Pse tifozët e VPR kanë probleme me komentet e Lalës për maturinë

Klea

Pse tifozët e VPR kanë probleme me komentet e Lalës për maturinë

Nuk e di se ku jam aktualisht Lala Kent në sezonin më të ri të Rregullat e Vanderpompës, por ajo po më bezdis. Mes veshjeve të saj të dukshme korse/leopardi dhe aftësisë së saj të çuditshme për të futur veten në dramën e të tjerëve, nëna e një fëmije thjesht po më fërkon në mënyrën e gabuar. Ashtu si shikuesit e tjerë të guximshëm, unë kam ndjekur VPR prej vitesh, kështu që kur Lala doli për herë të parë në skenë me BJ Range Rover-in e saj, mendova “në rregull kjo vajzë është e egër”, por mendova se ajo do të gjente vendin e saj mes serverëve SUR.

Ndërsa në thelb ajo ka gjetur një shtëpi në mesin e kastit, asaj ende i pëlqen vërtet të shfaqet si e zemëruar dhe e ashpër. Komentet e saj më të fundit për maturinë kanë lënë një shije të keqe në gojën e fansave. Shumë mendojnë se Lala duhet të jetë më e kujdesshme me zgjedhjen e fjalëve të saj.

Udhëtimi i Lalës

Lala festoi pesëvjetorin e saj vitin e kaluar me një postim në Instagram ku shkruhej: “Në këtë ditë, unë përsëris momentin tim të fundit. Të gjitha detajet e asaj që ndodhi në këtë ditë. Duke u zgjuar, duke pranuar se isha i pafuqishëm dhe për herë të parë pas shumë vitesh pashë dritën në fund të tunelit. Unë jam shumë mirënjohës për këtë ditë.” Lala la një mesazh shprese për ata që janë ende në vështirësi, duke shkruar: “Do të vazhdoj të punoj fort për maturinë time dhe do të mbaj një moment heshtje për alkoolistin që ende vuan. Të shoh – të dua. Faleminderit Zot. Gëzuar ditëlindjen për mua!”

Mund ta themi: Lala ishte një rrëmujë kur pinte në ditët e para të Vanderpump Rules. Dhe e di, Lala, ju e urreni kur njerëzit flasin për të kaluarën tuaj, por kjo është vetëm një pjesë e jetës, kështu që nëse mund ta mbani ekipin tuaj të PR-së në lëvizje, vlerësohet. Gjithsesi, Lala ishte gjithmonë një personazh polarizues falë ndarjes së lirshme të opinioneve të saj zakonisht të forta, zhytjes së dobët para kastit të marrë mashkull dhe nuk u tërhoq kurrë nga një grindje. Pra, lënia e pijes nga Lala ishte e madhe, jo vetëm për të, por edhe për serialin, sepse dinamika ndryshoi.

Gjatë një episodi të fundit, Tom Schwartz ndau se ishte “kurioz i matur” pasi mori disa lajme mjaft të këqija për vëllezërit e tij. Por në vend që të mbështeste shoqen e saj, Lala kishte disa ndjenja të forta për njerëzit që pretendojnë se janë të matur ose kuriozë nga Kalifornia. Lala komentoi se ajo “nuk i njeh asnjërën nga këto gjëra”. dhe i hodhi hije Schwartz-it për gjysmën e masës së tij.

Është e qartë se Lala e trajton maturinë si një lloj gjëje ose gjithçka, e cila është mjaft e ngurtë dhe jo domosdoshmërisht e dobishme për ata që e rrethojnë. Unë mund ta kuptoj nëse Lala po luftonte me maturinë e saj, se si mund të shkaktonin të tjerët që përdorin përreth. Por ajo ka qenë mjaft solide në udhëtimin e saj, kështu që pse të përpiqeni të rrëzoni të tjerët për të provuar atë që funksionon për ta?

Kjo nuk është hera e parë që Lala të duket më e shenjtë se ti, por komenti i saj për mosnjohjen e momentit “kurioz të matur” të Tomit nuk dukej në rregull në librin tim. E gjithë pika e kuriozitetit të matur është që dikush të shikojë vërtet nga brenda ndërsa përpiqet të kuptojë nëse kjo është një zgjedhje e stilit të jetesës që duan të bëjnë për veten e tyre. Zgjedhja e pakujdesshme e fjalës së Lalës mund t’i dekurajojë vërtet të tjerët që mendojnë për një jetë të matur që t’i përkushtohen asaj.

Fansave nuk u bën përshtypje

Natyrisht, fansat e mërzitur të Vanderpump Rules shkuan në Reddit për të ndarë disa mendime të hollësishme për këtë çështje. Një fanse u zemërua nga mënyra e të menduarit të Lalës, ata shkruan: “Mendimi i saj bardh e zi për maturinë ndoshta e mban AJË të kthjellët, por ajo nuk ka nevojë ta predikojë atë ose të veprojë sikur maturia e saj është më e rëndësishme se njerëzit e tjerë kuriozë ose Kalifornia esëll.”

Është e qartë se procesi nuk funksionon gjithmonë me maturi të vetme. Një tjetër ndjekës vuri në dukje: “E urreja atmosferën e saj kur tha se nuk e njihte Kaliforninë si gjëra të matura apo të matura. Në fakt më pëlqen shumë përkushtimi i saj ndaj maturisë së saj dhe pajtohem që ajo nuk duhet të pajtohet që pirja e duhanit është në rregull ose çfarëdo tjetër. POR e urrej mënyrën se si ajo e shikon me përçmim këdo që po punon në zakonet e tyre të përdorimit të substancave në çfarëdo mënyre që ndryshon nga ajo. Është e keqe për mua.”

Fansat mendojnë se qasja e rreptë e Lalës ndaj maturisë është shumë e ngurtë dhe mund të pengojë potencialisht të tjerët që kërkojnë të bëjnë ndryshime në jetën e tyre. Është mirë që Lala ia del mirë me maturinë e saj, por ajo duhet të presë udhëtimet e të tjerëve esëll (apo gjysmë esëll).