Pse pseudonimi sekret i Sandoval për Ariana është kaq fyes

Klea

Pse pseudonimi sekret i Sandoval për Ariana është kaq fyes

Nuk ka dashuri të humbur mes tyre Rregullat e Vanderpompës yjet Ariana Madix dhe Tom Sandoval. Dua të them, këngëtari tregoi ngjyrat e tij të vërteta kur zgjodhi të tradhtonte partneren e tij prej dhjetë vitesh me një grua, dëshira e vetme e së cilës ishte të merrte të gjithë vëmendjen mashkullore rreth saj. Ajo që dikur konsiderohej si marrëdhënia më e qëndrueshme në grupin WeHo doli të ishte toksike dhe e mbushur me momente gazi. Ndoshta ndjenja më e keqe është që t’i jepet një pseudonim i lezetshëm vetëm për të kuptuar se kishte për qëllim t’ju nënçmonte. Mendoj se askush nuk i tha Tomit se të jesh një grua e kujdesshme dhe inteligjente është në stil.

Çfarë ka një emër?

Smooches. Përkëdheli. I dashur. Të gjitha këto janë pseudonime të pranueshme (por që shkaktojnë të vjella) të destinuara për të dashurit tuaj të rëndësishëm. Megjithatë, në librin e saj të ri, Single AF Cocktails, Ariana ndan me lexuesit se Tom filloi ta quante atë “kabina e informacionit”, gjë që, në atë kohë, ajo mendoi se ishte një kompliment.

Ajo që Ariana mendonte se ishte një shfaqje e sofistikuar e inteligjencës ishte, në fakt, një shuplakë në fytyrë. Tom i vuri asaj emrin e lezetshëm të kafshës shtëpiake, i cili i referohej asaj “duke ecur me lajmet dhe atë që po ndodhte me botën dhe miqtë tanë”. Sipas Arianës, “ai ishte e kundërta dhe jo njeriu më i vetëdijshëm që të vinte tek unë për lajme dhe informacione. Gjithmonë kam menduar se pseudonimi ishte një kompliment.”

Mjerisht, pasi Scandoval shpërtheu, Ariana mendoi më tej në etiketë. “Pas ndarjes sonë, ai e ka sjellë atë në intervista si një shembull se si qëllimisht e kam bërë të ndihet memec. Në retrospektivë, duket sikur ai priste ta përdorte kundër meje.” Uau, a mund të rrotullohet ky njeri apo çfarë? Ndoshta pseudonimi ishte mënyra e tij për të trajtuar çështjet e tij duke krijuar një shaka të brendshme teksa e sulmonte fshehurazi.

Ariana po luan lojën

Pseudonimi është shumë fyes, siç e bën të qartë Ariana: “Asnjë grua nuk duhet ta zhgënjejë veten për askënd. Zotëroni inteligjencën dhe fuqinë tuaj.” Tom me të vërtetë besonte se nuk do të kapej dhe kishte të drejtë të kishte një lidhje, sepse ndihej i injoruar ose i munguar nga ana arsimore. Tom zgjodhi një pseudonim me të cilin Ariana mburrej dikur dhe e përdori atë kundër saj.

Gjatë një episodi të vitit 2020 të Watch What Happens Live, Ariana foli shumë për epitetin, duke ndarë, “OK, kështu që ai mendon se jam një super i keq. Ai më quan kabina e tij e informacionit. Nuk ndihem shumë keq ndonjëherë, kështu që është vërtet e ëmbël dhe më bën të ndihem më shumë kështu. Thjesht më pëlqen që ai është gjithmonë i gatshëm të jetë i hapur dhe i pambrojtur me atë që është.” Tom donte një të dashurën tradicionale që do t’i përulej çdo tekë të tij. Por kjo nuk do të ishte kurrë Ariana, dhe ai e urrente atë për këtë. Të paktën Ariana tani po përfiton sa herë që përpiqet ta thyejë atë dhe po sigurohet që ajo të qeshë deri në bankë.

Tom e përdori marrëdhënien e tij si një transaksion biznesi

Nuk kam asnjë dyshim në mendjen time që prej vitesh, Tom e ka përdorur lidhjen e tij me Arianën si një gur themeli për sipërmarrjet e tij të biznesit. Pseudonimi dhe aftësia e Arianës për të folur me grupin e tyre të miqve ndoshta e ndihmuan Tomin të nxirrte ndijuesit dhe të vlerësonte se ku qëndronin të tjerët me këngën e tij, hekurat dhe vendin e tij në rregullat e Vanderpump. Ariana ishte më shumë se një kabinë informacioni. Ajo ishte një spiune. Një muaj para se Scandoval të godiste fansin, Tom i tha BravoTV se i pëlqente “sa e zgjuar është Ariana”, duke thënë: “Unë shpesh e quaj atë si kabinën time të informacionit!”

Mënyra se si Tom do ta ndryshonte emrin për t’iu përshtatur secilit skenar të ndryshëm ishte e paturpshme. Duke ditur atë që dimë tani, ishte e qartë se Tom po e ushqente Arianën me gënjeshtra. Gjithçka vjen për faktin se Tom ndoshta ndihej i frikësuar nga mendja dhe ngutja e Arianës. Në vend që të bashkohej si partnerë të vërtetë, ai mendoi mënyra për ta rrëzuar atë. Dhe filloi me një pseudonim në dukje të lezetshëm. Personalisht, mendoj se Ariana më mirë do të quhej “boss” ose “perëndeshë” gjithsesi. Tom mund të shpëtojë dashnoren e tij të dyfishtë për mbretëreshën e ardhshme të bukurisë si Bambi që i vjen në rrugën e tij.