Shenjat që Kyle Viljoen do të jetë problem këtë sezon

Klea

Pse Sezoni 8 i Below Deck Med është duke notuar, jo duke u fundosur

Poshtë Deck Mesdheut Sezoni i 8-të ka marrë një sërë reagimesh deri më tani. Ndërsa disa fansave nuk u bën përshtypje, të tjerëve u pëlqen drama dhe kaosi i sezonit. Ne jemi dakord me këtë të fundit! Ndërsa Sezoni 8 nuk ka qenë perfekt, ai ka qenë një nga sezonet më të këndshme të Below Deck Med në përgjithësi. Falë këtyre linjave të komplotit dhe anëtarëve të kastit, Sezoni 8 i Below Deck Med ka qenë një udhëtim argëtues deri më tani!

Tumi është një merak i mrekullueshëm

Shefi Stew Tumi Mhlongo ka qenë një nga anëtarët më të këndshëm të kastit në sezonin 8. Tumi e merr vërtet seriozisht punën e saj, gjë që është bukur të shihet. Pavarësisht nga një fillim i vështirë me ish-Stew 3 Natalya Scudder, Tumi ka punuar shumë për të provuar se ajo e meriton rolin e saj Chief Stew.

Tumi ka bërë tashmë një rrugë të gjatë në sezonin 8, si për shembull të jetë në gjendje të zgjidhë shumicën e mosmarrëveshjeve të saj me Natalya. Për më tepër, Tumi ka qenë një lider i madh për ekipin e brendshëm, dhe gjithashtu ka marrëdhënie të mira me gjellët Kyle Viljoen dhe Jessika Asai. Është bukur të shikosh dikë të bëjë diçka për të cilën është i apasionuar, shpresojmë ta shohim së shpejti Tumin si Shef Stew!

Pavarësisht se është problematik, Kyle është argëtues për t’u parë

Aty e thamë. Nuk ka dyshim se Kyle ka qenë një nga anëtarët më problematikë të kastit në sezonin 8, por ai është gjithashtu pjesë e asaj që e ka bërë sezonin të mrekullueshëm. Njerëz si Kyle bëjnë televizion me realitet të mrekullueshëm pasi ata lulëzojnë në dramën që e bën atë kaq intrigues në radhë të parë.

Sa herë që Kyle shfaqet në ekran, thjesht nuk mund të mos i kushtoni vëmendje asaj që ai po bën. Një nga momentet e tij më ikonike të Sezonit 8 deri më tani ishte episodi i tij dramatik i të fikëtit, ai me të vërtetë na shqetësoi për një sekondë! Pavarësisht dramës së tij, Kyle është një gjellë e dytë e shkëlqyer dhe të ftuarit e duan atë. Ndërsa ne pajtohemi me kapitenin Sandy Yawn se Kyle nuk është saktësisht materiali kryesor i Stew, ai është padyshim një shtesë argëtuese për shfaqjen.

Trekëndëshat e dashurisë po bëhen interesante

Në modën e zakonshme Below Deck, Sezoni 8 i Below Deck Med ka paraqitur tashmë disa trekëndësha të ndërlikuar dashurie. Bosun Luka Brunton dhe Natalya ishin një nga flirtuesit e parë të sezonit, pavarësisht marrëdhënies së hapur të Natalyas. Të dy e goditën dhe dukej se po shijonin vërtet shoqërinë e njëri-tjetrit derisa Natalya shkoi në shtëpi.

Më vonë, Luka filloi një përplasje me Stew Jessika-n e 4-të, e cila menjëherë ra në dashuri me të. Shpejt u bë e qartë se Xhesika e pëlqente më shumë Lukën se sa ai, gjë që i bëri fansat të ndiheshin për zierjen e 4-të. Traileri i mes-sezonit ngacmon dramën e mëtejshme për Xhesin dhe Lukën, kur zbulohet se Luka ka folur me femra të tjera. Për më tepër, Xhesi nuk duket i lumtur kur Natalya kthehet, në kënaqësinë e Lukës.

Pasi i thyhet zemra e saj, Jess duket se ndërhyn në marrëdhëniet e tjera në bord. Deckhand Max Salvador kishte sytë për zierjen e re Lily Davison sapo mbërriti, dhe kjo ishte e qartë. Megjithatë, traileri i mes-sezonit parashikon puthjen e Jess me Max, dhe më vonë duke i kërkuar falje Lily-t për këtë. Trekëndëshat e dashurisë këtë sezon po bëhen vërtet të çrregullt, dhe ne jemi këtu për këtë!

Ekipi i kuvertës këtë sezon është i jashtëzakonshëm

Ekipi i kuvertës ka qenë një nga aspektet më të këndshme të Sezonit 8 të Below Deck Med, pasi puna e tyre në grup është e admirueshme! Që nga fillimi, Lara Du Preez ishte një yll i shquar që përdorte një etikë pune të mahnitshme. Luka vuri re punën e saj të palodhur nga kërcimi dhe i dha Larës pozicionin Lead Deckhand, gjë që ishte e këndshme për t’u parë.

Deckhand Haleigh Gorman ka qenë gjithashtu argëtuese për t’u parë, veçanërisht kur ajo çoi mysafirë çarter në një ekskursion zhytjeje. Haleigh shpjegoi se ajo kishte shumë përvojë të mëparshme me zhytjen, kështu që ajo e dinte vërtet se çfarë po bënte!

Përveç grupit të tyre të aftësive, është mirë të shohësh lidhjen që ka i gjithë ekipi i kuvertës këtë sezon. Pavarësisht se Maksit iu desh pak kohë për t’i marrë gjërat, anëtarët e tjerë të ekipit të kuvertës ishin të duruar me të. Katër anëtarët e ekuipazhit tani shkojnë mirë, ndryshe nga ekipi i tyre i brendshëm!