Pse Shahs of Sunset duhet të kthehet

Klea

Pse Shahs of Sunset duhet të kthehet

Bravo's Shahët e perëndimit të diellit u transmetua në mars të vitit 2012 dhe u shfaq për nëntë sezone. Shfaqja ishte ikonë, dhe premisa ishte goxha e thjeshtë, me fokus në një grup miqsh që jetonin në Beverly Hills. Gjashtë miqtë persiano-amerikanë u treguan duke balancuar jetën e tyre të punës dhe jetën shoqërore, të gjitha duke u përpjekur të vazhdonin me traditat e familjes së tyre. Seriali ishte një pasqyrë magjepsëse për kulturën persiane të klasës së mesme të lartë në LA. Ishte përtej freskuese të kishe një kastë me njerëz vërtet autentikë, megjithëse me të meta të thella. Ishte një tronditje totale kur shfaqja doli në transmetim në 2021, kështu që shpresoj që Bravo ta rikthejë serialin për një rifillim së shpejti.

Shahs ka një lidhje NBC

Shahs of Sunset ishte mirësi televizive, me kastin origjinal – Reza Farahan, Golnesa Gharachedaghi, Mercedes Javid dhe Mike Shouhed – që dinin të argëtonin. Pasi shfaqja u ndërpre, kuarteti qëndroi afër me homologët e tyre Bravo dhe NBCUniversal. Rezait iu kërkua të merrte pjesë në Sezonin 1 të Tradhtarëve dhe MJ u fut në Sezonin 2, duke e kaluar në tre të fundit.

Nuk mund të mos ndiej se NBC e ka lënë derën hapur për një rikthim të mundshëm dhe donte të shihte se si do të pritej kasti kur të dilte sërish në TV. Rezulton se fansat ende duan vërtet t'i shohin këta djem në veprim. Shahs of Sunset ende ka fansa besnikë, gjë që është gjithmonë e rëndësishme. Nëse Bravo do ta rifillonte shfaqjen, ai tashmë do të kishte një ndjekës të integruar, i cili nuk dëmton kurrë kur bëhet fjalë për vlerësimet. Seriali mund të lançohet i butë në Peacock ashtu siç bëri Bravo me Real Housewives të Miami.

Çdo sezon ishte shpërthyes

Pavarësisht se si e prisni, çdo sezon i Shahs of Sunset ishte shpërthyes. Ndryshe nga ekskluziviteti i Real Housewives, i cili dihet se ka sezone jashtë sezonit, Shahs ishte gjithmonë një hit. Edhe ribashkimet e tyre ishin plot dramë dhe nuk mund të mungonin. Sa herë që grupi i miqve mblidhej përsëri, ata lanë të kuptohet për çështje shumë më të ndërlikuara, duke më bërë menjëherë të dëshiroja të angazhohesha për një sezon tjetër. Sinqerisht, drama ishte e varur. Pati vandalizëm në oborrin e shtëpisë, mesazhe të publikuara dhe një të dashur abuziv. Ndoshta ribashkimi i sezonit 4 ishte më i egëri pasi Reza impulsiv rruajti mustaqet e tij famëkeqe vetëm disa minuta para regjistrimit. Më dha drite Britney Spears!

Familja eshte gjithcka

Në Shahs of Sunset, familja ishte gjithçka. Por ashtu si Family Karma, tema duket se nuk zgjati me drejtuesit e Bravo. Fansave u pëlqente të shikonin ndryshimet në dinamikën e familjes së tyre. Ne të gjithë kemi një prind që është aq i dashur sa mund të jetë mbytës, si MJ, dhe udhëtimet e tyre duken kaq të lidhura. U ndje pak e ashpër që Braov vendosi t'i hiqte këto lloj shfaqjesh sepse, me sa mund të them, ata bënë mirë për rrjetin.

Shikuesit u kënaqën gjithashtu duke parë stilin e jetës luksoze të këtij grupi miqsh. Dua të them, ari ishte kudo! Glami dhe pasuria e serialit ishte diçka që shikuesit nuk e kishin parë kurrë më parë. Ishte mirë të mos shihje një grindje në darkë çdo episod si në Real Housewives. Guxoj të them Bravo është bërë pak i mërzitshëm, pasi përdorin të njëjtën formulë. Shahët kishin talent të natyrshëm prodhimi dhe kjo më mungon.

Gjatë viteve, ka pasur shumë thashetheme për një rikthim të mundshëm të Shahs of Sunset. Jo shumë kohë pasi Sezoni 10 u shpall si sezoni i fundit, MJ hodhi disa copëza buke duke lënë të kuptohet për një rindezje të mundshme në ET. Në vitin 2022, MJ u pa sërish me Rezën dhe GG para kamerave. Kur u pyet, ajo tha: “Ne po mbështesnim një përpjekje të re. Natyrisht, unë nuk dua që ata të jenë, si për shembull, me kokën time dhe të mos kenë shumë telashe.”

Me atë buzëqeshje të famshme të turpshme, MJ vazhdoi të ndante: “Ne po bënim një gjë të re sepse e bëmë atë shfaqje për një kohë kaq të gjatë, dhe është thjesht e mrekullueshme që njerëzit janë ende të interesuar dhe investuar në jetën tonë pasi ne kemi evoluar dhe ndryshuar kaq shume.” Por fatkeqësisht deri më tani, asgjë nuk ka arritur të realizohet. Por kasti është shfaqur në BravoCon më të fundit, që është një shenjë shprese. Me ende një ndjekës kaq të madh, Bravo do të ishte budalla që të paktën të mos argëtonte idenë e një rindezjeje. Pra, le t'u japim njerëzve atë që duan tashmë, pa Majk – të lutem.