Pse Tradhtarët është më mirë vetëm me yjet e realitetit televiziv

Klea

Pse Tradhtarët është më mirë vetëm me yjet e realitetit televiziv

Tradhtarët është ari i realitetit televiziv. Unë po jetoj për tradhtinë, shakanë dhe lojën që secili prej këtyre garuesve po sjell në tryezë. Dhe më duhet të them, se sezoni 2 më pëlqen shumë më tepër pasi nuk ka norma për të. Me vetëm yjet veteranë të realitetit, shfaqja është zgjeruar në një dimension krejtësisht të ri, dhe unë jam këtu për të.

Çfarë ndodhi në sezonin 1

Nuk jam i sigurt se Peacock e dinte se sa hit i madh do të ishte The Traitors kur sezoni 1 të shfaqej premierë në 2023. Shfaqja prezantoi 20 nga lojtarët më dinakë të Amerikës, të cilat përfshinin një përzierje të amerikanëve të përditshëm dhe disa fytyrave të njohura të famshme. Me prezantuesin Alan Cumming në krye, do të ishte një shfaqje hit. Një kështjellë e lashtë në Skoci u bë shtëpia e Brady Bunch-it të ri, dhe ndërsa ishte interesante të shihje Joes-in që takohej çdo ditë me disa nga lojtarët e tyre të preferuar të lojës, sezoni ra paksa. Në fund, Cirie Fields, një ish-konkurrente e Survivor, fitoi të gjithë ndeshjen.

Sezoni 2 përmirësoi lojën e tij

Viti i Ri na dha një sezon të ri, dhe me këtë, 20 garues të rinj, por këtë herë, secili ishte një DHI nga seritë e tyre të veçanta. Çdo lojtar i vetëm është një veteran i televizionit realitet, i cili di të bëjë plane për të marrë atë që dëshiron. Unë mendoj se kjo e bën një lojë më të mirë sepse, siç thotë rregulli i artë, mbani miqtë tuaj afër dhe armiqtë tuaj më afër. Të famshmit kanë një avantazh të qartë ndaj normave, gjë që e bën atë një lojë shumë më të ashpër.

Dua të them, të shihje Phaedra Parks të çmendur pasi Parvati Shallow erdhi për amvisat ishte gjithçka. Jam i emocionuar që producentët nuk u bindën të ndiqnin rrugën e një kasti gjysmë e gjysmë. Më pëlqen se si janë formuar nëngrupet brenda nëngrupeve. Ju keni ekipin e Sfidës, Survivor, Big Brother, Real Housewives dhe disa seri të tjera të rastësishme. Por secili prej tyre gravitonte drejt atyre të cilëve u besonin.

Prodhuesit flasin

Nëse do të kishte Joes të përditshëm në shfaqje, mendoj se linja e qartë do të ishte yjet televizive kundrejt të gjithë të tjerëve, dhe pas një kohe, kjo histori bëhet e mërzitshme. Si shikues, dua të shoh se çfarë e bën një veteran veteran të mos shikojë episode të shumta, ndërsa një fillestar përpiqet të kuptojë se cila strategji funksionon më mirë për ta. Dua t’i shoh gjenitë në punë dhe të mos mbahem prapa.

Formati origjinal holandez ishte i gjithë personazh i famshëm, dhe sinqerisht, ndihej shumë e natyrshme që të ndodhte kështu gjatë sezonit 2. Producenti Sam Rees-Jones foli me Variety, duke thënë, “Sezoni 1, ne ishim mjaft të interesuar se si njerëzit do t’i qasen lojë nëse, për disa njerëz, keni ditur diçka për të dhe mund të keni një ide të paramenduar, dhe për disa njerëz për të cilët nuk dinit asgjë. Unë mendoj se ky ishte koncepti fillimisht pas përzierjes. Mendoj se ishte vërtet interesante dhe u shpërblye shumë mirë. Për sezonin 2, ne donim ta kthenim atë dhe të shihnim se si do të ndodhte kjo.”

Mbledhja e yjeve të realitetit

Pa dyshim, dhe kjo një kodër në të cilën do të isha gati të vdisja, Sezoni 2 i Tradhtarëve ka mbledhur disa nga yjet më të mirë televiziv të realitetit të kohës sonë. Dua të them, ju keni CT Tamburello, për hir të Zotit! Ai është bërë i vetëm Goliathi i TV-së dhe nuk po i referohem vetëm kuadrateve të tij të madhësisë së trungut. I gjithë kasti duhet të trajtohet si mbretër, prandaj vazhdoj të akordoj çdo javë. Smorgasbordi i yjeve është i pashembullt, dhe asnjë shfaqje tjetër në TV nuk po i jep energji dhisë.

Secili lojtar e di se si t’i sjellë ndjenjat e gruas mafioze dhe nuk ka frikë të vrasë miqtë e tij më të ngushtë. Unë gjithashtu e gjej veten duke u mbështetur për Tradhtarët, pasi Besnikët shpesh ndjekin udhëzimet e tyre në një rrugë qorre. Nuk ka asnjë monotoni dhe çdo episod i lë shikuesit në një kulm, duke pritur për të parë se çfarë do të sjellë pjesa tjetër. Ndaj të lutem, Pallua, mos më jep më kurrë normat.