Pse Puppygate ishte tregimi më qesharak i RHOBH

Klea

Pse Puppygate ishte tregimi më qesharak i RHOBH

Ka pasur shumë tregime më të larta Amvise të vërteta të Beverly Hills por “puppygate” mund të marrë tortën. Fakti që një sezon i tërë RHOBH përqendrohej rreth një qeni të quajtur Lucy Lucy Apple Juice ende na bën të kruajmë kokën. Këtu janë të gjitha arsyet pse puppygate ishte tregimi më qesharak i RHOBH.

U ndje i vënë në skenë

Puppygate ishte i vetmi histori i paharrueshëm nga Sezoni 9, i cili flet për atë se çfarë dështimi të sezonit ishte. Drama filloi pasi Dorit Kemsley dhuroi një qen që ajo adoptoi nga qendra e shpëtimit të qenve të Lisa Vanderpump, Vanderpump Dogs. Dorit tha se Lucy Lucy Apple Juice kishte probleme me sjelljen, kështu që ajo vendosi që familja e saj nuk ishte e përshtatshme për t’u kujdesur për qenin. Ylli i RHOBH mendoi se po e vendoste qenin në një shtëpi të dashur, por në vend të kësaj, përzierja chihuahua përfundoi në një strehë për vrasje.

Lisa dhe Vanderpump Dogs u lajmëruan për vendndodhjen e Lucy-t, gjë që më pas çoi në “puppygate” famëkeq. Vapa ishte fillimisht në Dorit. Anëtarët e kastit të saj e pyetën atë se sa shumë ajo dinte për pronarin e ri të Lucy. Fokusi më pas u zhvendos te Lisa pasi tregimet rreth dramës u zbuluan në shtyp. Zonjat dyshuan se Lisa ishte burimi i tregimeve, të cilat vetëm sa krijuan më shumë drama në grup.

Nëse shikojmë prapa në disa tregime të tjera në RHOBH, është e vështirë të besojmë se drama e qenve ka konsumuar dikur një sezon të tërë. Dua të them, ne kemi parë histori për martesat abuzive, mashtrimin dhe çështjet e rrënjosura thellë familjare. Problemi me puppygate ishte se ai thjesht ndihej… i rremë dhe me sa duket, disa nga anëtarët e kastit u ndjenë gjithashtu në atë mënyrë.

Në BravoCon në 2023, Kyle Richards pranoi se edhe puppygate ndihej pak e rreme.

“Mund të mendoj vetëm për një, dhe kjo ishte historia e qenit me Lucy-n, çfarëdo qoftë ajo,” tha ajo, duke iu përgjigjur një fansi që pyeti për historinë më të inskenuar të Real Housewives. “Shfaqja jonë nuk është inskenuar apo ngritur, por mendoj se është sjellë në tryezë me qëllimin që të ketë një tjetër. [spinoff].” Kyle sigurisht i referohej spinoff-it të Lisa-s “Vanderpump Dogs” që u shfaq premierë në Peacock në 2021.

Krijoi dramë të panevojshme

E di se çfarë po mendoni, a nuk është drama e panevojshme e gjithë thelbi i Real Housewives? Sigurisht, por drama rreth puppygate pati pasoja të gjata që duken krejtësisht qesharake. Lisa Vanderpump përfundoi duke e lënë shfaqjen gjatë gjithë dramës dhe nuk u shfaq as në ribashkim. Për të mos përmendur skandalin që shkatërroi miqësinë e Lizës dhe Kyle. Fakti që një birësim qenush shkoi keq shkaktoi kaq shumë tension në grup duket i çmendur.

Sipas People, Lucy Lucy Apple Juice tani quhet LuLu. Pronarja e saj e re, Zandria Theis, foli për median në vitin 2019 për adoptimin e qenit të famshëm Bravo. “[She’s] qeni më i ëmbël ndonjëherë, ne jemi vërtet të lumtur që e shtuam atë në familje.” tha ajo për publikimin. “Jetët tona sillen rreth saj tani.”

LuLu është rikuperuar qartë nga situata, kështu që pse nuk mundet Lisa Vanderpump? Lisa ende nuk është pajtuar me Teddi Mellencamp, Kyle Richards dhe Lisa Rinna, e cila ndihet krejtësisht e çmendur. Seriozisht, PËR NJË QEN?

Në qershor 2022, Teddi zbuloi në podkastin e saj, Two Ts in a Pod, se kohët e fundit ajo kishte “pastruar ajrin” me Lizën, por të dy ende nuk e kanë riparuar plotësisht miqësinë e tyre.

“Kemi pasur një bisedë të bukur. Ne ishim të respektueshëm për njëri-tjetrin, “i tha Teddi bashkë-prezantueses së saj, Tamra Judge. “Nuk kam folur me [Lisa] në vite. Hera e fundit që patëm ndonjë bisedë nuk ishte e mirë. Në fund të fundit, ne thjesht e kaluam atë, “vazhdoi ajo. “Ishin kryesisht, të gjitha gjërat që ndoshta do t’i kishim thënë njëri-tjetrit në ribashkim, nëse do të kishim ribashkimin.”

Teddi e përshkroi marrëdhënien e saj aktuale me restorantin si “të shëruar”. Ne shpresojmë që Lisa të jetë e hapur për një bisedë të ngjashme me Kyle në të ardhmen. Na mungon të shohim dy spar në shfaqje dhe po vdesim për të rikthyer LVP në Real Housewives të Beverly Hills.

Të mendosh se drama e qenve është ajo që përfundimisht i dha fund mbretërimit të LVP në RHOBH është thjesht shumë dëshpëruese dhe duhet korrigjuar menjëherë.