Pse Sezoni 8 i Shtëpisë Verore është sezoni më i mirë i ekskluzivitetit ende

Klea

Pse Sezoni 8 i Shtëpisë Verore është sezoni më i mirë i ekskluzivitetit ende

Sezoni 8 i Shtëpi verore po bën valë. Në fillim të këtij muaji, llogaria e fansave të Bravo Queens of Bravo zbuloi se sezoni aktual është sezoni më i ndjekur në historinë e shfaqjes.

Është e vështirë të mohosh magjinë e sezonit 8. Midis ndarjes së Lindsay Hubbard dhe Carl Radke dhe magnetizmit të anëtarëve të rinj të kastit West Wilson dhe Jesse Solomon, seriali është më bindës se kurrë.

Këtu janë të gjitha arsyet pse sezoni 8 është sezoni më i mirë i shfaqjes deri më tani:

Shtëpia është më pak e ndarë

Në Episodin 13, Amanda Batula vuri në dukje se kjo është vera e parë që të gjitha vajzat po shkojnë mirë. Në të kaluarën, gratë në shtëpi ndjeheshin të ndara në dy kampe. Amanda, Paige DeSorbo dhe Ciara Miller ishin në njërën anë dhe Lindsay, Danielle Olivera dhe Gabby Prescod ishin në anën tjetër. Megjithatë, kjo nuk duket të jetë rasti në sezonin 8. Grupi i miqve ndihet më i përzier, gjë që është një kënaqësi për t'u parë. Nuk e kisha menduar kurrë se do ta shihja ditën kur Lindsay u besoi Paige dhe Ciara për këshilla për marrëdhënie, por ja ku jemi.

Të rinjtë janë ikonë

Dikush t'i japë West dhe Jesse një çmim! Shtesat e fundit në bandën e Summer House kanë qenë të dështuar, por West dhe Jesse po krijojnë një precedent të ri. Të dy u integruan pa probleme në grupin e miqve. Prania e tyre në grup duket më e natyrshme sesa e detyruar. Ata jo vetëm që janë të lidhur mirë me yjet më me përvojë të Summer House, por kanë edhe një miqësi të fortë. Më ka pëlqyer të shikoj bromancën e tyre këtë sezon.

Drama është e nivelit të lartë

Drama në sezonin 8 nuk është si asgjë që kemi parë më parë në shfaqje. Para së gjithash, tensioni mes Lindsay dhe Carl më ka në buzë të sediljes time javë pas jave. Një javë, unë jam ekipi Carl, dhe më pas shfaqet episodi tjetër dhe e gjej veten më shumë në anën e Lindsay. Nuk kemi dyshim se marrëdhënia e tyre e ndërlikuar ka frymëzuar diskutime disa orëshe mes miqsh se kush ka të drejtë dhe kush e ka gabim.

Ndërsa drama e tyre mund të jetë më bindëse, nuk është burimi i vetëm i konfliktit në shfaqje. Amanda dhe Kyle Cooke kanë pasur disa debate të ashpra këtë verë dhe fansat e Bravo nuk mund të ndalojnë së foluri për këtë. Në Episodin 12, të dy patën një grindje të madhe pasi Amanda shprehu dëshirën për të ndjekur një karrierë jashtë Loverboy. Kyle hodhi poshtë bisedën, e cila mërziti shumë fansa të cilët mendonin se ai nuk po mbështeste aspiratat e gruas së tij.

Ka një histori dashurie

Shtëpia e Verës është gjithmonë më argëtuese për t'u parë kur ka një çift të lezetshëm për t'u çlodhur. Këtë verë, ai çift është Ciara dhe West. Ndërsa të dy nuk e kanë zyrtarizuar ende, flirtimi i tyre ka pasur fansa të ndezur gjatë gjithë sezonit. West nxjerr në pah anën budallaqe të Ciarës dhe fansave u pëlqen ta shohin atë të lumtur pas dramës së Austen Kroll në sezonin 6.

Në Episodin 13, ne pamë që të dy mund të mos ishin në të njëjtën faqe me qëllimet e tyre të takimit, por unë ende jam duke u mbështetur për ta.

Të gjithë u paraqitën në punë

Në sezonet e kaluara, Ciara, Paige dhe Amanda kanë marrë reagime të ashpra për pjesëmarrjen e tyre në shfaqje. Fansat i kritikuan ata se kalonin shumë kohë në shtrat dhe nuk kishin kohë të mjaftueshme duke nxitur dramë. Megjithatë, ajo kritikë u vu në shtrat këtë sezon. Të gjithë aktorët e kanë sjellë këtë sezon. Ndjehet sikur çdo shok shtëpie ka dramën e vet që po ndodh, të cilën ata e kanë hapur ta ndajnë. Historitë janë të shumta këtë sezon, nga Paige duke lundruar në hapin tjetër në marrëdhënien e saj me Craig Conover deri tek kërkimi i Amandës për një identitet jashtë marrëdhënies së saj. Më pëlqen ta shoh.

Në shtëpi ka shumë beqarë

Mos më keqkuptoni, më pëlqen të shikoj dramën e marrëdhënies, por ndonjëherë, thjesht dua të shikoj beqarët të jetojnë atë. Është sikur Kyle tha: “Vera duhet të jetë argëtuese”. Ka shumë beqarë në shtëpi këtë verë, gjë që ka qenë argëtuese për t'u parë. Danielle, Jesse, Gabby, Ciara dhe West të gjithë erdhën në shtëpi të palidhur këtë sezon. Faleminderit Zotit.

Summer House transmetohet të enjten në orën 21:00 EST në Bravo.