Pse simpatia e re e Lalës për Rashelin duket performuese

Klea

Pse simpatia e re e Lalës për Rashelin duket performuese

Rregullat e Vanderpompës Premiera e sezonit 11 filloi paksa me vështirësi pasi fansat, përfshirë edhe mua, prisnin shumë më tepër dramë sesa ajo që u dha. Fansat e dinin tashmë se Ariana Madix dhe Tom Sandoval jetonin ende në shtëpinë e tyre në Valley Village, dhe lëvizja ndihet si diçka direkt nga Halloween: krejtësisht psiko. James Kennedy dhe Ally Lewber janë zhvendosur gjithashtu në Luginë. Sinqerisht, ekuipazhi është ende duke vajtuar për Scandoval, dhe unë nuk mund të mos mendoja, “A nuk kemi lëvizur nga e gjithë kjo?”

Lala KentMegjithatë, është gati sikur të ishte një snajper që synon njeriun tjetër që përpiqet ta joshë. Lala ka një dhomë të re, nënën e saj dhe vëllain e saj, Easton, të cilët tani ndajnë një apartament komod. Mjerisht, Lala është ende thellë në ndarjen e saj nga Randall Emmett pasi të dy po luftojnë për kujdestarinë e vajzës së tyre, Ocean. Megjithatë, me gjithë këtë që po ndodh, nëna e një fëmije gjen ende kohë për hir dhe falje. Apo e bën ajo?

Lala ishte një kritike shumë e zëshme e Rashelit

Në të kaluarën, Lala nuk e kishte mbajtur gjuhën pasi e kishte quajtur Rachel Leviss një “bushtër me sy Bambi” dhe një “zonjë” kur u përpoq të ndiqte një Oliver Saunders të martuar. Gjatë episodeve të hershme të sezonit 10, Lala dhe Rasheli dukej se gjenin gjuhën e përbashkët dhe madje edhe grimin. Megjithatë, kur Scandoval tronditi Bravosferën, Lala ishte një nga kritikët e saj më të zëshëm, veçanërisht në ribashkimin e Vanderpump Rules.

Gjatë ribashkimit të sezonit 10, Lala iu referua Tomit si një udhëheqës kulti si Charles Manson dhe vazhdoi t’i linte një përshtypje robotike Rachel-it, duke i quajtur të dy “të sëmurë” për mënyrën se si ata gënjenin për këtë çështje. I gjithë aktori ishte jashtë kontrollit dhe si shikues, u ndje sikur Lala dhe pjesa tjetër e tyre po bërtisnin për orë të tëra. Është e qartë se nuk kishte dashuri të humbur mes të dyve.

Lala ishte jashtëzakonisht anti-Rachel, dhe pasi ishte e egër ndaj Rashelit në ribashkim, 180-ta e saj në premierë ishte një tronditje. Të jesh kaq kritik ndaj dikujt dhe më pas të ndryshosh me një monedhë ngre vetullat. Simpatia e Lalës për Rashelin mund të jetë e vërtetë, por bazuar në sjelljen e saj në të kaluarën, është e vështirë të besohet.

Lala sapo e kupton se ajo dhe Rachel janë zogj të një pendë

Gjatë një bisede private me Lisa Vanderpump, Lala shprehu se si tani e kuptonte pse Rachel ishte ndjerë e “izoluar” në lidhje, duke theksuar se ajo kishte një përvojë të ngjashme me ish-in e saj tani, Randall.

Në rrëfimin e saj, Lala tha: “Unë e di se si është të kesh një burrë përballë, duke bërë një foto të bukur, duke thënë: “Ti je ai për mua, ti je shpirti im binjak” dhe ti e sheh çfarë e ardhmja mund të jetë me këtë person.” Lala vazhdoi duke thënë: “Dhe ti je e gatshme të rrezikosh të gjitha aq shumë sa që unë injorova të gjithë rreth meje duke më thënë: “Vajzë, ti je gruaja tjetër”.

