Pse shtëpiaket e vërteta të Dallasit meritojnë një shans tjetër

Klea

Pse shtëpiaket e vërteta të Dallasit meritojnë një shans tjetër

Amvise të vërteta të Dallasit na mësoi se sa më të mëdhenj të jenë flokët, aq më afër Zotit. Seriali gjithashtu na mësoi se “duart janë vetëm duar”, me gratë jugore që nuk kanë frikë të luftojnë pisët. Mjerisht, Sezoni 5 ishte vlerësimi më i ulët dhe e përkeqësoi të gjithë ekskluzivitetin. Dr. Tiffany Moon iu bashkua kastit si amerikani i parë aziatik dhe u përball me rezistencë të fortë. Por vetëm për shkak se seriali pati një sezon të keq nuk do të thotë se duhet të hiqet përgjithmonë; ja pse.

Miqësia e Brandi dhe Stephanie

Ish nxitësja e tifozëve të Dallas, Brandi Redmond, dhe e dashura e saj, Stephanie Hollman, ishin më të pastrat nga të pastërt kur bëhej fjalë për miqësitë me Dallas. Falë shakave të tyre të papjekura, Brandi dhe Stephanie ishin dy nga amviset më të mëdha që kanë zbukuruar ndonjëherë ekranin e vogël, duke i bërë shpesh shumë rreth tyre të mos ndiheshin rehat. Dua të them, kujt nuk i pëlqen një dildo në një jaht?

Këtyre dy socialistëve të Dallasit u thuhej shpesh të qetësoheshin, gjë që mendoj se ishte një dëmtim për kohën e tyre komike. Rinovimi i serialit do t’u jepte grave një shans të dytë për të provuar se nuk duhet të jeni të ngujuar për të qenë një amvise e shkëlqyer Bravo.

LeeAnne Locken ishte ajo që meritonim

E kuptoj që LeeAnne Locken është një yll i diskutueshëm i Real Housewives, por ajo e bëri atë që pritej të shërbente. Ekskluziviteti i Teksasit, nëse i jepet një shans i dytë, mund të bëjë me ripunësimin e LeeAnne. Gjakderdhja, si shumë nga bashkë-yjet e saj, kishte gatishmërinë për t’u bërë një dhi. Më shtyn të pyes veten se çfarë mund të bëjë një rindezje për gratë dhe qytetin e tyre.

Dallas kishte potencial

Një ide tjetër është që me të vërtetë, me të vërtetë t’i jepni Shtëpiake Reale të Dallasit një rregullim total. Dallas mund të jetë i shkëlqyeshëm pasi njerëzit jugorë janë të çrregullt dhe shumica e shikuesve duan të përshtaten me dramën. Për shembull, ndonjë nga yjet e Southern Charm.

Shtëpia e mëparshme do të duhej të riformulohej, me disa shikues që madje ndiheshin sikur ishin të poshtër. Megjithatë, ekziston një konsensus i gjerë se duhet të ketë drejtësi për Tiffany dhe D’Andra Simmons. Për të mos përmendur, Dr. Tiffany meriton një udhëtim ndërkombëtar me zonjat për të treguar vërtet atë që ajo po sjell në tryezë.

RHOD ishte i vërtetë deri në thelb

Ironia është se Real Housewives of Dallas në fakt mishëroi më së miri qëllimin origjinal të ekskluzivitetit të Real Housewives. Zonjat ishin gra të pasura, të kota, të martuara që nuk punonin dhe ishin jashtë e rrotull. Në sezonet e para të serialit, gratë, duke përfshirë Stephanie, Kameron Westcott dhe Brandi, nuk kishin dy qeliza truri për t’i fërkuar së bashku. Ndoshta ne, si shikues, duam më shumë nga shfaqjet tona të realitetit, dhe Dallas e humbi shenjën me dhjetë vjet.

Me këtë thënë, një rindezje, si ajo që bëri Bravo me Real Housewives të Miami, është plotësisht e mundur. Dallas kishte një ndjekës të madh dhe besnik, të cilët, pa dyshim, do të hidheshin përsëri në atë dem në mbështetje të serialit. Grupi i grave do të kishte nevojë për një HBIC. LeeAnne ishte pothuajse e tillë, por në të gjithë realitetin, grupi ka nevojë për një udhëheqës të vërtetë. Nëse Bravo mund ta gjente, mund të ishte qershia sipër.

Disa rregullime të shpejta

Së bashku me vajzën kryesore, për shfaqjen duhet të interesohen edhe burrat e zonjave. Disa nga tregimet më të çmendura të amvisave kanë rrethuar bashkëshortët, të cilat kanë përfshirë grindje dhe broma.

Shtëpia e vërtetë e Dallasit gjithashtu nuk kishte bartës kockash. Ndërsa është e vështirë të ndjekësh gjurmët e Shereé Whitfield, gratë e Dallasit kanë nevojë për dikë që është i gatshëm të thërrasë sjelljen e tyre.

Nuk pati gjithashtu asnjë përplasje të madhe midis grave pas largimit të LeeAnne, me shumë prej miqësive të grave që nuk ndiheshin aq të sinqerta sa për asnjë prej nesh të mund të bënte një mallkim.

Blogjet nuk morën kurrë ndonjë histori të rëndësishme dhe fansat nuk po flisnin për të, që do të thotë se emisioni kishte nevojë për një erëz serioze. Në thelb, ne kemi nevojë për një bombë me sahat në Real Housewives of Dallas, dhe nëse Bravo mund të pajtohet me kushtet tona, unë mendoj se seriali ka potencial të madh për një rikthim.