Pse Teresa Giudice Photoshop dështon me Larsa Pippen është i bezdisshëm

Klea

Pse Teresa Giudice Photoshop dështon me Larsa Pippen është i bezdisshëm

Të gjithë kanë provuar dorën e tyre në Photoshop në një kohë ose në një tjetër. Edhe mbretëresha e ardhshme e Anglisë, Kate Middleton, ka modifikuar një foto. Por unë do të argumentoja se ndryshimi i një fotoje ka shkuar shumë larg. Duket veçanërisht shqetësuese kur një yll realiteti kapet sepse supozohet se janë të vërtetë. Dua të them, atë është në titullin e punës. Kështu që nuk u befasova saktësisht kur Real Housewives of New Jersey OG Teresa Giudice u thirr për një fotografi të fundit që dukej aq e çuditshme sa ishte e vështirë të mbrohej.

Çfarë fotografie e Teresa Giudice dhe Larsa Pippen…

Javën e kaluar, Teresa bëri faljen e fundit. Ajo ka postuar një thirrje për ditëlindjen për shoqen e saj të ngushtë, Larsa Pippen. Këto amvise të vërteta nuk janë tamam vajzat e posterëve për bukurinë natyrore. Të dy kanë pasur përmirësime në trupin e tyre, kështu që dukej e çuditshme që Tereza të prishte një foto të tyre. Në postimin e 6 korrikut, Tre shkruante: “Gëzuar ditëlindjen vajzës sime @larsapippen duke të uruar gjithë të mirat që do të vish. Të dua.” Fjalët e mira shoqëruan një foto të të dyja grave me rroba banje. Flokët e tyre ishin të stiluar në mënyrë perfekte teksa me sa duket qëndronin përballë oqeanit. Por shikuesit me sy shqiponjë vunë re shpejt se dukej sikur ishin kopjuar dhe ngjitur në skenë. Mund të shihje kornizën e bardhë rreth gishtërinjve të tyre me rërë.

Ndjekësit nxituan të thërrisnin nënën e katër fëmijëve. Një fans shkroi, “Çfarë po ndodh në photoshop?” Një tjetër shtoi: “A e bëri Hellen Keller photoshop këtë?” Ndërsa një i tretë u tall, “A jeni teleportuar të gjithë në plazh apo…” Disa ndjekës pyetën nëse Teresa nuk e kishte ngatërruar qëllimisht foton për të marrë një volum të lartë trafiku në postim. Sa i përket Larsës, ajo thjesht komentoi: “Të dua shumë”. Teresa i ka fikur komentet vetëm dy orë pasi ka postuar foton.

Teresa Giudice ka një histori të blerjes së veshjeve të rreme të stilistëve

Në më shumë se një rast, Teresa është thirrur për veshjen dhe përpjekjen për të shitur mashtrues stilistësh. Llogari të shumta të mediave sociale kanë ndjekur zgjedhjet e saj të modës dhe kanë vënë re se shumë prej tyre nuk ishin në rritje. Nënës së katër fëmijëve i ka pëlqyer të pretendojë të veshë dupat e saj të Balenciaga, Chanel dhe Louis Vuitton. Por duket se disa nga krijimet e saj false nuk e kanë kaluar kufirin e inspektimit.

Ndërsa kishte veshur një këmishë Balenciaga, llogaria vuri në dukje: “Oh Tre, ti dukesh GJYQËSOR si kurrë më parë, por kjo logo duket drejt si një njollë në gjoks. Siç mund ta dalloni lehtësisht, logoja është e gabuar, ngjyra e këmishës është e fikur dhe prerja e këmishës është e ndryshme. Këmisha janë të printuara në ekran për të shmangur gabimet dhe për të bërë çdo këmishë të saktë.” Madje ka pasur raste kur Tre ka bashkëpunuar me kompanitë që kanë bërë mashtrime për të fituar disa para shtesë.

Çfarë të keqe ka të jesh i vërtetë?

Pas këtij turshi të fundit, e gjej veten duke pyetur: “Çfarë ka të keqe të jesh i vërtetë?” Teresa nuk është fajtori i vetëm kur bëhet fjalë për botën e Real Housewives. Shumë prej tyre i janë drejtuar Ozempic për të hequr disa kilogramë. Dhe ndërsa disa pranojnë se e përdorin ilaçin, të tjerë e shpërfillin këtë fakt dhe pretendojnë se i kanë arritur rezultatet me punë të palodhur dhe ushqim të mirë. Nuk duket e drejtë që gratë të ndihen kaq të pacipë kur e portretizojnë veten në mënyrë të rreme. Shuma e parave dhe luftimeve të shpenzuara për skuadrat dhe stilistët glam është absurde. Ndërkohë që më pëlqen t’i shoh gratë të ngjeshura, presioni për të pasur trupin perfekt ose stilistët më të mirë duket se është rritur në një nivel krejtësisht të ri vitet e fundit.

Kur bëhet fjalë për Terezën, duket sikur ajo fshihet pas një maskë grimi dhe flokësh. Pothuajse të gjitha postimet e saj në Instagram janë tërësisht të grimuara, të veshura me shtresa grimi, nxirje të rreme dhe qerpikë fals. Edhe katër vajzat e saj kanë filluar të kthehen në një version mini. Të pëlqen apo jo, Tereza është një model për shumëkënd. Në një botë plot filtra dhe presion, sigurisht që mesazhi që Teresa duhet të dërgojë është se duhet të jesh i lumtur në lëkurën tënde.