Pse Sezoni 13 i RHOBH po i frustron fansat

Klea

Pse Sezoni 13 i RHOBH po i frustron fansat

Jo çdo sezon të Amvise të vërteta të Beverly Hills do të jetë një hit – kjo është e gjitha pjesë e lojës. Por ka diçka në lidhje me sezonin 13 të RHOBH që thjesht nuk po vjen me shikues për një kohë të gjatë. Midis Dorit Kemsley që sjell një lugë për të trazuar tenxheren në çdo takim, miqësinë e mundshme lezbike të Kyle Richards dhe Erika Jayne Duke qenë miqësor të gjithë në emër të Kreshmës, gjërat po bëhen thjesht të çuditshme.

Ndarja e Kyle dhe Mo është e trishtueshme

Duaje atë ose urreje atë, kur traileri i sezonit 13 të RHOBH u shfaq në tetor, ishte padyshim zemërthyese të shihje se historia kryesore do të ishte rreth divorcit të mundshëm të Kyle nga Mauricio Umansky. Në trailer, Kyle i tha Erika-s: “Të huajt po thonë se na ke bërë të besojmë në dashurinë e vërtetë, dhe tani është e gjitha…”

Traileri la shumë pyetje pa përgjigje, duke e bërë të tensionuar për shikuesit gjithë premierën. Ndërveprimi i fundit që fansat panë gjatë trailerit ishte prezantimi i Morgan Wade dhe Mo. “Më vjen mirë që ju atje keni një lidhje,” vuri në dukje Mauricio, me Kyle duke iu përgjigjur: “Për një herë, jam unë.” Dua të them, çfarë po ndodh atje? Jemi në disa episode dhe pyetja ende mbetet – a po divorcohet çifti prej 27 vitesh dhe a është kjo për shkak të Morganit? Unë jam duke pritur për përgjigjen.

Kastet e Sezonit 13 nuk janë të lidhura

Nuk besoja se humbja e Lisa Rinna-s ose Kathy Hilton-it do të kishte një ndikim të tillë, por duhet të përballemi me fakte, kasti aktual nuk është aspak i ndërthurur. Që nga fillimi, Shfaqja Magic Mike në Las Vegas u ndje e sikletshme. Përplasja e Sutton Stracke për miqtë e saj duke shijuar atë që shumë burra e shijojnë në udhëtimet në Sin City ishte absurde. Më pas, darka pas shfaqjes së kërcimit të të rriturve ishte thjesht e mërzitshme. Ku është shkëndija?

Sinqerisht, nuk duket sikur dikush nga zemra e kastit është në të. Duket se çdo yll i RHOBH është duke kaluar nëpër lëvizje. Zonjat mund të kenë një kohë të vështirë në prapaskenë. Sutton po prishet, Dorit po lufton me PTSD, Garcelle Beauvais po merret me djemtë e saj adoleshentë që nuk kanë nevojë për të, Erika po kërkon një rezidencë në Las Vegas dhe Crystal Kung Minkoff, mirë, Crystal, unë gjithmonë e harroj, por mendoj se ajo po përballet me fajin për prishjen e fejesës së vëllait të saj?

Bravo duhet t’i përmbahet formulës origjinale

Nuk mund të mohohet që Bravo është larguar nga formati i tij origjinal i të pasurit miq të vërtetë që luajnë së bashku në serinë 90210. Për fansat është e vështirë të injorohet fakti që disa nga femrat nuk kanë marrëdhënie me njëra-tjetrën jashtë emisionit. Për shembull, mosbesimi i Kyle me Sutton për çështjet e saj martesore është një shenjë e madhe që ata nuk i besojnë njëri-tjetrit. Unë do të shkoja aq larg sa të pretendoja se Kyle dhe Sutton kishin më shumë një marrëdhënie qiradhënës/qiramarrës.

Crystal dhe Garcelle janë miq më sipërfaqësorë. Unë gjithashtu tani e kuptoj pse 14 miq ndaluan së foluri me Crystal-në alarm, ajo është e mërzitshme. Sezoni 13 nuk arrin t’i tregojë gratë me miqësi autentike dhe i bën keq serialit pasi këto lidhje të veçanta janë ato që e bënë RHOBH një klasik kulti në fillim. Punësimi dhe shkarkimi i ndjekësve të ndikimit nuk po funksionon për sezonin e ri.

A po shikojmë robotë apo njerëz?

Ashtu si disa ekskluzivitete të tjera, shumë ndjekës po pyesin nëse Real Housewives of Beverly Hills ka nevojë për një rinovim total. Shumë nga këto gra (po të shikoj, Dorit) janë bërë jashtëzakonisht mekanike dhe janë hiper-vetëdijshme për kamerat Bravo. Sezoni 13 është një shembull i shkëlqyer, me Doritin që trazon vazhdimisht tenxheren ndërsa hedh Sutton nën autobus para grave që grupi nuk i njeh. Ndjenja e këtij sezoni është bërë serioze dhe po shfaqet si e ashpër për sa i përket historive të mira.

Mjerisht, besoj se konsensusi i përgjithshëm është se shumica e tifozëve thjesht nuk po blejnë sezonin aktual. Personalisht, nuk kam nevojë për një “play-by-play” të marrëdhënies së Erikës me nënën e saj dhe sesi të gjithë mendojnë se ajo e meriton rikthimin e saj. Më duhet më shumë nga jeta e Sutton-it. Mund të jetë një opinion jopopullor, por do të doja të dëgjoja se çfarë ka për të thënë Crystal, përveçse producentët vazhdojnë të modifikojnë opinionet ose përgjigjet e saj. Unë ju pyes – sa herë mund ta shikojmë Erika dhe ekipin e saj glam?

Në këtë pikë, unë thjesht po akordoj për Garcelle, sepse ajo është e vërtetë, ka një aftësi të çuditshme për të lexuar anëtarët e saj të kastit dhe është gazmore.