Kjo ishte hera e parë që Lala ishte hapur me të vërtetë për lidhjen e saj në fillim kur i blihej një makinë dhe çantat. Ylli i Bravo vazhdoi duke thënë: “Ajo që Raquel bëri, çfarë tha, si i shkoi gjërat ishte kaq budallaqe. Por si dikush që e di se si është të ecësh nëpër jetë dhe të shohësh komente për të qenë dashnore, nuk dua që ajo ta veshë atë përgjithmonë.”

Lala foli se kishte simpati për Rashelin sepse ajo ishte vënë në një pozicion të ngjashëm më parë nga Randall. Megjithatë, nëse ajo vërtet lidhet në atë mënyrë, pse po e kupton tani? Duket paksa e dukshme që ajo arriti në këtë mirëkuptim pikërisht në kohën që Vanderpump Rules të rifillonte xhirimet.

Dega e Ullirit në Kamera

Çuditërisht, gjatë premierës së sezonit 11 të Vanderpump Rules, Lala shprehu shumë simpati për Rashelin, por kjo duket të jetë gjithmonë rasti për nënën e një fëmije, shpesh duke kuptuar se ajo e hodhi armën pak vonë. Gjatë episodit, Lala shprehu keqardhjen për mënyrën sesi e kishte trajtuar Rashelin dhe mori vendimin e pjekur për t’u afruar. Kamerat kapën mesazhin zanor mbështetës teksa ajo i kërkoi mbretëreshës së bukurisë të bisedonte me të.

“Jam i sigurt se jam personi i fundit nga i cili prisni të dëgjoni. Shpresoj te jeni mire. Hm, nuk e di nëse je kthyer në LA apo jo, por do të doja të bëja një bisedë me ty në një moment nëse je i hapur për këtë, um, mirë, shpresoj të flas me ty së shpejti. ” Disa sekonda më vonë, Lala zbuloi se Rasheli e kishte parë DM-në e saj.

Lala i la Rashelit një mesazh prekës, por ajo e bëri atë në kamera. Ajo mund ta kishte bërë këtë në çdo kohë gjatë muajve pas Skandovalit. Sigurisht, menjëherë pas lidhjes, emocionet ishin të larta dhe është e kuptueshme që Lala ishte ende e tërbuar nga ribashkimi. Megjithatë, ribashkimi u filmua në mars, dhe sezoni 11 filloi xhirimet në qershor. Janë dy muaj që Lala mund të kishte kontaktuar me Rashelin ashtu siç bëri në episodin e premierës. Duket e dyshimtë që ajo priti derisa të rrotulloheshin kamerat.

Opinioni i Lalës për Rashelin ka ndryshuar… Përsëri

Gjithçka ndihej pak e orkestruar nëse më pyet mua, dhe Lala ka një model të zbutjes kur edhe ata rreth saj kanë filluar të zhgënjejnë rojet e tyre. I gjithë mesazhi zanor ndihej paksa i dyshimtë dhe ndoshta diçka që Lala bëri vetëm për kamerat. Mendimi im duket se është i drejtë kur Lala i tha Us Weekly se ishte penduar që kontaktoi ish-bashkëjetorin e saj.

Nëna e një fëmije tha për median: “Nuk do të kisha kontaktuar me të po ta dija se podkasti i Bethenny Frankel do të ndodhte.” Lala shkoi aq larg sa tha: “Mendova se kjo vajzë thjesht donte të shkonte të jetonte në një qytet të vogël, të punonte në një dhomë gjumi dhe thjesht të fshihej në plan të dytë. Mendova, ‘E dini çfarë? Nëse kjo është jeta që ajo dëshiron, unë dua që ajo të dijë se gjërat ndodhin dhe shpresoj që ju të mund të jetoni në paqe dhe të mos e vishni këtë. Më pas doli podkasti me Bethenny, dhe unë thashë, ‘Jam shumë mirënjohës që nuk u përgjigjët’.”

Simpatia e Lalës sigurisht që nuk zgjati shumë pasi ajo tashmë është penduar që ka arritur. Simpatia e saj, e cila në dukje erdhi nga hiçi, u tërhoq shpejt dhe kjo nuk është shumë e sinqertë. Dega e ullirit e Lalës për Rashelin mund të ketë qenë e vërtetë, por bazuar në mënyrën se si u luajt, është e lehtë për shikuesit të jenë skeptikë.