Pse u largua Luke Gulbranson nga shtëpia verore pas sezonit të 6-të?

Klea

Pse u largua Luke Gulbranson nga shtëpia verore pas sezonit të 6-të?

Kur Luke Gulbranson hyri në Shtëpi verore, ai ishte minatori i shurupit të panjës që të gjithë kishim nevojë në jetën tonë. Por në kohën kur ai u largua, ai ishte thjesht njeriu i çuditshëm si një vendas i Minesotës, i cili nuk mund të gjente këmbët e tij në TV realitet. Luka kurrë nuk bëri asgjë të keqe gjatë kohës që ishte në TV, dhe kjo mund të kishte qenë vdekja e tij. Ai mund të shihej paksa i mërzitshëm, dhe sapo ai përqafoi mënyrat e tij të Grizzly Adams, shikuesit thjesht u bënë në dukje të painteresuar. Por nuk kam dëgjuar shumë nga Luka kohët e fundit, kështu që le të bëjmë një zhytje të thellë në atë që ai ka bërë.

Pse u largua Luka?

Unë do të vdisja në një kodër ku Luka ishte ndoshta ekzemplari mashkullor më i bukur që ka zbukuruar ndonjëherë Summer House. Megjithatë, ai nuk zgjati shumë. Lojtari i hokejit në akull iu bashkua kastit për sezonin 4, por u largua pas sezonit 6. Shikuesit Bravo u investuan në flirtin e tij me Hannah Berner sepse ishte ndoshta një nga tregimet më të mira. Luke gjithashtu kishte një situatë me Ciara Miller, të cilën ai e solli në shfaqje, por ajo shpejt e mbylli atë.

Në atë kohë, Luke shkoi në Instagram Live për të komentuar largimin e tij pasi thashethemet filluan të qarkullonin. Shikuesit e Shtëpisë Verore filluan të shqetësoheshin kur llogaritë e fansave filluan të raportonin se Alex Wach, Andrea Denver dhe Luke nuk do të kërkoheshin mbrapsht. Luka u tha ndjekësve: “Për t'iu drejtuar elefantit në dhomë. Vetëm që të gjithë ta dinë, unë nuk do të jem në Summer House këtë vit. Këto ishin thashetheme, por doja që njerëzit ta dëgjonin këtë nga unë. Po, nuk do të jem në shfaqje.” Tani, ai kurrë nuk tha në mënyrë eksplicite se nuk iu kërkua mbrapa, por në postimin e hequr tani në Insta, ai në thelb tha se donte të kthehej – kështu që le ta pranojmë, ai u pushua nga puna. Me sa duket.

Pse u largua Luka?

Gjatë të njëjtës Instagram Live, Luke zbuloi: “Jam jashtëzakonisht mirënjohës për tre vitet e fundit të shfaqjes. Unë do të më mungojnë miqtë e mi një ton. Unë në fakt jam jashtëzakonisht i mërzitur që nuk do të mund ta kaloj verën me ta. Më thyhet zemra, por e di që ata do të kalojnë mirë dhe ne do të jemi në kontakt gjithsesi.” Kur një fans e pyeti pse Luke nuk do të kthehej, ai vetëm tha se nuk do të “hynte në detaje”. Modelja tha se do të “do kishte dashur të ishte pjesë e saj. Do të më mungojnë shumë miqtë e mi këtë vit, këtë verë. Nuk mund të përgjigjem pse.”

Luke la të kuptohet se ai kishte disa filma në punë që do të filmoheshin në Kanada gjatë të njëjtës kohë. Pra, ka gjasa që të ketë ndodhur një përplasje orari. Luke ndau: “Ti kurrë nuk e di se çfarë është në horizont. Ndoshta do të ketë diçka tjetër.” Me sa duket, ai po përpiqej gjithashtu të xhironte një pilot për një seri në shtëpinë e tij në liqen në Minesota, megjithëse asgjë nuk ka ardhur ende nga kjo. Por Luke iu kërkua të ishte pjesë e sezonit 2 të Winter House, ku ai kaloi shumicën e kohës duke përgjuar shurupin e panjës.

Çfarë po bën Luka tani?

Edhe pse Luke nuk është më pjesë e kastit të Summer House, ai është ende shumë i ndërthurur me Bravoverse. Në vitin 2022, ai ishte i lidhur me yllin e Real Housewives of Potomac, Ashely Darby pasi u takuan në BravoCon. Mjerisht, ata vendosën t'i japin fund lidhjes së tyre të dashurisë në janar të 2023. Që atëherë, Luke ka bashkë-dizenjuar një markë veshjesh të quajtur R_Co dhe ka themeluar Luke's Maple Syrup. Por Luke gjithashtu nuk po e heq vëmendjen nga aktrimi pasi së fundmi shkoi për të shfaqur talentin e tij në komedinë romantike Love Reconsidered.

Në janar 2024, Luke njoftoi se marka e tij e birrës, Happy Dog Lager, do të ishte në dispozicion për blerje në Qendrën Energjetike Xcel në Saint Paul, MN. Luke gjithashtu nuk ka hequr dorë nga takimet, pasi së fundmi është lidhur me Tayshia Adams, e cila më parë u shfaq në The Bachelorette. Pra, edhe pse Luka mund të mos jetë më në ekranet tona të vogla, ai nuk është zhdukur plotësisht nga jeta jonë. Fansat gjithmonë mund ta kontrollojnë atë përmes rrjeteve të tij sociale, pasi ai sigurohet që t'i mbajë të përditësuar ndjekësit e tij.