Pse Shannon Beador mund të izolohet gjatë sezonit 18 të RHOC

Klea

Pse Shannon Beador mund të izolohet gjatë sezonit 18 të RHOC

Sezoni i 18-të do të jetë jashtëzakonisht i vështirë Shannon Beador. Nëna e tre fëmijëve është në mes të një viti tjetër rindërtimi pas ndarjes së saj me John Janssen. Ajo po përpiqet të tërheqë kokën rreth ish-it të saj, i cili tani është në lidhje me Alexis Bellino. Dhe ndoshta nuk i ndihmon fakti që Bravo e ka pritur sërish Aleksisin me krahë hapur. Për të shtuar fyerjen ndaj lëndimit, Shannon u kap duke drejtuar makinën në gjendje të dehur me qenin e saj të dashur, Archie, në makinë. Sinqerisht, ndjej simpati për Shannon, asnjë nga këto nuk mund të jetë e lehtë. Thënë kështu, i vetmi person që mund t’ju pengojë të merrni një BDI jeni… ju. Tani, e kam gjetur veten duke pyetur veten nëse dikush do t’i hedhë një gomone shpëtimi teksa ajo mbytet ngadalë mes yupëve dhe miqve të rremë.

A i shkarkoi Bravo aleatët e Shannon përpara sezonit 18?

Është e drejtë të thuhet se Shannon nuk ka shumë miq të gatshëm të qëndrojnë për të në sezonin e ardhshëm. Por emëruesi i përbashkët në humbjen e miqve të Shanit është Shannon. Miku i saj dikur i ngushtë dhe shoku i saj Tres Amiga, Tamra Judge, e sulmoi pasi Shannon vazhdoi (gjoja) të pinte alkool. Tifozët e Real Housewives të Orange County tashmë e dinë që Shannon dhe Tamra e kaluan këtë sezon me gjak të keq. Tamra u ankua në Jeff Lewis Live, “Unë dhe Shannon, ne shkuam në sezonin jo në një vend të mirë, dhe ju djema do të zbuloni pse, çfarë ndodhi dhe çfarë çoi në këtë.”

Jeff vuri në dukje se Bravo mori çdo aleat që kishte Shannon kur pushuan nga puna Taylor Armstrong dhe Vicki Gunvalson. Ish-ylli i Bravo i tha Andy Cohen: “Nuk ka TV më të mirë se kur Shannon aktivizohet. Thjesht nuk më pëlqeu që i hoqët të gjithë aleatët e saj. E dini se çfarë po them? Ajo hyri me ujqërit.” Gjithashtu, ujqërit kanë qenë miqtë e saj, por përsëri Shannon ka një problem me marrëdhëniet.

Shannon e ka tjetërsuar veten

Në shtator 2023, Shannon kishte një BDI dhe goditi dhe ik. Shumë anëtarë të kastit prisnin që Shannon të merrte një formë përgjegjësie për veprimet e saj. Miqtë besuan pasi Shannon përfundoi programin 28-ditor të shëndetit të sjelljes me një specialist të alkoolit se ajo mund të fillonte të shihte dritën. Megjithatë, vështrimi i fshehtë tregoi Shannon duke bërë shaka për marrjen e aparatit të saj të alkolit dhe porositjen e pijeve të shumta gjatë netëve jashtë. Është e vështirë të ndihmosh dikë që nuk dëshiron të ndihmohet. Ndjehet shumë sikur Shannon po përdor alkool për të përballuar stresorët që vijnë nga të qenit një yll televiziv i realitetit.

Një burim i afërt me Shannon foli me The Daily Mail, duke thënë: “Edhe pse Shannon mendon se kjo është në rregull, është shqetësuese për ata që e duan atë dhe e kanë mbështetur gjatë procesit të saj për të kapërcyer dhimbjen e shkaktuar nga BDI. Në fund të fundit është jeta e Shannon-it – por të gënjejë veten dhe të përpiqet të bindë veten se pirja e saj nuk është problem pasi ka marrë një BDI nga një aksident që mund të kishte qenë shumë më i keq, nuk vazhdon.” Si një fans, jam i shqetësuar se brezi kokëfortë i Shannon mund t’i kushtojë miqësi të vlefshme.

Alexis është kthyer

Tani, më korrigjoni nëse e kam gabim, por kurrë nuk kam menduar se Alexis ishte një i preferuar i fansave. Por tani ajo është rikthyer dhe shumica e fandomit janë nxitur për kthimin e saj. Pra, imagjinoj se Shannon u befasua kur mësoi se Tamra dhe Heather Dubrow po bënin foto së bashku në një avion privat. Është e drejtë të supozohet se Xhoni dhe Alexis kanë pasur disa biseda me jastëk, të cilat ndoshta po i japin Shannon një pauzë për shqetësim. Mbani në mend, Shannon dhe Alexis nuk e njihnin njëri-tjetrin dhe nuk e kanë filmuar RHOC së bashku. Në thelb, Alexis nuk i detyrohet asgjë Shannon-it. Përsëri, vështrimi i fshehtë tregon Alexisin duke i kërkuar themeluesit të Real for Real-it, duke thënë: “Unë kam ish-të dashurin tënd. Ja ku është dera, Shannon Beador!”

Duhet të jetë e vetmuar për Shanon tani. Shpresojmë, Shannon do të mësojë të përdorë mjetet që fitoi në terapi për të ecur përpara. Ajo jo vetëm që po zihet me disa nga miqtë e saj më të mirë, por gjithashtu po shikon poshtë fuçisë së ish-të dashurit të saj, duke vazhduar drejt një lidhjeje më të lumtur. Ndërkohë që ka qenë gjithmonë argëtuese të shikosh një amvise duke rënë në një nivel të ri personal, disa njerëz do të kenë empati me Shannon, e cila ndoshta ka nevojë vetëm për dikë që të thotë: “Të kuptova”. Por mbani në mend se ajo vazhdon të bëjë këto zgjedhje.