Pse The Single Life është Spin-Ofi më i rrëmujshëm i të fejuarit 90-ditor

Klea

Pse The Single Life është Spin-Ofi më i rrëmujshëm i të fejuarit 90-ditor

90 Dita: Jeta Beqare Sezoni 4 ka disa episode dhe fansat nuk po e duan domosdoshmërisht sezonin e ri. Shfaqja është një nga shumë spin-off-et e shfaqjes popullore I fejuari 90 ditor, i cili tregon udhëtimet e amerikanëve që sjellin partnerin e tyre ndërkombëtar në Shtetet e Bashkuara me një vizë K-1. Siç parashikon viza, çifti ka 90 ditë kohë për t’u martuar ose partneri i huaj duhet të kthehet në vendin e tyre.

Shumica e çifteve në serinë OG 90 Day Fiancé arrijnë në altar. Megjithatë, jo të gjitha martesat zgjasin. The Single Life ndjek jetën e anëtarëve të kastit të ish të fejuarit të 90 ditëve pasi marrëdhëniet e tyre dështojnë. Në spin-off, anëtarët e kastit vazhdojnë të gjejnë dashuri në vende të ndryshme në të gjithë botën. Tingëllon e çrregullt? Ju vini bast! Ka disa arsye që The Single Life është spin-off më i rrëmujshëm i 90 Day Fiancé. E derdhim çajin më poshtë.

Ajo largohet nga premisa origjinale e ekskluzivitetit

Fansat u tërhoqën në 90 Day Fancé sepse u tregonte çifteve ndërkombëtare që kapërcenin dallimet kulturore për ta bërë dashurinë e tyre të funksionojë. Tani kjo është interesante! Duke vepruar kështu, shikuesit mundën të shihnin zakone të ndryshme kulturore të martesës si dhe të mësonin më shumë për pjesë të ndryshme të botës. Megjithatë, shumë anëtarë të kastit të 90 Day: The Single Life janë amerikanë, që takohen me amerikanë të tjerë, gjë që devijon nga arsyeja që njerëzit e shikojnë ekskluzivitetin në radhë të parë.

Pa aspektin e trajtimit të vizës K-1, në thelb është një shfaqje që tregon njerëzit që shkojnë në takime. Sigurisht, TLC bën gjithçka që mundet për ta shijuar – me rezultate të çrregullta!

Jeta beqare shpesh përfshin ish-anëtarët e aktorëve

The Single Life shpesh sjell ish-anëtarë të kastit “kryesor” nga sezonet e mëparshme dhe kronikën e udhëtimeve të tyre në lidhje me njerëz të tjerë. Për shembull, fansat u tronditën kur Sezonet 1 dhe 2 të The Single Life shfaqën Jesse Meester-ish-i dashurin e Darcey Silvës-në lidhje me Jeniffer Tarazona! Jeniffer, sigurisht, është ish-i i Tim Malcolm, i cili në mënyrë të famshme planifikoi t’i propozonte Jeniffer-it me unazën e fejesës që i kishte dhënë ish-it të mëparshëm Veronica Rodriguez. E dimë që ishte një udhëtim i egër, a jeni akoma me ne?

Sikur kjo të mos ishte mjaft e çrregullt, sezoni 4 i 90 Day: The Single Life paraqet si Tim ashtu edhe Veronica në udhëtimet e tyre të veçanta takimesh. Të dy janë miqtë më të mirë si dhe ish-ët, kështu që ata shfaqen duke u shoqëruar së bashku dhe si prindër, si dhe duke u takuar me njerëz të tjerë. Dhe sikur se nuk ishte mjaft e çrregullt, Veronica po takohet me Jamal Menzies, i cili është djali i Kim Menzies nga 90 Day Fiance: Before the 90 Days. Sinqerisht, ne po themi se është e çrregullt, por ne e duam absolutisht universin e vogël 90-ditor dhe të gjitha mbivendosjet e tij. Sillni rrëmujën!

Është më e vlerësuar me R se zakonisht

90 Day: The Last Resort mund të marrë zyrtarisht tortën për spin-off-in më të vlerësuar me R, pasi kishte anëtarë të kastit që simulonin aktet seksuale të Kama Sutra me kukulla fryrëse dhe duke përfshirë një vështrim të thellë të anëtarëve të kastit duke përdorur një telekomandë vibrator i kontrolluar! TLC i lë pak imagjinatës! Megjithatë, The Last Resort nuk është padyshim hera e parë që shikuesit trajtohen me prezantime të Kama Sutra nga yjet e 90 Day Fiancé.

Në 90 Day: The Single Life Seasons 1 dhe 2, fansat panë Jeniffer dhe Jesse duke simuluar aktet e Kama Sutra në një skenë që vazhdoi për një kohë shumë më të gjatë se sa pritej. Jo vetëm që aktet u simuluan, por edhe u diskutuan gjerësisht dhe në thellësi. Faleminderit TLC! Padyshim që bën për shikim të paharrueshëm.

Një gjë është e sigurt, Kama Sutra dhe vibratorët janë shumë larg nga sezoni i parë i shëndetshëm i shfaqjes origjinale 90 Day Fiancé. Franshiza dikur thjesht ndoqi çiftet që thjesht po përpiqeshin ta bënin dashurinë e tyre të funksiononte, pavarësisht se ishin kontinente larg. Në vend të kohës seksi, stinët ishin të mbushura me vështirësi familjare dhe të fëmijëve. Ata janë ende, me disa elementë të shtuar! Ankohemi ndonjëherë për faktorin “TMI”, por edhe të jemi të sinqertë. Është pjesë e asaj që na bën të kthehemi për më shumë.