Pse Robyn Brown është armiku i saj më i keq

Klea

Pse Robyn Brown është armiku i saj më i keq

Fansat e Sister Wives menduan se mund të kishin mundur të shpëtonin nga shikimi Robyn Brown, por duket se specialja e dasmës është fokusuar tek mënyrat dyfytyrëshe të gruas së preferuar të Kody Brown. Robyn ka qenë prej dhjetë vitesh një nga personazhet më të papëlqyer televizive në TLC, falë të qarave dhe manipulimeve të saj. Pra, kur gratë e Kody filluan të binin si miza, kishte kuptim të supozohej se Robyn dhe burri i saj simpatik do të hipnin në perëndim të diellit, për të mos u dëgjuar më. Por nëna e pesë fëmijëve ende nuk ka mësuar t'i mbajë për vete disa nga mendimet e saj.

TLC Kept Kamera Rolling

Ky nuk është rodeo i parë i TLC kur bëhet fjalë për t'u siguruar që ata të kapin të gjithë dramën midis Robyn dhe pjesës tjetër të familjes poligame. Më shumë se një herë gjatë sezonit të 18-të, kamera e kapi Robyn duke e bërë veten të dukej keq. E dinte apo jo, këto momente janë ngulitur në mendjen e shikuesve. Gjatë viteve të hershme, ndihej sikur Robyn dhe Kody shpesh iu dhanë imunitet nga perënditë e redaktimit, pasi dyshemeja e dhomës së prerjes bashkohej dhe copëtoi momentet e saj më pak të këndshme. Sidoqoftë, Sezoni 18 tregoi se TLC nuk ishte më i gatshëm ta luante atë lojë.

Gjatë një prej bisedave të fundit të familjes, Robyn u largua nga Kody dhe Meri Brown me shpresën për të qenë në qendër të vëmendjes. Skena ishte e dhimbshme pasi u bë e qartë se ajo nuk donte që Kody dhe gruaja e tij e parë të flisnin. Lëvizja ishte aq transparente sa u bë komike. Në vend që rrëfimi i Robyn të zbehet në një skenë pëshpëritjesh, Robyn duket jashtëzakonisht budalla dhe llogaritës. Dua të them, Meri ishte ajo që humbi martesën e saj, por jo, ti shko dhe bëje këtë për ty, Robin.

Robyn është i mjerë

Çdo sezon i Sister Wives e ka treguar Robin histerike ndërsa sezoni përfundonte, duke u lutur që familja e saj poligame të qëndronte së bashku. Por sezoni i fundit sapo theksoi se sa e mjerë është në të vërtetë nëna e pesë fëmijëve, dhe ju e dini se çfarë thonë ata: mjerimi e do shoqërinë. Asgjë që mund të bënin tre gratë e para nuk ishte aq e mirë për Robin dhe foton e saj të ëndrrave.

Nuk kaloi pa u vënë re se edhe Robyn nuk i pëlqente të ishte në ekran apo të xhironte brenda shtëpisë së saj. Sinqerisht, nëse ajo nuk donte të ishte në ekran, ajo nuk duhet të merrte një rrogë të majme. Sezoni i 18-të tregoi se sa shumë Robyn po ngiste palltot e të tjerëve dhe po dilte më shumë nga situata. Zbulimi shpërtheu mendjen e fansave pasi ajo nuk është ajo që hap shtëpinë e saj për ekuipazhin ose nuk tregon ndonjë dobësi.

Robyn Shut Up Kodi

Ndoshta shenja më e dukshme ishte se si Robyn arriti ta ndërpresë Kody nga të folurit për ndjenjat e tij për Christine në ditën e saj të dasmës. Le te jemi te sinqerte; nuk do të ishte pozitive, por pse tjetër shikuesit e kanë ngulitur atë për kaq gjatë? Ishte për të parë dramën që Kody po humbte mendjen. Është e qartë që të dy nuk janë të kënaqur me gjendjen e familjes, dhe teoria u vërtetua kur Robyn e ndaloi Kody-n që të mos thërriste Christine fjalë për fjalë duke i mbuluar gojën. Ndërsa me çdo çift normal, lëvizja do të kishte qenë bujare, Robyn u duk edhe një herë si kontrolluese.

Kody u përpoq të thoshte, “Ajo bëri akuzën që kisha unë -” Robyn e ndaloi atë në gjurmët e tij, duke i thënë: “A nuk jemi kaq të lumtur për ta?” E gjithë skena më dha zemër. Por kjo është ajo që Robyn bën më së miri. Kody u përpoq të ngjitej përsëri, por Robyn e puthi, duke vënë në dukje: “Ne jemi shumë të lumtur për ta, apo jo? Kjo është ajo që ne duam.” Ajo është një shushunje që u lidh me një burrë të martuar tre herë dhe më pas në dukje shkatërroi familjen.

Robyn nuk mësoi kurrë t'i normalizonte emocionet e saj dhe në vend që të miqësohej me pjesën tjetër të familjes, ajo mendoi se do të ishte e përshtatshme t'i ndezte ato me gaz. Tani, ajo mund të ketë vetëm veten për të fajësuar.