Pse Tom Sandoval nuk duhet të marrë kreditë e prodhuesit

Klea

Pse Tom Sandoval nuk duhet të marrë kreditë e prodhuesit

Ka shumë pëshpëritje që po ndodhin në Bravosferë falë Intervista e Rachel Leviss me Bethenny Frankel. Një nga pretendimet më tronditëse erdhi kur Rachel zbuloi se këngëtares së pakëndshme i ishte ofruar një kredi producentit për Sezonin 11. Ndërsa Rachel e tha këtë Tom Sandoval nuk është “teknikisht një prodhues”, nocioni me siguri mori Rregullat e Vanderpompës Tifozët mendojnë pse Bravo do të dorëzonte një titull elitar të tillë.

Ish-konkurrentja e konkursit të bukurisë vuri në dukje se besonte se Tom “po shpërblehej për skadovalin e të gjithave. Dhe për mua, kjo është thjesht disi bruto, sepse me sa duket, më bën skeptik, a ishte kjo diçka që ishte sajuar për këtë rezultat përfundimtar?”

Tom ende nuk ka konfirmuar apo mohuar se atij i janë dhënë të drejtat e producentit. Megjithatë, ai po rikthehet për sezonin më të ri si një personalitet me kohë të plotë. Bravo ka mohuar plotësisht pretendimet e Rachel për marrjen e Tomit për një kredi producent. Por në rast se ka të vërteta në akuzat, kjo është arsyeja pse ne mendojmë se Tom nuk duhet të lejohet të jetë gjë tjetër veçse një yll i shfaqjes.

Bravo duket të shpërblejë sjelljen e keqe

(Foto nga Michael Tullberg/Getty Images)

Sipas historisë së Rachel, Tom e filmoi atë duke masturbuar pa lejen e saj. Ajo tha se kjo e bëri të ndihej “e tradhtuar. Ndjeva sikur nuk mund t’i besoja këtij personi. Ndjeva sikur privatësia ime nuk kishte rëndësi për të.”

Ish-ylli i Vanderpump Rules vuri në dukje se ish-dashuria e saj, me të cilën ajo mendonte se do të martohej, nuk kishte një justifikim të mirë. “Nëse ai do të më kishte kërkuar leje, unë do të kisha thënë jo,” tha ajo. I gjithë ky skenar duhet të jetë një flamur kryesor i kuq për rrjetin. Sinqerisht, ata duhet të nisin një hetim për këtë çështje.

Për të tronditur më tej fansat, Rachel zbuloi se ajo thirri Tomin në kamera, duke thënë se pronari i Schwartz & Sandy e pranoi se ai kishte filmuar. “Pas përfundimit të asaj skene, ai tha: “Pse e thatë këtë, pse e thatë atë në kamera, më bëre të dukem keq?” Sipas Rachel, Tom më pas hodhi zemërim dhe bojkotoi xhirimet e pjesës tjetër të “Scandoval” në mënyrë që ai mund të kishte të drejta redaktimi në atë skenë për të hequr ato specifika.”

Nëse Tom disi e futi Bravon në një situatë të tillë për të fituar të drejtat e prodhimit, duhen bërë pyetje. Në asnjë mënyrë, formë apo formë Tomit nuk duhet t’i jepet ndonjë fjalë për pamjet e Vanderpump Rules, veçanërisht nëse vërtetohet se është një grabitqar.

Tom ka fuqinë

Tom Sandoval
Foto nga Joshua Blanchard/Getty Images për The Painted Nail)

Nëse Tom do të merrte titullin e prodhimit, do të ndihej se do të kishte të gjithë fuqinë, veçanërisht nëse Rachel vendosi të rikthehej në Vanderpump Rules për sezonin 11. Mjafton vetëm të shikosh shkrirjen në ekran të Tomit në ribashkimin e sezonit 10 që rrjeti të dijë që Tom nuk duhet të ketë kurrë kredi për prodhimin.

Gjatë ribashkimit të tensionuar, Tom bërtiti: “Kam nevojë për një pushim nga xhirimet”, sikur po përpiqej të bënte një vetëviktimë të çuditshme, kur me të vërtetë donte një shans jashtë kamerave për të trajnuar Rachel në historinë e tyre.

Gjatë atij momenti, ishte e qartë se, me vetëdije ose nënndërgjegjeshëm, Tom e dinte se të kërkosh që kamera të fiket është një formë manipulimi. Tom e dinte që Rachel ishte e kundërshtuar nga konflikti dhe shpesh fliste për të, ndërsa ajo dukej qartë fizikisht e pakëndshme. Nëse Tomit do t’i jepej e drejta për të ndryshuar shfaqjen, imagjinoni narrativën që ai do të përpiqej të shtynte.

Bravo mohon t’i japë kredi për prodhimin Tom

Tom Sandoval, Tom Schwartz
(Foto nga: Todd Williamson/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Kush merr kredi për prodhimin në Hollywood është një çështje e madhe dhe ndonjëherë një gjemb në anët e prodhimit dhe talentit. Bravo ndau në një deklaratë përmes ET, “Tom Sandoval nuk iu ofrua kurrë një kredit producent në Sezonin 11 dhe nuk kishte absolutisht asnjë kontroll krijues mbi asnjë redaktim gjatë çdo sezoni.”

Por gjatë intervistës së saj, Rachel vuri në dukje, “Alex Baskin, producenti ynë ekzekutiv, u regjistrua dhe tha se shfaqja do të anulohej pas sezonit 10, dhe nëse nuk do të ishte për Scandoval, nuk do të kishte një sezon të 11-të.”

A mund të jetë që rrjeti i dha Tomit një formë shpërblimi për pjesën e tij në aferën e mashtrimit? Do të jetë e vështirë të dihet se kush po thotë të vërtetën derisa të transmetohet Sezoni 11 dhe fansat të mund t’i lexojnë titullet me sytë e tyre.