Rachel 'Raquel' Leviss 'Thjesht duke u përpjekur të mbijetoj' pas Skandovalit

Klea

Pse Rachel Leviss minimizon miqësinë e saj me Ariana Madix është fals

Rachel ‘Raquel’ Leviss thjesht nuk mund t’i linte qentë e fjetur të gënjejnë pasi ajo ka ndihmuar për të rikthyer një ringjallje të Scandoval. Rasheli ka qenë duke e shëruar veten gjatë muajve të fundit pas një vështirësie Rregullat e Vanderpompës Sezoni 10. Shikuesve nuk u ka mbetur më dashuri për ish-konkurrenten, por kanë mësuar se ajo mund të ketë qenë viktimë në këtë lidhje. Por ajo që i ka habitur vërtet shikuesit është këmbëngulja e Rashelit se ajo dhe Ariana Madix nuk ishin shoqe të ngushta, aq më tepër që ka prova që ishin.

Rachel nuk po i bën vetes asnjë nder pasi ajo vazhdon të fajësojë diku tjetër në vend të vetes. Për shumë fansa që menduan se koha e largimit mund ta ketë shëruar, kanë mbetur të zhgënjyer. Rasheli nuk duket sikur është e sinqertë dhe po lë sërish një shije të keqe në gojën e fansave që kishin shpresuar se ajo do të ishte më mirë. Ndërsa i nxori fjalët e saj, intervista mund të ketë qenë një gabim i madh.

A është rrëfimi i rremë?

(Foto nga Santiago Felipe/Getty Images)

Gjatë intervistës së saj shumë të hapur në podcast me Bethenny Frankel, Rachel përmendi se Bravo po përpiqej të shtynte një tregim të rremë, duke vënë në dukje se ajo kurrë nuk ishte vërtet e afërt me Arianën. Ish-ylli i Real Housewives of New York City vuri në dukje se shikuesit mendojnë se Rachel ka fjetur me burrin e shoqes së saj më të mirë, për të cilën Rachel tha: “Po, kjo është rrëfimi që po shkruhet për mua. Është më e dobishme në këtë mënyrë.”

Në një ndryshim komploti që askush nuk e pa të vinte, Rasheli e mohoi miqësinë, duke theksuar: “Unë dhe Ariana nuk ishim shoqet më të mira. Ishim të njohur që u miqësuam përmes emisionit. Ajo ka qenë gjithmonë dikush që ka qenë shumë i ëmbël me mua. Ajo do të ngrihej për mua dhe do të më inkurajonte të ndiqja çdo gjë që po ndiqja, dhe kjo ishte e gjitha e mrekullueshme.”

Për shumë fansa të spektaklit Bravo, duket sikur të dy ishin miq. Rachel mund të ketë një përkufizim të ndryshëm të miqësisë, i cili do të përfshinte klauzola se është në rregull të flesh me burrat e tyre, por shumica prej nesh do të konsideronin një mik që është dikush që na inkurajon të bëjmë më mirë dhe është miqësor me ne. Rasheli e shtjelloi, duke thënë: “Por, ne kurrë nuk patëm një bisedë të thellë që do të kisha me një shoqe më të mirë. Është e dhimbshme të mendosh se e lëndova në këtë mënyrë sepse nuk ishte qëllimi im. Nuk po përpiqesha të isha një person keqdashës. Sapo u përfundova me këtë dhe nuk po mendoja qartë. Por ne nuk ishim miqtë më të mirë.”

Ky i fundit nuk iu bashkua fansave të cilët kujtuan se Ariana e kishte ngushëlluar Rashelin gjatë ditëlindjes së saj në kamping rreth zjarrit, kur ajo kishte qarë për krizën e saj ekzistenciale. Nëse ngushëllimi i dikujt që kujdeset për ne nuk është miqësi, atëherë nuk jemi të sigurt se çfarë kërkon Rakela. Rasheli foli edhe me Arianën për marrëdhënien dhe jetën seksuale me Tomin. Përsëri, jo-miqtë nuk flasin vetëm për seksin.

Me miq si këta, që kanë nevojë për armiq

Tom Sandoval, Ariana Madix, Tom Schwartz
(Foto nga Barry King/WireImage)

Ideja që Rachel po përpiqet të minimizojë çdo miqësi me Arianën është qesharake dhe kontrolli i dëmit i ndërtuar keq. Fansat kanë parë të gjithë videot dhe fotot e shumta të Arianës, Rachel dhe Tom Sandoval të gjithë duke u shoqëruar. Gjatë shumicës së fotove, dukej sikur Rachel ishte një rrotë e tretë. Gjatë Ribashkimit të Sezonit 10, Rachel tregoi se mendonte se të gjithë mund të ishin në një grup, duke vënë në dukje: “Çfarë do të mendonte Ariana që unë të isha një shtesë? E dua Arianën si person dhe jam i dashuruar me Tom Sandoval. Nuk dukej si një ide e largët, por nuk ishte diçka në diskutim.”

Një person që nuk ndihej miqësor me tjetrin nuk do të supozonte thjesht se një lidhje treshe ose poliamorike ishte një opsion. Rasheli duket si një hipokrite që përpiqet të mohojë çdo afërsi me Arianën. Shumë foto janë fshirë nga rrjetet sociale që tregonin Ariana dhe Rachel duke u shoqëruar gjatë viteve, duke përfshirë Coachella dhe Halloween. “Miqtë” edhe të veshur si Sailor Moon së bashku – kjo është miqësi! Ky qëndrim duket si një mënyrë tjetër se si Rachel po përpiqet të shmangë marrjen e përgjegjësisë për pjesën e saj në Scandoval.