Pse Rachel Fuda e RHONJ planifikoi një ekzorcizëm urgjent në shtëpi

Klea

Pse Rachel Fuda e RHONJ planifikoi një ekzorcizëm urgjent në shtëpi

Mendova se kisha dëgjuar gjithçka, por Rachel Fuda po sjell diçka të re në tryezë. Të Amvise të vërteta të Nju Xhersit Ylli po kthehet për një sezon tjetër dhe ajo mund të sjellë një mik të ri me vete.

Ne kemi pasur amvise të vërteta të shkojnë në burg. Ka pasur disa sekrete të thella dhe të errëta familjare. Ne mund ose nuk mund të kemi lidhje me krimin e organizuar me disa alume RHONJ. Dhe tani, falë Rakelës, ne kemi entitete. Po, Rashelit iu desh të kishte një ekzorcizëm urgjent pasi dëgjoi disa zhurma të çuditshme dhe Page Six kishte scoop.

Përndjekja e Rachel Fuda

Pse, ju lutem më tregoni pse asgjë nga këto nuk mund të kishte ndodhur derisa Bravo ishte duke filmuar. Fantazmat e Rachel do të kishin qenë shumë më interesante sesa të shikoje Teresa Giudice duke injoruar anëtarët e familjes. Thënë kështu, Rachel duhet të zbulojë nëse shpirti është Team Giudice apo Team Gorga.

Anybanshee, Rach thjesht po jetonte jetën e saj dhe bëri një video të vogël për TikTok. Ajo dëgjoi ato që mendonte se ishin tinguj të frikshëm dhe fuqia e Krishtit e detyroi të thërriste një prift.

“U ngurtësova kur e dëgjova,” tha Rachel. Ajo i dëgjoi zërat nga përtej vetëm kur redaktoi klipin e saj në rrjetet sociale ku Rach ishte duke u grimuar dhe duke iu përgjigjur pyetjeve të fansave. “Nuk e dëgjova zërin mbrëmë, e dëgjova vetëm sot në mëngjes kur shkova për të redaktuar videon,” tha ajo.

“Unë kurrë nuk kam dëgjuar ndonjë tinguj apo zhurmë si kjo në shtëpinë time apo videot e mia më parë,” shtoi Rachel. Në një tjetër TikTok, ajo detajoi ngjalljen e saj personale dhe tha se ishte “të çmendur”. A ka ndokush një 20 në Bo Dietl?

Familja bën check-in?

Pastaj njerëzit filluan t’i tregonin asaj se si ta shpëtonte shtëpinë e saj nga kushdo që nuk ishte në tutorialin e saj të grimit. “Komenti nr. 1 në TikTok tim ishte se më duhej të thërrisja një prift,” vazhdoi Rach. Ajo e thirri priftin e familjes së saj “tri herë para orës 10 të mëngjesit” dhe mendoj se ky i varfër mendoi se diçka e tmerrshme kishte ndodhur.

Ajo kërkoi një “ritual pastrimi” sa më shpejt të ishte e mundur. “E telefonova sot në mëngjes dhe ai ishte në derën time brenda disa orësh. Ai ishte goxha i tronditur nga ajo që dëgjoi në video,” vuri në dukje Rachel.

Pastaj prifti bëri atë që shihni zakonisht në filmat horror që përfundon duke mos funksionuar, kështu që fat për ta. “Dhe ai recitoi disa lutje së bashku me mua duke më dhënë një udhëzim besnik dhe siguri. Ai bëri një bekim të veçantë për mua, bekoi dhomat e fëmijëve dhe më pas bekoi shtëpinë me ujë të shenjtë”, tha ylli i RHONJ.

Fatmirësisht fëmijët shmangën furçën me gypat paranormalë, ose të keq. “Vajzat nuk e kishin idenë se kjo po ndodhte dhe po dremitën gjatë gjithë kohës që prifti ishte këtu.” Rachel përfundoi duke i treguar videon psikologut të saj dhe “ajo tha se ishte e imja [late] gjyshi duke thënë: “Të dua”.

Real Housewives of New Jersey Sezoni 14 me shpresë do të shfaqet rreth prillit 2024, nëse shpirtrat lejojnë.