Pse thashethemet për ndarjen e Lenny dhe Katharina ishin të besueshme

Klea

Pse thashethemet për ndarjen e Lenny dhe Katharina ishin të besueshme

Tifozët e Amvise të vërteta të Majamit e ka të vështirë të mos mendoj Lenny Hochstein si një krimb, një gjarpër ose një gënjeshtar i çiltër. Ndarja e tij me Lisa Hochstein ishte tronditëse për fansat e Bravo, të cilët sapo kishin parë disa episode që tregonin çiftin në dukje në një marrëdhënie dashurie. Për javë të tëra, të dy mohuan thashethemet për një ndarje, por në maj 2022, Lenny u pa me Katharina Mazepa në Miami.

Babai i dy fëmijëve më në fund u detyrua të pastrohej dhe të pranonte se do të divorcohej nga Lisa. Ndarja u bë e keqe dhe u luajt para kamerave për ta parë të gjithë. Lenny u përpoq të nxirrte nënën e fëmijëve të tij nga shtëpia e familjes dhe shpesh fliste mizorisht me të. Megjithatë, duket sikur Karma është gati të ngrejë kokën e saj të shëmtuar.

Historia e Lenny është e dyshimtë

Sergi Alexander/Getty Images për rroba banje kafeje

Ndërsa Lenny po tregonte aftësinë e tij për të qenë një baba i dreqin, po përhapeshin thashethemet se ai mund të ishte ndarë me të fejuarën e tij model. Fjala në rrugë ishte se marrëdhënia e Lenny dhe Kat nuk ishte në gjendje pune. Disa burime thonë se çifti ka një marrëdhënie luftarake.

Thuhet se pati një luftë katastrofike pasi u transferua në shtëpinë e Star Island nga e cila Lenny dëboi Lizën. Lenny ka planifikuar të transferojë Katharina-n, por shtëpia është shfaqur me qira në shumë site. Më tingëllon si telashe në parajsë.

Leni e trajtoi tmerrësisht Lizën

Lenny Hochstein dhe Lisa Hochstein
(Foto nga Sergi Alexander/Getty Images për rroba banje Caffe)

Nuk është e vështirë të imagjinohet se Lenny nuk është një i dashur/i fejuar/burrë i shkëlqyeshëm. Një burrë si Lenny mund të fshehë vetëm ngjyrat e tij të vërteta për kaq shumë kohë. Ndërsa Lisa nuk ishte në dijeni të lumturisë se diçka nuk shkonte në martesën e saj, Lenny po planifikonte një jetë pa të. Gjatë sezonit 5, në një nga festat e tyre të shumta tematike në pishinë, Lenny u kap në një moment të nxehtë mikrofon duke folur me mikun e tij Vito se nuk flinte më me Lizën.

Sjellja e Lenny ishte skrupuloze dhe la gojën e fansave të hapur nga tronditja. Doktori, sinqerisht, nuk e vuri mendjen për jetën që kishte ndërtuar me Lizën dhe thjesht donte të laget D e tij. Lenny thjesht nuk mundi ta mbante veten ndërsa u përpoq vazhdimisht të bënte veten viktimë në këtë tragjedi. Mund të ndodhte që Kat-it iu dorëzua i njëjti paramartesor dhe kuptoi se ajo po merrte të njëjtin trajtim që mori Lisa, duke e bërë të qartë se ajo nuk ishte e veçantë.

Diferenca e madhe në moshë

(Foto nga Romain Maurice/Getty Images)

Pa dyshim, Lenny pëlqen të jetë në kontroll. Ai dëshiron të kontrollojë financat e tij, jetën e tij në shtëpi dhe jetën e tij të punës dhe të bëjë pothuajse gjithçka që dëshiron, duke përfshirë të luajë tenis kur duhet të jetë në shtëpi me djalin dhe vajzën e tij. Mjeku i mirë i vjetër është 57 vjeç dhe me një diferencë moshe 30-vjeçare mes nuses së tij të ardhshme, e cila është 27 vjeç, do të ketë probleme. Kjo është pikërisht ajo që i bën thashethemet e ndarjes kaq të besueshme.

Lenny është afër moshës së pensionit, ndërsa Katharina ende dëshiron të festojë; çfarë mund të kenë të përbashkët këto të dyja? Sinqerisht, Lenny duket jashtëzakonisht e vështirë të jesh pranë dhe mund të jetë më i lumtur duke përditësuar të dashurat çdo disa muaj.

Katharina ka bagazhin e saj

Ndoshta Katharina takoi një burrë më të pasur, më të nxehtë dhe ia hodhi Lenit gomarin e çalë. Vendasja austriake ka një të kaluar të sajën, e cila përfshinte një martesë të mëparshme. Influencuesi ishte i martuar me diplomatin amerikan Shilo Mazepa në vitin 2019, por u nda pas dy vitesh martesë. Tifozët e Real Housewives të Miamit e shohin Katharina-n si një prishëse shtëpie, gjë që është një titull i bukur për t’u pretenduar.

Modelja e Guess mund të jetë e shqetësuar për karrierën e saj dhe ka frikë se mos ngatërresa me një burrë të martuar mund të duket e keqe në CV-në e saj. Është e mundur që Kat i ka bërë shumë presion Lenny-t për t’i dhënë fund martesës së tij, dhe ai ndoshta mund ta inatojë atë për këtë. Si janë kthyer tavolinat

Ka më shumë gjasa që Katharina të zgjohet dhe të kuptojë se muaji i mjaltit kishte mbaruar dhe ajo do të bëhej njerka e dy fëmijëve. Lenny padyshim që do të kthehej në punë dhe do të bëhej i konsumuar. Lenny nuk do të kishte ndryshuar pak, ende duke dashur të bënte festat e tij seksi. Për të mos përmendur, Kat-it do t’i duhej të duronte nënën e Lenit, e cila nuk po ecte në park.