Kapiteni Sandy Yawn Momentet më të diskutueshme

Klea

Pse Sezoni 9 i Mesdheut poshtë Deck duhet të jetë një hit

Poshtë Deck Mesdheut fansat menduan se sezoni 8 ishte më pak se lundrimi i qetë. Sidoqoftë, trailer-i për Sezonin 9 të Below Deck Med i ka intriguar shikuesit. Transmetimi më 3 qershor, sezoni i ri zhvillohet në Athinë, Greqi. Nga traileri, duket se do të jetë optimist, i nxehtë dhe plot emocione. Përveç kësaj, është vendosur në një vend të bukur!

Meqenëse Sezoni 8 i Below Deck Med nuk ishte një hit, ne jemi të shqetësuar për të ardhmen e këtij spin-off të Below Deck. Sidoqoftë, duket se Sezoni 9 i Below Deck Med ka potencialin për të shpëtuar shfaqjen.

Disa fansa e panë se sezoni 8 ishte dërrmues, dhe jo në një mënyrë të mirë! Kjo është vetëm një nga arsyet që Sezoni 9 i Below Deck Med duhet të jetë i mrekullueshëm. Le të kalojmë mbi arsyet e tjera më poshtë.

Sezoni 8 pati shumë dramë

Fansat mendonin se kasti i sezonit 8 solli shumë dramë. Përveç kësaj, Stew Kyle Viljoen i dytë ishte gjithmonë në mes të dramës dhe shikuesit u lodhën duke e parë atë. Për shembull, ai dhe Natalya Scudder patën një përplasje të madhe. Për shkak të kësaj, Natalya përfundoi duke lënë varkën.

Përveç kësaj, sezoni përfshinte edhe dramë me Luka Brunton dhe Jessika Asai. Këta djem kishin një situatë kaotike e cila gjithashtu u plak pas një kohe. Situata-SHIP, e kuptoni?

Fansat nuk e pëlqyen kastin e sezonit 8

Në përgjithësi, fansat nuk u ndjenë sikur ishin të lidhur me dikë në kastin e Below Deck Med të sezonit 8. Për fat të tyre, sezoni 9 do të ketë një kastë krejtësisht të re. Epo, përveç dy të preferuarave të rikthyer! Sidoqoftë, ne do ta kalojmë këtë brenda një minutë.

Tumi Mhlongo shërbeu si Shef Stew gjatë sezonit 8, dhe ajo bëri një punë të shkëlqyer. Megjithatë, ajo u përfshi në dramën e sezonit. Sigurisht, fansat nuk e kanë gjetur gjithmonë këtë argëtim për të parë. Sidoqoftë, traileri i sezonit 9 zbuloi se Tumi nuk do të kthehet dhe Aesha Scott do të jetë Chief Stew i Sezonit 9.

Fansat e takuan Aeshën për herë të parë në Sezonin 4 të Below Deck Med. Përveç kësaj, ajo ishte edhe në Below Deck Down Under Sezonet 1 dhe 2. Shikuesit e duan sensin e humorit të Aeshës. Për më tepër, ajo është gjithashtu një lojtare e vërtetë ekipore dhe nuk përfshihet në dramë. Gjithashtu, fansat e donin lidhjen që Aesha kishte me ish-shefin e saj, kapitenin Sandy Yawn. Për më tepër, kapiteni Sandy do të rikthehet edhe në sezonin 9. Prandaj, fansat mund ta shohin sërish këtë dyshe dinamike në veprim, gjë që është padyshim një plus.

Tifozët poshtë Deck mund të lodhen nga ndryshimet

Franshiza Below Deck ka ndryshuar shumë. Kjo është një arsye tjetër që Sezoni 9 i Below Deck Med duhet të jetë një hit. Shumë ndryshime mund të bëjnë që një seri të humbasë atë që tërhoqi fansat fillimisht. Për shembull, kapiteni Lee Rosbach njoftoi se nuk do të kthehej për sezonin 11 për shkak të problemeve shëndetësore. Ai ishte i preferuari i fansave, ndaj shikuesit ishin të trishtuar.

Bravo madje po ndryshon rendin e premierës së Below Deck Shows. Pas Sezonit 8 të Below Deck Med, u shfaq premierë sezoni 11 i Below Deck, siç është zakon. Tradicionalisht, Below Deck Sailing Yacht duhet të ishte transmetuar më pas. Prandaj, fansat u befasuan kur u njoftua se Sezoni 9 i Below Deck Med do të vinte më pas.

Sigurisht, jo të gjitha ndryshimet janë të këqija. Traileri i Sezonit 9 të Below Deck Med gjithashtu ngacmon se Kapiteni Sandy i propozon gruas së saj tani Leah Shafer gjatë sezonit! Jemi të emocionuar që e shohim këtë moment në ekran. Ne e dinim që Sandy i kërkoi Leas të martohej me të për shkak të një postimi në Instagram në shtator 2023. Megjithatë, ne jemi ende të emocionuar për të parë momentin që zbret.

Ne gjithashtu nuk e pamë shumë Sandy gjatë sezonit 8, edhe pse ajo ishte në të. Kjo është pjesërisht për shkak se sa kaotik ishte ekuipazhi. Siç e përmendëm, ekuipazhi ishte gjithmonë i përfshirë në dramë. Sandy është një tjetër i preferuar i fansave, ndaj na pëlqen që sezoni 9 duket sikur do të shfaqë më shumë momente Sandy.

Ne jemi të sigurt se Sezoni 9 i Below Deck Med do të jetë gjithçka që sezoni 8 nuk ishte. Jemi të emocionuar të shohim sërish Sandy dhe Aesha, për të mos përmendur një fejesë surprizë dhe një ekip kryesisht të ri. Nëse traileri do të ndodhë, sezoni i ri do të jetë ikonik dhe ne mezi presim!