Pse Robyn Brown po urrehet kaq shumë?

Klea

Pse Robyn Brown po urrehet kaq shumë?

Robyn Brown ka qenë ylli më i urryer në Sister Wives prej vitesh. Ajo erdhi në familje si gruaja e katërt dhe e preferuar e Kody Brown, e cila nuk shkoi mirë me tre gratë e para, të cilat tashmë kishin bërë një jetë për veten e tyre. Robyn ishte shumë më i ri dhe dukej naiv se çfarë të priste nga një familje poligame. Humori i TLC-së shpesh dukej shumë i ëmbël, por sapo stinët filluan të rëndoheshin, shtresat e Robyn-it u zvarritën, duke treguar një grua llogaritëse që dëshironte monogaminë.

Që prej vdekjes së parakohshme të Garrison Brown, mediat sociale të Robyn janë bombarduar me urrejtje. Trollët nuk e kanë ndjerë nevojën për t'u përmbajtur gjatë kësaj kohe të vështirë, duke ia vënë pjesën më të madhe të fajit Robyn. Ndonëse nuk mendoj se është shumë e drejtë, disa urrejtës duket se kënaqen duke lënë komente të këqija për nënën e pesë fëmijëve për t'i lexuar.

Tifozët fajësojnë Robin

Pse Robyn nuk i ka fikur komentet e saj IG është përtej mua. Ylli i Sister Wives nuk ka postuar në rrjet që nga viti 2019, por ndjekësit po grumbullohen në kanalin e saj. Vdekja e Garnizonit erdhi si një goditje e fortë, veçanërisht kur u zbulua se 25-vjeçari qëlloi veten në shtëpinë e tij në Flagstaff. Menjëherë ndjekësit filluan t'i thoshin Robyn se ajo ishte arsyeja e depresionit të tij. Komentet kanë qenë vetë-drejtë dhe të neveritshme në rastin më të mirë me shkrimin e fansave, “Qielli nuk do të hapë portat e tij për ju. Të gjithë të shohim për atë që je.”

Një tjetër ndjekës shtoi: “Viktima shumëvjeçare me lotët e krokodilit. Edhe Zoti nuk mund të të shpëtojë.” Shumë fansa të Sister Wives menduan se vdekja e Garrison ishte pika e fundit dhe tani po i kërkojnë TLC-së të anulojë shfaqjen. Është e dyshimtë se kjo do të ndodhë sepse ne e dimë që kamerat po filmonin kur Garrison kaloi. Një urrejtës i fundit vendosi të tregojë për Robin, duke shkruar: “Çdo fëmijë në rrethinën tuaj ka pësuar tjetërsim prindëror, duke përfshirë edhe fëmijët tuaj, kur i largove nga dashuria e babait të tyre. Ju shkatërroni gjithçka në rrugën tuaj!! Nëse nuk doni që njerëzit të humbasin kohën e tyre me ju, atëherë lini jetën publike dhe merrni një punë të rregullt. Oh po, ne futemi në jetën tuaj është ajo që paguan pagën tuaj.”

Trazirat midis Robyn dhe Browns

Robyn ka qenë një gjemb në këmbë për Brown-in prej disa kohësh. Midis të qarit për mungesën e lidhjes mes bashkëshorteve të motrës së saj dhe manipulimit të Kody, familja poligame shpejt mësoi se nuk kishte vend të mjaftueshëm për ta dhe Robin. Me kalimin e viteve, Robyn e ka bërë të qartë se ajo ka nevojë që gjërat të bëhen sipas saj, me Kody shpesh duke marrë anën e saj dhe duke i larguar fëmijët e tij. Ka pasur shumë herë që Kody hoqi dorë nga përgjegjësia e tij familjare në favor të Robyn dhe pesë fëmijëve të saj.

Sezonet e fundit treguan pasojat midis Kody dhe fëmijëve të tij më të mëdhenj, veçanërisht Garrison dhe Gabriel Brown. Tensionet filluan gjatë pandemisë mbarëbotërore kur babai i 18 fëmijëve zbatoi disa rregulla mjaft strikte COVID-19. Djemtë më të mëdhenj ishin të mërzitur me këtë sepse ata ende donin të shihnin të dashurat e tyre, kështu që Kody i ndërpreu ato me mbështetjen e Robyn. Patriarku poligam donte që djemtë të dëboheshin dhe refuzoi të fliste me ta. Tani, me vetëvrasjen e Garrison, shumë po fajësojnë Robyn për hyrjen dhe për të shqetësuar dinamikën e familjes.

Kody e favorizonte Robin

Është bërë e qartë se sa shumë Kody e ka favorizuar Robyn. Për shembull, ai çrrënjosi të gjithë familjen e tij nga bllokimi i tyre në Las Vegas dhe u transferua në Flagstaff, AZ në mënyrë që djali i Robyn të shkonte në kolegj. Kody kurrë nuk e ndjeu se tre gratë e tij të para ishin mjaft besnike dhe shpesh i dënonte ato sepse dëshironin pak liri. Kody pëlqente të thoshte “Nuk bëhet fjalë për një të preferuar, është për të gjetur favor”, por ne të gjithë mund të lexonim midis rreshtave.

Gjatë martesës së tyre, Kody i kërkoi Meri Brown një divorc ligjor në mënyrë që ai të mund të martohej me Robyn. Shkatërrues, ajo e plotësoi kërkesën e tij. Familja duhet të kishte shfuqizuar favorin e Kody për Robyn që në fillim. Gjatë sezonit 1, Kody u kap duke vozitur orë në javë për të parë Robyn ndërsa Christine Brown ishte shumë shtatzënë. Kamerat e TLC madje i kapën duke u puthur, gjë që ishte një “jo” e madhe pasi Kody deklaroi se kishte pritur ditën e dasmës së tyre me tre martesat e tij të para. Kishte shenja të hershme se Robyn do të shkaktonte telashe, dhe fatkeqësisht, tani që Garrison është larguar, shumica nuk po i mbajnë më mendimet e tyre.