Pse Tom Sandoval dhe Rachel Leviss nuk u takuan pas Scandoval?

Klea

Pse Tom Sandoval dhe Rachel Leviss nuk u takuan pas Scandoval?

Kanë kaluar më shumë se gjashtë muaj nga lajmet e Skandoval i pari u prish. Në retrospektivë, është e egër të mendosh se dikur ishim kaq të konsumuar Tom Sandoval’s dua jetën.

Pasi u zbulua afera, fansat menduan se Sandoval dhe Rachel Leviss do të fillonin të takoheshin publikisht, por nuk e bënë. Tani që kemi një distancë nga drama, le të shqyrtojmë pse këto të dyja nuk funksionuan.

Reagimi vrau romancën

(Foto nga: Nicole Weingart/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Fillimi i një marrëdhënieje në fund të një skandali publik duhet të jetë i vështirë. Ne po hamendësojmë se reagimi nga mediat sociale dhe yjet e tyre mund të kenë vrarë shkëndijën mes dy ish-zogjve të dashurisë.

Rachel dukej goxha e kompozuar gjatë ribashkimit, por fansat e panë atë të shpërtheu në një rrëfim në fund të Pjesës III. Skandali padyshim që e preku atë më shumë sesa po e linte gjatë xhirimeve.

Në rrëfim, Rachel u pa qartë në lidhje me afatin kohor të çështjes, duke kundërshtuar afatin kohor që Sandoval i dha mikpritësit Andy Cohen. Rachel gjithashtu, për herë të parë, shprehu pendim të sinqertë për atë që kishte ndodhur në muajt e mëparshëm. “Patjetër që u ndjeva vërtet fajtore”, i tha ajo një producenti. “Një pjesë e madhe e imja donte të tregonte [Ariana Madix]. Më hëngri të gjallë të mos i tregoja asaj.”

Sandoval gjithashtu foli për pasojat e skandalit në episodin premierë të podcast-it të tij të ri, Everybody Loves Tom. Ylli i Vanderpump Rules tha se ai luftoi me shëndetin e tij mendor pasi afera u ekspozua.

“U errësua vërtet. Mbaj mend që kur u ktheva nga turneu ishte një ditë vërtet, vërtet e vështirë, “tha ai në episod. “Bota juaj fillon të shembet në vetvete dhe ju nuk mund të shihni jashtë ndjenjave tuaja. Pajisja juaj periferike largohet, aftësia juaj për t’u shkëputur prej saj zhduket.”

Ne po hamendësojmë se të dyve ndoshta u duhej hapësirë ​​nga skandali, sepse të qenit rreth njëri-tjetrit ishte një kujtesë e dhimbshme e asaj që ndodhi.

Rachel shkoi në një institucion të shëndetit mendor

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Pasi shpërtheu skandali, Rachel u largua pak nga Vanderpump Rules dhe u kontrollua në Meadows, një institucion i shëndetit mendor në Arizona. Sandoval, nga ana tjetër, mbeti në sy të publikut, duke bërë turne me grupin e tij të kopertinës, Tom Sandoval & The Most Extras.

Rachel u largua nga qendra e trajtimit në korrik dhe dha intervistën e saj të parë pas trajtimit në podcast të Bethenny Frankel, Just B, në gusht. Ylli i Bravo foli për përvojën e saj në Meadows, duke i thënë Bethenny-t se ajo eksploroi interesin e saj për burrat e padisponueshëm dhe varësinë nga dashuria gjatë trajtimit.

Duket sikur Rasheli zbuloi shumë për veten dhe zakonet e saj të takimit në trajtim. Duke u distancuar nga Sandoval, ajo është në gjendje të ribashkohet në skenën e takimeve me njohuritë e saj të reja për veten.

Sandoval dhe Ariana ende jetojnë së bashku

(Foto nga Araya Doheny/Getty Images)

Shumë fansa u tronditën kur mësuan se Sandoval dhe Ariana vazhduan të jetonin së bashku pas ndarjes. Të dy zotërojnë një shtëpi së bashku, kështu që është pak më e ndërlikuar sesa nëse ata ndanin një apartament, por ende ngatërroi shumë shikues.

Ariana shpjegoi situatën në një episod të podcast-it të Scheana Shay, Scheananigans, në gusht. Ish-banakieri shpjegoi se ata qëndrojnë në zona të veçanta të shtëpisë dhe kanë pak ose aspak ndërveprim. Ajo gjithashtu mbrojti vendimin e saj për të vazhduar jetën me Sandoval pas ndarjes, duke u thënë dëgjuesve: “Unë kam një hipotekë. Eshte e shtrenjte. Unë nuk do të shpërdoroj të ardhmen time financiare dhe stabilitetin duke e vënë veten në një pozicion për t’u ndeshur për pjesën tjetër të jetës sime, sepse dikush tjetër e ka mashtruar.”

Shpjegimi i situatës nga Ariana ka kuptim të plotë, por ne po hamendësojmë se jeta e Sandoval me ish të dashurën e tij nuk ishte një situatë ideale për Rachel.

Në podkastin e Bethenny-t, Rachel zbuloi se ajo i dha Sandoval një çelës për vendin e saj ndërsa ishte në trajtim, por ai zgjodhi të mos e përdorte atë. “Njerëzit janë të hutuar se pse ata janë ende duke jetuar së bashku,” tha ajo. “Unë në fakt i dhashë Tomit çelësin e banesës sime ndërsa isha larg në Meadows dhe ai kishte një vend të lirë për të qëndruar dhe zgjodhi të qëndronte në shtëpi me Arianën.” Hmm. Interesante.

Në përgjithësi, ne mendojmë se ka shumë arsye që këta të dy zgjodhën të mos vazhdojnë një lidhje. Midis reagimit të ashpër dhe fajit të tyre personal për situatën, do të kishte qenë e vështirë të krijonte një marrëdhënie të shëndetshme dhe të suksesshme.