Pse The Valley është shfaqja e re e Bravo-s që duhet parë

Klea

Pse The Valley është shfaqja e re e Bravo-s që duhet parë

Kush e dinte? Gjithçka që më nevojitej për të më marrë në dimër ishte Jax Taylor dhe grupi i tij i miqve të mitur të kthyer në ekranin tim të vogël. Kur dëgjova se disa prej anëtarëve të kastit të Vanderpump Rules OG do t'i jepej spinoff-i, isha në mëdyshje në rastin më të mirë, kurioz për vërtetësinë e të gjithave. Kristen Doute, Brittany Cartwright dhe Jax nuk ishin saktësisht më të mirat nga më të mirat. Të gjithë ishin mbuluar nga një lloj skandali i kulturës së anulimit, dhe për të qenë i sinqertë, të gjithë, përveç Britit, i cili mund të ishte një shenjtor, u shfaqën si një lloj keqbërësie.

Sezoni i fundit i Vanderpump Rules është goxha i mërzitshëm. Dhe yjet si Scheana Shay dhe Lala Kent po përpiqen të kuptojnë se si të bëjnë kërcimin në më të rejat Bravo spinoff, për të cilin nuk jam i sigurt se si ndihem për këtë. Por ky është një lloj tjetër artikulli. Pra imagjinoni habinë time kur, pas episodit të premierës, e gjeta veten duke dashur ta shikoja Lugina.

Kast i ri, kush është ky?

Mendoj se të gjithë mund të pajtohemi se veprimet e Jax dhe Kristen në Vanderpump Rules u bënë rraskapitëse për t'u parë. Ishte e njëjta formulë e mashtrimit dhe gënjeshtrës së vazhdueshme me një ose dy sherr në themel gjatë viteve. Sidoqoftë, shtesat e reja në The Valley janë goxha fantastike. Kasti i ri, i cili përbëhet nga Nia Booko, Danny Booko, Jesse Lally, Michelle Lally, Janet Caperna, Jason Caperna, Jasmine Goode, Zack Wickham dhe Luke Broderick, kompensojnë në një mënyrë të madhe me grupin e tyre të çështjeve.

Zack shprehet në mënyrë të përsosur, “Të gjithë këta njerëz lëvizin në Luginë, marrin një shtëpi, nxjerrin disa fëmijë dhe më pas mendojnë se janë kaq të rritur. Por këta njerëz nuk rriten.” Ne kemi parë tashmë disa momente mjaft fëminore dhe flirtuese si Jax duke pantallona me Danny në një festë në pishinë. Shikimi i këtyre të rriturve të goditur me sindromën Peter Pan ka qenë gjëja më argëtuese që kam pasur në një kohë, për të qenë i sinqertë.

Marrëdhënie të vështira

Ashtu si të gjitha televizionet e realitetit të mirë, nuk ka një, por disa marrëdhënie që godasin rrëshqitjen. Tensioni është i dukshëm mes disa çifteve të martuara dhe nuk po ngopem. Jesse dhe Michelle thjesht nuk po punojnë. Mjerisht, unë mendoj se Xhesi është shumë më shumë për gruan e tij sesa ajo për të. Michelle ka vënë në dukje tashmë se ajo nuk mund ta kapërcejë pakënaqësinë e saj për të dhe thjesht dëshiron të dalë. Ka pasur gjithashtu disa sugjerime se Michele mund të ketë tradhtuar me një regjisor të famshëm të Hollivudit.

Jax dhe Brittany njoftuan ndarjen e tyre pak para shfaqjes së premierës së The Valley. Nëse ishte një marifet PR apo një shenjë e kohës është ende për debat. E gjeta veten duke u akorduar për të parë se sa keq po shkonte martesa e tyre. Jax ende po jeton shumë në iluzionin e tij, duke tërhequr një burrë me një zgjedhje karriere me shumë viza. Jax nuk është i sjellshëm me B, dhe ajo po ngopet. Unë po mbaj për të parë nëse Jax kthehet në një formë të Tom Schwartz dhe Tom Sandoval. Të gjithë ata që kanë bare dhe kanë lënë jetën e tyre të dashurisë të vuajë.

Kristen e çmendur

Ndjej se Kristen ka hyrë me kokë në marrëdhënien e saj me Lukën, e cila mund të jetë e parakohshme. Por mos ia thuaj Kristenit sepse ajo është e lumtur brenda flluskës së saj të dashurisë. Kristen është ende Kristen pa falje teksa tregon se si u takua me Lukën. Ylli i OG Bravo vuri në dukje, “Mendova, ai është i ëmbël, ai është i sjellshëm, ai është qesharak… Pastaj ne bëmë seks pas një tende, dhe pjesa tjetër është histori.” Drama e madhe për këta të dy është se Luke nuk do të transferohet në Tinsel Town, por as Kristen nuk do ta lërë atë.

Do të them gjithashtu se tensioni midis Jax dhe Kristen është shumë i madh. Ata pretendojnë se kanë një marrëdhënie vëlla/motër, por vëllezërit e motrat nuk bëjnë seks. Katër episode dhe unë jam ende duke u përpjekur të kuptoj nëse ata kanë një miqësi të vërtetë. Por diçka në lidhje me këtë grup të mesmoshave gjysmë të pasur të Luginës më ka tërhequr. Sipas mendimit tim, Lugina ia vlen peshën e saj në ar. Qoftë dashuria e Jax-it për fryrësin e gjetheve të tij, lëvizjet luftarake të Xhenet-it si ninja, apo hangoveret e tekilës së Brittany-t, unë jam këtu për të gjitha.

Shikoni The Valley çdo të martë në 21:00/ET në Bravo.