Pse Sezoni 9 i Below Deck Med është më premtues se sezoni 8

Klea

Pse Sezoni 9 i Below Deck Med është më premtues se sezoni 8

Below Deck po na ndryshon gjërat me porosinë që po transmetohen spin-off-et e tij, por ne jemi të kënaqur! Pas Poshtë Deck Mesdheut Sezoni 8 dështoi me shikuesit, Sezoni 11 i Below Deck u shfaq premierë në fund. Në modën tipike Below Deck, Sezoni 5 i Yacht Sailing Below Deck do të ishte pranë ajrit. Megjithatë, ky nuk është rasti.

Kohët e fundit, Bravo i bëri të njohur fansat e Below Deck duke njoftuar Sezonin 9 të Below Deck Med. Fatmirësisht, traileri tregon një sezon argëtues dhe optimist, ndryshe nga Sezoni 8. Sezoni 9 i Below Deck Med ka potencialin të ruajë spin-off pas sezonit 8 , dhe ne jemi të bindur se do të ndodhë. Ja pse!

Aesha Scott është Chief Stew e Sezonit 9

Zbulimi më emocionues nga traileri i sezonit 9 ishte fakti se Aesha Scott do të jetë Chief Stew e Sezonit 9. Aesha bëri debutimin e saj në Sezonin 4 të Below Deck Med, ku filloi si një Stew e dytë. Pas dy sezoneve të Below Deck Med, Aesha shërbeu si Chief Stew në sezonet 1 dhe 2 të Below Deck Down Under.

Aesha ka qenë e preferuara e fansave që nga dita e parë, pjesërisht sepse sensi i saj i humorit është i pakrahasueshëm. Përveçse është gazmore, Aesha është një lojtare e shkëlqyer e ekipit dhe një mike e mirë edhe për shokët e saj. Aesha gjithashtu e merr punën e saj shumë seriozisht dhe shkëlqen pavarësisht se në cilin pozicion është. Do të jetë shumë argëtuese të shohësh Aeshën të punojë si Shef Stew nën shefin e saj të vjetër, kapitenin Sandy Yawn. Të dy bëjnë një ekip të mirë dhe gjithmonë kanë punuar mirë së bashku.

Ndërsa Tumi Mhlongo ishte një Chief Stew i mirë gjatë sezonit 8, ajo nuk ishte më e bukura. Tumi ishte e mirë në punën e saj, por në fund u përfshi në shumë dramë. Aesha, nga ana tjetër, nuk është aspak e tillë për dramën. Do të jetë freskuese të kesh një Chief Stew argëtuese si Aesha, sesa një serioz si Tumi.

Sezoni 9 përmban një kast krejtësisht të ri

Nuk ka hije për aktorët e Sezonit 8 të Below Deck Med, por ne kishim nevojë për një ndryshim! Përveç kapitenit Sandy dhe Aesha, sezoni 9 do të shfaqë një kast krejtësisht të ri të anëtarëve të ekuipazhit. Është gjithmonë kënaqësi të takosh një grup anëtarësh të rinj të kastit menjëherë, dhe ne jemi gati!

Një nga problemet më të mëdha me kastin e sezonit 8 ishte drama e përsëritur. Stew 2 Kyle Viljoen punoi për të siguruar që të kishte gjithmonë një problem, i cili u bë rraskapitës. Për më tepër, Bosun Luka Brunton pati një shëtitje me varkë kaotike me Stew Jessika Asai, e cila gjithashtu u plak. Nuk kishte asnjë anëtar të kastit për të cilin vërtet ia vlente të rrënjosesh, gjë që e bëri sezonin të vështirë për t'u parë.

Sezoni 9, nga ana tjetër, tashmë duket më tërheqës se sezoni 8. Ndërsa ne nuk i njohim zyrtarisht ende anëtarët e rinj të kastit, ata duken mjaft argëtues nga ajo që tregon traileri. Shpresojmë që ky kast i ri të mund të funksionojë mirë së bashku, duke spërkatur gjithashtu në një dramë pak tërheqëse. Ky është televizioni realitet në fund të fundit!

Do të shohim fejesën e kapitenit Sandy

Traileri ngacmon kapitenin Sandy duke i propozuar gruas së saj tani Leah Shafer, të cilën mezi presim ta shohim! Sandy njoftoi fillimisht fejesën e saj me Leah në shtator, që me sa duket është kur po transmetohej sezoni 9. Traileri ngacmon ekuipazhin që fshihet aty pranë për të bërë foto, ndërsa Sandy i propozon Leas në darkë. Ky do të jetë një ndryshim argëtues i peizazhit dhe ne jemi të ngazëllyer ta shohim këtë moment të veçantë në ekran.

Pavarësisht se ka marrë kritika gjatë gjithë sezoneve, Sandy ka treguar shumë rritje si lider. Gjatë sezonit 8, Sandy shkoi mirë me ekuipazhin e saj, pavarësisht gjithë dramës në bord. Megjithatë, ne me të vërtetë nuk pamë shumë nga Sandy gjatë sezonit 8, pasi ekuipazhi ishte kaq kaotik. Do të jetë mirë ta shikoni për pak kohë shfaqjen të fokusohet tek Sandy, pasi ajo është zemra dhe shpirti i Below Deck Med!

Ndërsa Sezoni 8 i Below Deck Med mund të mos u ketë bërë përshtypje shikuesve, ne jemi të sigurt se sezoni 9 do të bëjë. Midis një ikonik Chief Stew, një ekuipazhi të ri dhe një fejese surprizë, sezoni 9 tashmë duket si një shpërthim!