e Annemarie.

Në pamjen paraprake të episodit të ardhshëm, Annemarie tregoi gjithashtu mungesën e sjelljes së saj pranë shtratit duke komentuar se ajo nuk donte që Crystal “të dilte jashtë”, kur ajo ishte ulur pranë Crystal. e cila sapo ishte shprehur se sa e frikësuar ishte se dukej si simptoma goditjeje. Sikurse u tha, ishte mirë që Annemarie doli vullnetare për të shoqëruar Crystal në spital.

Dorit Is Dorit-ing

Dorit Kemsley

Sjellja e Karen e Dorit dhe reagimet e fansave të lodhur nga injoranca e saj, vazhdojnë. Ajo ishte aq e zemëruar për ato komente të supozuara “të paarsimuara” sa e quajti Kristalin “nuse fëmijë” në rrëfimin e saj. Duke marrë parasysh se Crystal ishte 24 vjeç kur u martua, kjo me siguri dukej sikur Dorit po anonte në një stereotip për gratë aziatike. Në fund të fundit, Kyle u martua në moshën 19-vjeçare! Edhe nëse Dorit do të donte të zvogëlonte diferencën 21-vjeçare të Crystal-it me Rob Minkoff-in, ajo me siguri nuk do ta thoshte këtë për marrëdhëniet maj-dhjetor të bashkë-yjeve të saj.

Dorit e nënvlerësoi dukshëm Kristalin, i cili e ka hijezuar pa pushim në rrjetet sociale. Në fund të fundit, Crystal është më popullor dhe më i mbështetur nga fansat e RHOBH, se kurrë. Dhe Dorit mund të jetë në rrezik që të mos i kërkohet përsëri.

Erika Rriti Vathët…Përsëri

Erika Jayne në trailerin e sezonit 13 të

Sezoni 13 ka qenë më i miri për Erika në vite. Ajo ka bërë një rrugë të gjatë me Garcelle, duke i kërkuar falje Jax-it dhe duke kuptuar pse fjalët e Dorit ishin mikroagresion. Midis kësaj dhe nivelit të Denise Richards, shumë shikues në të vërtetë kënaqeshin duke e parë atë përsëri. Por më pas asaj iu desh të sillte ato vathë.

Nëse momenti nuk ishte mjaft i sikletshëm, një pamje paraprake tregon se Erika është ende e zemëruar që gratë e tjera nuk i kërkuan falje ose nuk e mbështetën më shumë. Sinqerisht, ishte e qartë nga “urimet” e pëshpëritura të të gjithëve se askush nuk dëshiron të vazhdojë këtë histori. Por paaftësia e Erika për të ecur përpara ndoshta do ta bëjë udhëtimin e Barcelonës në sezonin 13 të RHOBH edhe më shumë një katastrofë.

Sutton është duke kaluar nëpër të

Sutton Stracke

Sutton ka qenë personazhi kryesor i sezonit 13, dhe kjo vazhdon me udhëtimin në Barcelonë. Sidomos sepse ajo planifikon të përhapë hirin e mentorit të saj Merce Cunningham (ata kanë qenë në atë ZipLock mjaft kohë).

Vështrimet paraprake tregojnë se Sutton prishet gjatë udhëtimit pasi sjell ndjenja për vetëvrasjen e babait të saj. Sutton dhe Kyle ndanë një moment emocionues në kishë, por duke pasur parasysh që Sutton tha së fundmi se i mungon Kyle, nuk duket se ata qëndrojnë të grimuar për një kohë të gjatë.