Pse Sam Feher nuk është në sezonin 8 të Summer House?

Klea

Pse Sam Feher nuk është në sezonin 8 të Summer House?

Shtëpi verore Sezoni 8 është më i miri i shfaqjes në vite, por ende diçka mungon. Me këtë nënkuptojmë, disa anëtarë të kastit nga sezonet e kaluara. duke përfshirë Sam Fehere cila iu bashkua shfaqjes në sezonin 7. Ajo u shfaq gjithashtu në sezonin 3 të spin-off Winter House.

Si në Summer ashtu edhe në Winter House, historia kryesore e Sam rrotullohej rreth marrëdhënies së saj me Kory Keefer. Në kohën kur Sam erdhi për ta vizituar atë në Winter House, Kory zhvilloi një raport koketë me yllin e Mesdheut të Below Deck, Malia White. Sam thirri në vitin e ri duke e hedhur atë, dhe fansat e Bravo bërtitën kolektivisht, mirë për të! Sidomos sepse pëlqyeshmëria e saj e lindur u mbyt nga saga rraskapitëse e situatës.

Deri më tani në sezonin 8, Sam sapo bëri një paraqitje të shkurtër në dushin e nusërisë së Lindsay Hubbard. Si rezultat, shumë shikues po pyesnin veten se ku shkoi ajo. Pse nuk u kthye me kohë të plotë? Ishte thirrja e saj, apo erdhi nga rrjeti?

Pse nuk është Sam në Summer House?

Duke shtuar konfuzionin për mungesën e saj, Us Weekly raportoi më parë se Sam do të kthehej për Sezonin 8 si një anëtar i kastit me kohë të pjesshme. Me sa duket, kjo e bëri atë një nga ekuipazhi “mik” i sezonit. Por u desh pak kohë që ky mik të shfaqej. Në korrik, kur po xhirohej seriali, Sam postoi një foto në Instagram me mbishkrimin, “ende duke dhënë personazhin kryesor”. Shumë pyesnin nëse ky ishte komenti i saj nëse do të kthehej apo jo.

Sipas Bravo, Sam zgjodhi të mos kthehej me kohë të plotë. Me sa duket, ajo donte të përqendrohej në përpjekjet e saj sipërmarrëse. Ky shpjegim nuk ka shumë kuptim. Me siguri, audienca e Bravo do të ndihmonte dikë të ndërtonte karrierën e tij si sipërmarrës? Por është e mundur që Sam donte të përqendronte të gjithë energjinë e saj në karrierën e saj televizive jo-reality.

A mund të jetë mungesa e Sam në Summer House për shkak të Kory Keefer?

Kur “Summer House” u filmua në vitin 2023, Sam dhe Kory ishin ende bashkë. A mund të ketë lidhje kjo me arsyen pse ajo nuk është në sezonin 8? Është e mundur që çifti i atëhershëm të shihej si një marrëveshje paketë dhe shikuesit u lehtësuan shumë kur Kory nuk iu kërkua të kthehej.

Kur fansat lavdërojnë West Wilson dhe Jesse Solomon si aktorët më të mirë meshkuj në vite, ata theksojnë se fillestarët e sezonit 8 janë një përmirësim i madh nga Kory. Sidomos pasi Kory u kritikua për pëlqimin e postimeve transfobike në mediat sociale.

Kasti i sezonit 8 të Summer House kishte një ndarje 50/50 midis zonjave beqare dhe grave në marrëdhënie. Nëse Sam do të ishte një anëtare e kastit me kohë të plotë, do të ishte e vështirë të bënte patina rreth saj duke u takuar me Kory. Kishte tashmë tre çifte të vendosura që po hynin në sezon, dhe situata e West me Ciara Miller do të përfundonte si një histori kryesore. Shtimi i Kory dhe Sam do të ishte i tepërt. Sidomos pasi shikuesit gjithsesi nuk po i përgjigjeshin mirë dinamikës së tyre.

Megjithatë, Sam ka pasur mbështetjen e madhe të fansave që kur u nda me Kory. Vërtet, shikuesit gjithmonë mendonin se ajo ishte shumë e mirë për të. Tani që ajo është e palidhur, do të ishte kënaqësi ta shihje përsëri në sezonin e 9-të të Shtëpisë Verore.

A mund të shfaqet Sam ende në Summer House në të ardhmen?

Sezoni 8 po mbyllet në këtë pikë, kështu që kush e di nëse Sam do të shfaqet përsëri në kamera. Por sigurisht që nuk përjashtohet. Në mars, Sam postoi një foto në Instagram me West, Jesse dhe Danielle Olivera. Dukej se ishte një foto e kthyer nga vera e kaluar.

Nëse Sam nuk ka filmuar më paraqitje këtë vit, të paktën e dimë se ajo është ende mike me kastin. Kjo mund të çojë në një kthim më të spikatur në të ardhmen. Tani që ajo ka mbaruar Kory-n, Sam do të përshtatej me dridhjet e fuqisë së vajzës në rritje që janë kaq freskuese për t'u parë.

Çfarë po bën Sam?

Sam punon ende si krijues i përmbajtjes dhe ka mbi 200 mijë ndjekës në Instagram. Pavarësisht se çfarë poston ajo, seksionet e komenteve janë plot me njerëz që pyesin pse ajo nuk është në Summer House këtë sezon. Si dhe shumë njerëz që thonë se sa shumë u mungon ajo.

Në postimin e saj më të fundit, komentuesit po spekulojnë për një tjetër zhvillim emocionues. Ndjekësit duket se mendojnë se Sam po lë të kuptohet se po sheh dikë të ri.