Pse Scheana Shay nuk është mik me Ariana Madix

Klea

Pse Scheana Shay nuk është mik me Ariana Madix

Nuk ka asnjë mohim Scheana Shay është shumë polarizues. Disa Rregullat e Vanderpompës fansat e urrejnë atë, dhe disa njerëz e duan atë. Nuk ka dyshim në mendjen time se ajo shkon lart e poshtë në favor. Unë mendoj se shumica e njerëzve pajtohen se ajo ka sjellë momente shumë të paharrueshme dhe të çuditshme në shfaqje, dhe ajo është çelësi i suksesit të tij.

Scheana ka disa atribute të mira për të, duke përfshirë humorin e saj, qoftë i qëllimshëm apo jo. Ajo zakonisht është gjithashtu e dobët, kështu që nuk mund të mos e gjeni veten duke u mbështetur për këngëtaren e Apple. Scheana gjithmonë nxjerr gjithçka për shfaqjen: të mirën, të keqen dhe të shëmtuarën.

Megjithatë, me të mirën vjen edhe e keqja, dhe nëna e një fëmije ka disa tipare të dyshimta të personalitetit. Scheana shpesh është i bezdisshëm dhe shumë i përfshirë në vetvete. Edhe pse shpesh i pëlqen të bërtasë nga çatia se është Ariana Madixshoqja më e mirë e saj, ajo nuk është gjithmonë e mirë. Është e vështirë të injorohet se Scheana është shpesh ajo që unë do ta konsideroja një mik të motit të mirë. Do ta pranoj se ajo është shoqja më e vërtetë e Arianës në krahasim me të gjithë të tjerët, por gjithsesi ajo e lëshon atë.

Scheana ka një vend të butë për Sandoval

Ju pëlqen apo jo, Scheana dhe Tom Sandoval kanë një histori të madhe, pasi Tom ishte një nga anëtarët e parë të kastit të OG në Vanderpump Rules që përqafoi plotësisht Scheana në SUR. Ai do ta përfshinte atë në udhëtime me aktorë dhe do ta tërhiqte në fotot e hedhura, ndërsa të tjerët do ta kishin lënë me kënaqësi në të ftohtë. Edhe pse Scheana tha se do t’i jepte fund miqësisë së saj dhjetëvjeçare pasi Scandoval bëri bujë, mendoj se ajo me të vërtetë po përpiqet ta lërë Tomin të shkojë. Ariana e ka bërë të qartë se nuk do të ketë të njëjtët miq si Tom, ndaj Scheana duhet të bëjë një zgjedhje.

Por edhe pse Scheana ka deklaruar se nuk do të shoqërohet më me Tomin, ajo ende ka shumë biseda. Së fundmi në aleatin e pasëm të SUR. Të dy u ulën për të zgjidhur problemet e tyre, por më në fund, këngëtarja Good as Gold u ngopur dhe u largua. Imagjinoj sikur të isha Ariana dhe t’i shihja duke folur, do të isha shumë i inatosur. Ndihet pak skicë, veçanërisht pasi Scheana përpiqet të pretendojë se dëshiron ta heqë Tomin nga jeta e saj përgjithmonë.

Scheana nuk është gjithmonë e sinqertë me Arianën

Ka pasur disa raste kur Scheana në fakt ka fshehur informacion nga Ariana ose ka folur pas shpine. Në vitin 2016, Scheana mori përsipër t’i dërgonte një mesazh privat nënës së Arianës për marrëdhënien e vajzës së saj. Thelbi kryesor i bisedës ishte të tregonim se sa i tmerrshëm dhe jo i mirë ishte Tom si i dashur, gjë që padyshim tani e dimë se është e vërtetë. Por në atë kohë, lëvizja ishte goxha e paqartë. Historia u bë edhe më e çuditshme kur nëna e Arianës zbuloi se ishte ajo që donte e para, por jo për Tomin. Në vend të kësaj, dukej se nëna e Arianës thjesht po e kishte lënë të kuptonte se do t’i mungonte Krishtlindjet.

E gjithë historia dukej e çuditshme dhe dukej sikur Scheana po përpiqej ta portretizonte veten si një shoqe e mirë. Scheana gjithmonë dëshiron që njerëzit të mendojnë se ajo është shoqja më e mirë në planet me Arianën, por kjo dukej më shumë si një organizim.

Scheana qëndroi miq me Kristen

Gjatë sezonit 3 të Vanderpump Rules, Tom dhe Kristen Doute e quajti dorëheqjen, duke e lënë Arianën të rrëshqasë në vendin e ri të të dashurës. Por unë kam një kockë për të zgjedhur me Scheanën për sjelljen e saj pasi ajo vuri në dukje se do të qëndronte shoqe me Kristen sepse ajo “asnjëherë nuk i bëri asgjë”. Më falni? Ajo ngacmoi shoqen tuaj më të mirë!

Po të isha Ariana, do të isha i shqetësuar. Nuk do të më interesonte nëse ajo përpiqej të ishte e përzemërt me Kristen për të shmangur krijimin e problemeve. Megjithatë, unë marr një çështje vërtet të madhe nëse shoku im më i mirë do të bëhej mik me dikë që më ka bërë keq.

E kuptoj që në atë kohë, Ariana ishte në lidhje me ish-in e Kristenit, por të gjithë e dimë se çfarë vjen me të qenët në të njëjtin reality show televiziv; duhet të vazhdoni xhirimet si grup. Por kishte një vijë të qartë të kaluar nga Scheana. Do të mërzitesha për tatuazhet që përputheshin, duke e ftuar në beqare dhe në dasmë. Lëvizjet thjesht më treguan se Scheana e ka të vështirë t’i qëndrojë besnike besnikërisë së saj. Ariana duhet të shqetësohet më shumë, veçanërisht me atë se sa shumë mburret Scheana se është shoqja e saj më e mirë.