Pse RHOSLC është ekskluziviteti më i mirë i amvisave reale tani

Klea

Pse RHOSLC është ekskluziviteti më i mirë i amvisave reale tani

Tifozët e Bravo kanë mendime të larta për ekskluzivitetet e tyre të preferuara të Real Housewives, disa prej të cilëve do të ishin të lumtur të luftonin deri në vdekje për obsesionin e tyre javor. Për të tjerët, është një kauzë e dëshpëruar që mund t’i shtrëngojë dhe të skuqë zemrat e tyre ndërsa përpiqen të dëshmojnë se ekskluziviteti i tyre i preferuar është më i miri. Megjithatë, nominimi numër një i këtij viti do të duhet të shkojë në Amvise të vërteta të Solt Lake City për, mirë, për sasinë e tyre të çmendur të dramës mahnitëse. Pa dyshim, fansat e Bravo janë të fiksuar, dhe ilaçi i zgjedhur janë zonjat e Jutas.

Pse RHOSLC është kaq i mirë?

Aktualisht, RHOSLC është ekskluziviteti im i preferuar për të parë. Jo vetëm që të gjithë klikuan pothuajse menjëherë, por grupi origjinal, i cili përbëhej nga Heather Gay, Lisa Barlow, Meredith Marks dhe Whitney Rose, dukej se kishte një miqësi të vërtetë. Ata hyjnë në zënka të vogla, si shumica e miqve. Megjithatë, ata ende shihen duke u shfaqur kur pritet. Nuk mund ta blesh kiminë, dhe ndonjëherë mendoj se Bravo e harron këtë.

Vitin e kaluar ka treguar Bravo duke u përpjekur të manipulojë disa nga shfaqjet e tyre në mënyrë që të grumbullojë shikime. Një shfaqje tërësisht, Sezoni 3 i Udhëtimit Real Housewives Ultimate Girls, as nuk do të transmetohet për shkak të problemeve midis Caroline Manzo dhe Brandi Glanville.

Ndonjëherë, gratë nuk rrjetëzohen. Por kur ke një gjë kaq të mirë me një ekskluzivitet si RHOSLC, fansat janë më të gatshëm të përqafojnë çdo episod dhe të akordojnë.

RHOSLC e sjell atë

Nuk ka ende një sezon zhgënjyes të Real Housewives të Salt Lake City. Thënë kjo, ka pasur disa që kanë qenë më suspensues se të tjerët. Sidoqoftë, krahasuar me disa seri më të gjata, RHOSLC është relativisht i ri në lojë. Sezoni 2 u dha fansave gjithçka: një rast Magnum PI që do të kishte nevojë për ndihmën e vetë Jessica Fletcher të Caobt Cove për ta kuptuar. Shikuesit shikuan teksa, sërish, një furgon Sprinter doli në qendër të skenës, ndërsa Jen bëri një telefonatë të rëndësishme.

Thirrja në celular ishte nga bashkëshorti i saj, duke e informuar se FBI ishte në bisht dhe ajo duhej të dilte shpejt nga parkingu. Nuk kam qenë kaq i ngjitur pas ekranit që kur OJ Simpson shkoi në qengjin me Bronco-n e tij të bardhë. Ne ishim të hipnotizuar nga mënyra sesi Jen i kishte mashtruar të gjithë dhe, në fakt, ishte drejtuese e rrjetit për një skemë telemarketing që synonte të moshuarit. Edhe sezoni 3 pati dramën e tij me syrin e zi të Heather dhe Jen duke u deklaruar fajtor.

Gratë janë ikona

Gratë luajnë me njëra-tjetrën aq mirë sa thua se do të mendonit se përditshmëria e tyre ishte një telenovelë. Kasti i femrave është DINAMIK dhe secila e di rolin e vet. Lisa është vrasësi i pafalshëm që nuk ka frikë të mburret për unazën e saj prej 60 mijë dollarësh. Whitney është gruaja dhe nëna moderne që po përpiqet të ruajë apelin e saj seksual. Meredith është yuppy që mendoni se i ka të gjitha së bashku, por në fakt mund të jetë duke fshehur disa skelete. Heather është relievi komik. Dhe Monica Garcia ishte rishtarja që askush nuk e dinte që kishim nevojë.

Gratë dinë saktësisht se si të luajnë në secilin nga personalitetet e tyre. Kjo ndihmon në rritjen e një sasie të pafundme momentesh grindjesh dhe legjendare. Ky grup amvisash reale nuk duket se jeton në botën reale. Në fakt, shumë prej tyre duken përgjithmonë jashtë kontaktit. Ndonjëherë është si të shikosh një ëndërr me ethe dhe është absolutisht e shkëlqyer.

Rënia e pasme është gjithçka

Unë mendoj se kemi harruar gjithashtu se sa një qytet mund të bëjë ose të prishë një ekskluzivitet. RHODC duhet të kishte qenë një grup emocionues, incestual i dramës dhe politikës, por ekskluziviteti dështoi. Solt Lake City, megjithatë, është i çuditshëm dhe ka joshjen e Kishës Mormone. Ashtu si Floridianët dhe Teksanët, vendasit e Jutas janë raca e tyre, të prera nga një leckë tjetër. Një atmosferë e ngushtë që bërtet: “Më lër të dal nga kjo mbulesë dhe të lulëzoj!”

Nga ana kulturore, Juta është unike. Ndërsa ekziston një shumicë fetare konservatore, ka gjithashtu një popullsi të madhe që janë transferuar në shtet dhe kanë pirë Kool-Aid. Meredith, në fakt, është çifute, Jen është muslimane dhe Angie Katsanevas është ortodokse greke, kështu që ka diçka për të thënë duke pasur një tenxhere me gra në ekranin e vogël.

Vetë Juta u themelua mbi parimet mormone të komunitetit dhe familjes, kështu që vendndodhja vërtet e shton numrin e shumë prej këtyre grave që drejtojnë jetën e tyre. Në të gjithë realitetin, do të duhen disa këpucë të mëdha për të përmirësuar vrullin që RHOSLC po vazhdon tani dhe thjesht nuk mendoj se do të bëhet.