Pse rregullat e Vanderpump kanë nevojë për një rindezje pas sezonit 11

Klea

Pse rregullat e Vanderpump kanë nevojë për një rindezje pas sezonit 11

Finalja e 7 majit e Rregullat e Vanderpompës përfundoi me aktorët ende në mosmarrëveshje. Çuditërisht, Ariana Madix dhe Tom Sandoval nuk ishin në gjendje të arrinin një zgjidhje në episodin e fundit. Tensioni i vazhdueshëm mes dy ish-ëve duket se ka prekur thellë grupin e miqve, me disa anëtarë të kastit që shprehin zhgënjimin për situatën.

Ka aq shumë armiqësi në grup sa nuk jam i sigurt se si mund të vazhdojnë rregullat e Vanderpump në këtë trajektore. Mendoj se shumë fansa po ndjejnë lodhje skandaloze dhe janë gati që shfaqja të kalojë nga drama.

Këtu janë të gjitha arsyet që mendoj se VPR ka nevojë për një rindezje pas sezonit 11:

Shumë tension

Me kalimin e viteve, ka pasur një diskutim të vazhdueshëm rreth asaj se çfarë është në të vërtetë Rregullat e Vanderpump. A është fjala për një grup serverësh në restorantin West Hollywood të Lisa Vanderpump? Apo bëhet fjalë për një grup miqsh të lidhur ngushtë në LA? Unë personalisht mendoj se afërsia e grupit të miqve është ajo që e bën të veçantë shfaqjen. Fansave u pëlqen se sa autentike ndihen marrëdhëniet në shfaqje. Çdo përpjekje për të shtuar një të huaj në përzierje zakonisht ka dështuar.

Në të kaluarën, unë kam qenë kundër idesë së prezantimit të një brezi të ri të anëtarëve të kastit. Kryesisht sepse unë, si shumë fansa që e shikojnë shfaqjen, ndihem i lidhur me anëtarët e kastit që kemi parë për dekadën e fundit. Por pas shikimit të sezonit 11, tani ndjej se tronditja e kastit është e vetmja mënyrë që shfaqja të vazhdojë.

Gjithmonë ka pasur dramë në grupin e miqve VPR, por sezoni 11 arriti lartësi të reja. Unë nuk shoh një botë ku Ariana dhe Sandoval arrijnë një marrëveshje paqeje. Dua të them, ajo e quajti atë një “autor” në ngacmimin e ribashkimit. Pra, po, nuk shoh miqësi në të ardhmen e tyre. Tensioni është i mirë për televizionin realitet, por refuzimi i dy anëtarëve kryesorë të kastit për të filmuar së bashku nuk është aq i mirë. Nuk duam të merremi me një situatë tjetër të Teresa Giudice dhe Melissa Gorga. Ne jemi të rraskapitur.

Shumë ndarje

Sezoni 1 i VPR ishte rreth tre çifte dhe Scheana Shay. Stassi Schroeder ishte me Jax Taylor, Katie Maloney ishte me Tom Schwartz dhe Kristen Doute ishte me Sandoval. Çiftet e mbajtën grupin e miqve të bashkuar. Fansat u larguan shpejt nga ndarjet që në fillim të shfaqjes. Ata nuk ishin aq seriozë dhe fansat e dinin se ishte për të mirë. Por ndarja e Arianës dhe Sandovalit u ndje si një vdekje për shfaqjen. Për shumë vite, ata ishin ngjitës. Kur u ndanë, fansat filluan të vinin re se sa i ndarë ishte grupi i miqve. Divorci i Katie dhe Schwartz pati gjithashtu një ndikim të madh në grupin e miqve. Mund të ketë shumë ndarje midis këtyre grupeve të ish-ve për të vazhduar.

Jo mjaft rrëmujë

Pjesë e magjisë së VPR është rrëmuja. Ne ishim të fiksuar me shkrirjet e Vegasit, tekstet e tërbimit dhe të gjitha gënjeshtrat e Jax-it. Është e mrekullueshme që grupi është rritur dhe pjekur, por është një TV i mërzitshëm. Një rindezje mund të ringjallë eksitimin e ditëve të para të VPR. Le të marrim disa të çmendura, njëzet e ca në përzierje dhe të shohim se ku shkojnë gjërat.

Tifozët janë të ndarë

Tifozët e VPR, ashtu si kasti, janë të ndarë. Disa tifozë nuk do ta falin kurrë Sandovalin dhe disa tifozë nuk do të jenë kurrë #TeamAriana. Ndarja në bazën e fansave duket e paqëndrueshme në planin afatgjatë. Nuk e kuptoj se si Ariana dhe Sandoval mund të vazhdojnë në shfaqje me vendin ku qëndron baza e fansave aktualisht.

Nuk ka ku të shkojë tjetër

Mendoj se VPR është në një vend të vështirë pas sezonit 11. Plagët duken të jenë shumë të thella për të vazhduar me kastin aktual. Sigurisht, ishte bindëse të shikoja Ariana dhe Sandoval duke bërtitur me njëri-tjetrin në festën e James Kennedy-t në pishinë, por unë nuk mund ta shikoj atë për 5 vjet të tjera. Mendoj se diçka duhet të ndryshojë që shfaqja të sigurojë sukses afatgjatë. Ne e dimë se kasti aktualisht është në pauzë nga xhirimet dhe është e paqartë nëse seriali do të rikthehet për Sezonin 12. Mendoj se do të duhet të presim dhe të shohim.

Ribashkimi i Sezonit 11 të Rregullave të Vanderpump fillon të martën, 14 maj në orën 8/7c në Bravo.